Stelaże do kufrów.

Wszystko o tym motocyklu.
Damian
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:53
Motocykl: XT 600 3tb 1993
Lokalizacja: Warszawa

Stelaże do kufrów.

Post autor: Damian »

Cześć.
Jestem od 2 mc szczęśliwym posiadaczem XT 3tb z 1993r.
Mam pytanie dotyczące stelaży do kufrów. Jest w XT jakiś standard mocowania, czy stelaże od XT z 1998r. będą pasowały do mojego?
Będę wdzięczny za odpowiedzi bardziej doświadczonych użytkowników.
Pozdrawiam,
Damian.
Awatar użytkownika
bigboykr
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:27
Motocykl: KTM950ADV, CB750'77 cafe racer
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: bigboykr »

Co do pasowania od 98 rocznika... raczej wątpię... aczkolwiek zapewne da się dopasować.
Ja mam gmole i stelaże robione przez PawelW555 (z pamięci piszę... jak przekręciłem nicka to przepraszam) i jestem zadowolony. Z tym, że ja mam stelaże pod sakwy crosso. W teren znacznie lepsze od jakichkolwiek kuferków.
Pozdrawiam
BigBoyKR
W stajni obecnie: XT 600Z (86),XTZ750 ST '89,CB 750'77 cafe racer , YP 250 (96). Kiedyś: XTZ 750 ST (91), CBR 1000F SC21 (88).
Damian
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 05 paź 2011, 10:53
Motocykl: XT 600 3tb 1993
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: Damian »

Cześć.
Dziękuję za odpowiedź. Stelaż ktoś już niestety kupił. Chyba spróbuję sam sobie zrobić, bo Paweł nie odpowiada.
Sakwy dobrze wyglądają, chyba je wybiorę zamiast kufra. Fajnie podpowiedziałeś.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
Damian.
Awatar użytkownika
bohun
Po kostki w błocie
Posty: 117
Rejestracja: 06 sty 2010, 16:25
Motocykl: XL600V PD10
Lokalizacja: Lubaczów / Rezszów

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: bohun »

Sakwy miałem bez stelaża to strasznie spod kół woda mi na nie leciała. Po jakimś czasie własnej roboty kufry i stelaże kufry :)
Kto prędko daje, ten 2 razy daje.
Bury
Lubiący błoto
Posty: 34
Rejestracja: 25 kwie 2010, 19:53
Motocykl: XT600 2nf '88
XL600R '84

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: Bury »

Mnie został stelaż robiony pod 3TB na zamówienie. Jest stalowy i dosyć ciężki niestety, ale precyzyjny i solidny. Pokryty proszkowo na czarno. Zrobiłem z nim trasę na Sycylię z pasażerem, mieliśmy dwa duże kufry (około 30 l. każdy) nie pamiętam jakiej firmy, ale mam je jeszcze w garażu. Od kilku lat mi to leży. generalnie sprawdzona konstrukcja do 3TB. Ponieważ dałem za to żelastwo 500 pln (robił Mały z Wieliczki, znany z przerabiania HD), nie oddam taniej, niż za 300 wraz z kuframi.
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: batagur »

Pozwolę się podpiąć pod temat. Wczoraj po raz pierwszy przed wyprawą zabrałem się za montaż stelaża pod 2 kufry boczne i jeden centralny, konstrukcja z allegro, chyba jakaś standardowa bo sporo XT właśnie z takim widziałem.

Problemem okazało się to że za cholerę przy zamontowanym stelażu nie mogę pod niego wcisnąć oryginalnych boczków. Szukam jakiś innych bo moich mi szkoda ciąć, ale kiepsko to wygląda. Zastanawiam się nad obcięciem problematycznych mocowań, ale nie wiem czy nie osłabi to stabilności całości...

Przejrzałem też posiadane fotki xteków z tym stelażem i wszystkim się ładnie pasuje bez cięcia i kombinowania...

Fotka z zaznaczonymi mocowaniami sprawiającymi kłopot.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: ArturS »

Będę robił do siebie w przyszłym tygodniu, wiec mogę zdublować. Tyle, że ja robię pod jazdę solo i maksymalnie przesuwam je do przodu, bo te ze zdjęcia w pełni przenoszą ciężar kufrów za oś. Podobnie miałem w KLE i przez to kilka razy niemało się nakryłem motocyklem przy podjazdach. Ja się wzoruje tym co ma Kowal
Obrazek
Teoretycznie plecak też da radę, ale u mnie nawet siedzenie będzie skrócone, więc plecakom mówię stanowcze NIE! :lol:
marecki999
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 09 sie 2012, 07:31
Motocykl: XT600E 03*

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: marecki999 »

Bury pisze:Mnie został stelaż robiony pod 3TB na zamówienie. Jest stalowy i dosyć ciężki niestety, ale precyzyjny i solidny. Pokryty proszkowo na czarno. Zrobiłem z nim trasę na Sycylię z pasażerem, mieliśmy dwa duże kufry (około 30 l. każdy) nie pamiętam jakiej firmy, ale mam je jeszcze w garażu. Od kilku lat mi to leży. generalnie sprawdzona konstrukcja do 3TB. Ponieważ dałem za to żelastwo 500 pln (robił Mały z Wieliczki, znany z przerabiania HD), nie oddam taniej, niż za 300 wraz z kuframi.
masz moze gdzies jeszcze te stelaze? jakies fotki?
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: batagur »

Tak wyglądał mój słoniu podczas wyjazdu. Ogólnie byłem bardzo zadowolony ze stelaża i patentem mocowania kufra centralnego oraz bocznych na poduszkach 2 stronnych z ubijarki... ;) Udało się również całość przesunąć do przodu, jednak mimowszystko po zapakowaniu przy niskich prędkościach przód motocykla był jakiś mniej stabilny, ale od 15km/h w górę problem znikał. Całość przeleciała ze mną kilka odcinków 160km/h i nic nie odpadło ;) :panika: :tenere:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Stelaże do kufrów.

Post autor: ArturS »

Ja na szybko tworzyłem, popełniłem kilka błędów i muszę zrobić nowe. Sakwy umieściłem chyba trochę za nisko, bo w głębokich koleinach przy urwisku kilka razy przeciorałem nimi - myślałem, że tak będzie dobrze, bo niby im niżej środek ciężkości tym lepiej (do przemyślenia). W dodatku nie zrobiłem podparcia na ich dolną część, co też było błędem - wprawdzie na H&B w KLE miałem podobnie, ale nie trafiła mi się taka rzeźnia na drogach, więc wcześniej miały lekko. Trochę musiałem przyciąć plastiki pod siedzeniem. Poza tym wytrzymałe. Jak macie jakieś inne, najlepiej markowe stelaże, to wlepiać foty - głównie chodzi o system mocowania.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
innych fotek z tobołami, poza wyjazdowymi nie posiadam ;)
ODPOWIEDZ