Jaki olej?

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
XT.3tb
Lubiący błoto
Posty: 28
Rejestracja: 09 maja 2011, 19:14

Jaki olej?

Post autor: XT.3tb »

Witam

Od kilku dni jestem posiadaczem Yamahy Xt i mam taki dylemat. Otóż : moto jest po kapitalnym remoncie tzn. tłok,pierścienie, rozrząd i zalany jest olej castrol (minerał). Chce wymienić olej lecz nie wiem na jaki... z innych portali wyczytałem że na minerale szybciej moto się dociera.... Zdania są podzielone dlatego pragnę zaczerpnąć wiedzy od was gdyż czytając to forum widzę że jest tu sporo kumatych ludzi:) Mam nadzieje ze mi pomożecie:) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki olej?

Post autor: Pawlo »

Jak moto już dotarte to po prostu zalej taki olej jaki powinien być (bodajże 10W40). Co do docierania na mineralnym - nie mam zdania na ten temat ;) Poprzednie moto docierałem na półsyntetyku, tylko wymieniłem go razem z filtrem już po około 800km i wszystko było OK, żadnych problemów.
Obrazek
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Jaki olej?

Post autor: robcio1187 »

Mogę polecić Ci motula 15/50 dobry na lato ;) albo ten co miałeś zalej .
XT.3tb
Lubiący błoto
Posty: 28
Rejestracja: 09 maja 2011, 19:14

Re: Jaki olej?

Post autor: XT.3tb »

Czy jest dotarty to nie wiem bo kupiłem moto bez linki a były właściciel za dużo nim nie jeździł:) (tak twierdził). Co do tego oleju to dziś po trochę dłuższej przejażdżce po lesie zaobserwowałem, że koło głowicy lub zbiornika w ramie (nie wiem dokładnie) słychać było jakby olej się gotował lub smażył (takie skwierczenie)... Dodam że nie było widać wycieku.... Mieliście taki przypadek lub wiecie co to może być?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki olej?

Post autor: Gacek »

Jak go ostro zagrzałeś może smażyła się oliwa pod krzywkami rozrządu na głowicy :roll: z reguły stale zalega tam jakieś 70 ml oliwy .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
XT.3tb
Lubiący błoto
Posty: 28
Rejestracja: 09 maja 2011, 19:14

Re: Jaki olej?

Post autor: XT.3tb »

Ale czy to normalne zjawisko?? Dodam ze kilka dni temu tak nie miałem a tez moto był rozgrzany:) Nawet po dłuższym rozgrzewaniu bez jazdy mam takie zjawisko...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki olej?

Post autor: Gacek »

Ja nie miałem takiego przypadku nawet opcja rozgarznia głowicy do takiej temp . jest dla mnie nie wyobrażalna :roll: .Jak się ostro zagrzeje to lubi " pstrykać" wydawć odgłosy stygnącego metalu.. Sprawdz czy masz prawidłowy poziom oliwy i przemyślał bym ew na opcję zamontowania termometru ( sam nie posiadam ale pewnie ułatwiło by to wiele stresów związanych z ew temp.) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
maciek_tt6
Po kostki w błocie
Posty: 127
Rejestracja: 10 lut 2011, 08:18
Motocykl: yamaha tt 600e
xtz660
Lokalizacja: DKA

Re: Jaki olej?

Post autor: maciek_tt6 »

a Gacek do yamahy serwisówki piszą że 20w40 najlepszy jest, bo 10w40 to chyba jak poniżej 5 czy 10 stopini się daje ale u nas klimat trochę cieplejszy jest. czy jakoś tak
romet 6szt. > simson s-50 > etz 150 > jawa 350ts >jawa 350 > etz 250 > 2x etz 251 > dr600 > xtz 660 > bandit 1200S > dr 650r > tt 600e, xtz660
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki olej?

Post autor: Gacek »

Olej to jak dla mnie to dosyć kontrowersyjny temat do dyskusji i aby obiektywnie coś stwierdzić należało by spojrzeć na temat z paru płaszczyzn .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Jaki olej?

Post autor: terenowiecc »

Ja tam leję mineralny 10W tak jak podaje serwisówka i upalam. Olej to olej, imo nie ma czym sobie głowy zawracać tylko lać co każą i śmigać ;)
ODPOWIEDZ