Olej wyzuca

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
gacek612
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2019, 10:49
Motocykl: Xt600 3tb 2000r

Olej wyzuca

Post autor: gacek612 »

:05

Witam serdecznie wszystkich.uzytkownikuw.jestem tutaj nowy Krzysiek malopolska.
Mam swoj pierwszy moto xt 600 3tb 2000r
I mam problem otoz mianowicie po dlugiej jezdzie mam olej na silniku od gory dokladnie pod rozrusznikiem a nad zembatka zdawcza. Niewiem czy to normalne czy nie koledzy mowia ze tam zasze olej jest wyzucany..oringa wymienilem zembatki zdawczej myslalem ze przez to ale nadal sie pojawia olej.i Rowniez zauwazylem smugi oleju kolo wlewu nad bakiem nie ze cieknie mocno ale sa smugi po ramie jak splywa niewiem zkad tez tam sie bierze. I czy wezyk chyba od odmy jest zaslepiony korkiem gumowym czy tak ma byc?pmuzce pozdrawiam.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olej wyzuca

Post autor: Krzsiek »

Czesc

Poka foty problemu.
fryzjer

Re: Olej wyzuca

Post autor: fryzjer »

Przewód od odmy powinien być podłączony do airboxu.Jak jest zaślepiony korkiem,to nie dziwne,że wywala Ci olej z różnych dziwnych miejsc ;) .Pytanie tylko po co ktoś go zaślepił :niewiem:

Taką mam teorię,że może poprzedni właściciel,błędnie sprawdzał poziom oleju ,więc dolewał i dolewał.Poziom zrobił się za wysoki,więc olej wyrzucało w airbox.
Więc w efekcie odłączył przewód odmy od airoboxu,a następnie go zaślepił korkiem.
No nic tak sobie gdybam ;)
gacek612
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 17 paź 2019, 10:49
Motocykl: Xt600 3tb 2000r

Re: Olej wyzuca

Post autor: gacek612 »

fryzjer pisze:Przewód od odmy powinien być podłączony do airboxu.Jak jest zaślepiony korkiem,to nie dziwne,że wywala Ci olej z różnych dziwnych miejsc ;) .Pytanie tylko po co ktoś go zaślepił :niewiem:

Taką mam teorię,że może poprzedni właściciel,błędnie sprawdzał poziom oleju ,więc dolewał i dolewał.Poziom zrobił się za wysoki,więc olej wyrzucało w airbox.
Więc w efekcie odłączył przewód odmy od airoboxu,a następnie go zaślepił korkiem.
No nic tak sobie gdybam ;)
jednak za duzy poziom oleju byl wlany
ODPOWIEDZ