Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Wszystko o tym motocyklu.
Boldun
Lubiący błoto
Posty: 44
Rejestracja: 23 paź 2017, 11:38
Motocykl: GSX1400/XT600Z 3AJ

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Boldun »

Dzięki Fakir
Myślałem już o rozkręcaniu Airboxa
Generalnie robiłem tak jak opisałeś,Zakładałem krućce na Aibox i problem pojawiał się jak chciałem je (krućce) "rozkraczyć" przekładając je przez ramę, gumy chyba są lekko za twarde dlatego wypinały się z Airboxa... zobaczę jak pójdzie w kolejności którą Proponujesz.
A "czy się nie zsunęło" to poprzedni właściciel na to nie popatrzył..na prawym gaźniku było założone połowicznie :facepalm:

Pytanie takie z miejsca mam:
Gdzie kupię dobre jakościowo "skarpety" na lagi? mam popękane na harmonijce.
Najchętniej żółte pod ori kolor
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: ArturS »

Najlepiej pasują progripy, ale o ile np. czarne kosztują 72zł, to żółte już 100zł :niewiem: Są też tańsze Ufo, które również świetnie pasują, ale są dostępne w jednej hurtowni, w której przeleżały chyba z 10 lat na słońcu i przychodzą popękane :facepalm: Zamówiłem kiedyś obie i od razu odesłałem.
PanGeograf
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 13 paź 2017, 18:18
Motocykl: YAMAHA XT600e

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: PanGeograf »

Witam
Czy któryś z kolegów może wstawic foty orginalnego mocowania aku i zestawu narzedzi serwisowych w xt600 3tb z 1998 roku, wraz z podaniem wymiarów tych gum ? Niestety nie posiadam tych elementów a chciałbym je nabyc.
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: fakir »

Cześć, czy przełożenia skrzyni biegów różniły się jeśli chodzi o model xt600 na przestrzeni lat produkcji?
Sprawdzam sobie jakie mam obroty przy danych zębatkach i prędkościach na geraingcomannder i wychodzą mi kwiatki w porównaniu do rzeczywiśtości...
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: ArturS »

Były różne przełożenia. W 1VJ mimo zębatek 15/40 i koła 18' przy tej samej prędkości na np. V biegu będą wyższe obroty niż w 3TB z zębatkami 15/45 i kołem 17'. W 3AJ '90 (szary silnik) są przełożenia jak w 3TB, w starszych modelach są zdaje się jak w 1VJ.
Mariusz KRK
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2010, 13:18

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Mariusz KRK »

PanGeograf pisze: Czy któryś z kolegów może wstawic foty orginalnego mocowania aku i zestawu narzedzi serwisowych w xt600 3tb z 1998 roku, wraz z podaniem wymiarów tych gum ? Niestety nie posiadam tych elementów a chciałbym je nabyc.
Obrazek
Nie wiem w ilu % jest to oryginał ale to miałem w saszetce. Gumy aku nie mam pod ręką ale może da się dopasować jakiś o-ring.
Pozdrawiam, M
Mariusz KRK
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2010, 13:18

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Mariusz KRK »

Mariusz KRK pisze:
PanGeograf pisze: Czy któryś z kolegów może wstawic foty orginalnego mocowania aku i zestawu narzedzi serwisowych w xt600 3tb z 1998 roku, wraz z podaniem wymiarów tych gum ? Niestety nie posiadam tych elementów a chciałbym je nabyc.
Obrazek
http://www.bankfotek.pl/view/2109082
Nie wiem w ilu % jest to oryginał ale to miałem w saszetce. Gumy aku nie mam pod ręką ale może da się dopasować jakiś o-ring.
Pozdrawiam, M
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: novvy »

PanGeograf pisze:Witam
Czy któryś z kolegów może wstawic foty orginalnego mocowania aku i zestawu narzedzi serwisowych w xt600 3tb z 1998 roku, wraz z podaniem wymiarów tych gum ? Niestety nie posiadam tych elementów a chciałbym je nabyc.

Zdjęcia zrobię za jakiś czas jak tylko "rozfoliuję" motor na sezon ale zestaw kluczy mam podobny do tego ze zdjęcia kolegi. Co do gumki mocowania akumulatora to wybierz się do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego czy innego gdzie kupisz O-ringi, wybierz większy (lub kilka) o całkowitej średnicy ok. 20 cm i średnicy gumy jeden 5 a jeden 6 mm bo nie pamiętam jaki tam podchodzi. Jego długość może nie pasować idealnie do mocowania akumulatora ale wtedy zmierz jakiej długości potrzebujesz, o-ring przetnij w jednym miejscu pod kątem i po skróceniu w drugim pod takim samym kątem i sklej jakimś super glue. Dorabiałem u mnie tą gumkę w taki sposób po zgubieniu. Przy okazji zamocowałem sobie zestaw narzędzi po prawej stronie od akumulatora. Były już tam jakieś mocowania na o-ring więc być może jest to originalne miejsce na narzędzia.
nunnnek
Lubiący błoto
Posty: 25
Rejestracja: 19 lut 2018, 10:35
Motocykl: Yamaha TTR600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: nunnnek »

Potrzebuje pomocy panowie jak zakłada się pierscienie wossnera?
Mogę użyć szczypcy do montażu pierścieni?
Bo gdzieś wyczytałem ze to są stalowe pierścienie i zakłada się je inaczej
Awatar użytkownika
kamil2309
Lubiący błoto
Posty: 47
Rejestracja: 29 sty 2017, 15:51
Motocykl: TTR600
Lokalizacja: ZGR

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: kamil2309 »

Załóż tak jak na filmiku [youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AZC5P06dS-0[/youtube]
ODPOWIEDZ