Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Wszystko o tym motocyklu.

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Postprzez Dafid94 » 17 wrz 2019, o 20:46

Może mi ktoś podac wymiary i twardość sprężyn tylnego Amortyzatoru w 43f, 2kf i 3tb. Która do mojego 43f byłaby najtwardsza? Bo uzyskałem odpowiedź o xtz 750 ale nie mogę znaleźć do niego sprężyny

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Dafid94
Czyścioch

Motocykl: Yamaha xt 600.

Postprzez Dafid94 » 24 wrz 2019, o 18:58

Witam. To znowu ja [emoji16] potrzebuje waszej szybkiej pomocy. Kupiłem amortyzator z 3tb dla sprężyny która jak wyczytałem jest dłuższa i mocniejsza co za tym idzie motor nie będzie tak opadal. W porównaniu z moją sprężyna ma jeden zwój mniej, dlatego będzie mocniejsza? Po zdjęciu z amortyzatora sprężyna ma 250mm, mojej jeszcze nie zdejmowałem bo nie wiem czy ta moja jest oryginalna czy może jest lepsza czekam na waszą odpowiedź. Daje zdjęcia amortyzatorów. 3tb czarna 43f czerwona sprężyna. myślałem jeszcze nad dorobieniem pod tą sprężyne podkładki z poliamidu 10mm. Czy są jakieś przeciwwskazania? ObrazekObrazek
Dafid94
Czyścioch

Motocykl: Yamaha xt 600.

Postprzez ArturS » 24 wrz 2019, o 20:49

Podkładka nie zaszkodzi, w sensie tyłek pójdzie do góry. Kiedyś dorobiłem sobie dwa pierścienie, każdy 5mm. Tył poszedł w górę, ale problemu miękkiej sprężyny to nie załatwia. Po prostu przy tym samym obciążeniu tył będzie nieco wyżej.
Sprężyna z 3TB na bank jest mocniejsza.
ArturS
Prawdziwy Endurzysta

Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ

Postprzez Glatz » 25 wrz 2019, o 10:22

Czy mógłby ktoś przesłać zdjęcie dokładnie zwymiarowanego bagnetu do oleju ?
Mam taki bagnet z termometrem, lecz nie mam zaznaczonej podziałki minimum - maximum, żeby sprawdzić stan oleju.
Będę wdzięczny za dokładne foto, żeby móc naciać podziałkę na odpowiedniej długości.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Glatz
Czyścioch

Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Poprzednia strona

Powrót do Ogólnie o XT