Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Wszystko o tym motocyklu.
Glatz
Lubiący błoto
Posty: 35
Rejestracja: 08 wrz 2019, 11:58
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Glatz »

Chyba ja nie posiadam tego czujnika. Rozumiem, że powinien siedzieć w tym gnieździe gdzie jest śruba z podkładką z numerem 8 ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: qpa »

Zgadza się, nie masz czujnika.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: ArturS »

Pewnie zaczął przeciekać, ktoś zaczął szukać w zamiennikach i lipa, brak. A oryginał krocie kosztuje :lol:

http://yamaha-xt600.riderparts.pl/produ ... nda-yamaha dobrałem z zupełnie innego motocykla, działa, tylko wkręca się bez podkładki miedzianej uszczelniającej.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Tygrys »

No ale po co Ci on? We wszystkich swoich sprzetach wywalam - odpinam te czujniki (sprzęgła nóżki itd )nie ma co się spie. ...ic.
Awatar użytkownika
Dafid94
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 16 wrz 2019, 10:58
Motocykl: Yamaha xt 600.

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Dafid94 »

Witam. Dwa dni temu stałem się posiadaczem Yamahy xt 600. Rama 43f z 85 i silnik podobno z 2001 roku. Mam do was kilka pytań. Co zrobić żeby to było twardsze bo we dwie osoby po lekkich dziurach koło trze o zbiorniczek oleju? Ogólnie bardzo opada tył i przód jak na niego tylko wsiadłem, ważę 80 kilo. Myślałem żeby dorobić podkładkę pod sprężyne i ją wsadzić i skręcić amor co myślicie? Tym wentlem w lagach się je odpowietrza? Podnieść koło i je wcisnąć jak wentylek? Jak mam do nich wlać olej skoro od góry nie ma żadnej śruby jak czytałem na forach. Na dole jest mała śrubka chyba do zlania oleju. Czym się różni napęd od 3tb a 2kf czy 43f? Silnik mam ten nowszy to jaki napęd? Dodałem kilka zdjęć. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam. ObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: terenowiecc »

Olej spuszczasz śrubą na dole pod dźwignią zmiany biegów.
Zalewasz do zbiornika pod lewym boczkiem.

Wentylem w lagach pompujesz je. Powinno tam być około 1 bara ciśnienia. Być może tu jest problem "opadającego" zawieszenia.
Tylne koło ociera Ci o zbiornik bo pewnie masz oponę o szerokości 140. Ona niby się nie rozciągnie na tej feldze tak jak powinna (bo felga w XT jest do niej za wąska) ale jest "balonowata" i będzie lekko ocierać. Ja u siebie modyfikowałem mocowanie zbiornika żeby go lekko odsunąć na zewnątrz ale to było podyktowane innymi czynnikami. Na węższej oponie nie powinno być problemów, jeżeli nikt tam nic nie przerabiał.
Awatar użytkownika
Dafid94
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 16 wrz 2019, 10:58
Motocykl: Yamaha xt 600.

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Dafid94 »

Dzięki bardzo za odpowiedź. Oponę mam 120/90 18. Też coś spróbuję wymyślić z tym zbiorniczkiem narazie a w zimę wymienię sprężyne i może jeszcze coś wymyślę bo na szczęście pracuje przy obróbce metalu, plastiku i aluminium także jest pole do popisu ;-) dziś dobije powietrza do przedniego amortyzatora i zobaczę czy będzie lepiej.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Dafid94
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 16 wrz 2019, 10:58
Motocykl: Yamaha xt 600.

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Dafid94 »

A jeszcze jedno pytanie u Ciebie ten zbiorniczek jest wypukły? Czy prosty od strony koła bo u mnie jest ewidentnie wypukły i przyciera o niego na środku nie na samym dole. Gdyby była prosta ta ściana to by nie tarło.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: terenowiecc »

U mnie jest prosta ścianka. Może tu jest problem u Ciebie właśnie.
Gdybyś potrzebował, to mam gdzieś w zapasach zbiornik oleju.
Awatar użytkownika
Dafid94
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 16 wrz 2019, 10:58
Motocykl: Yamaha xt 600.

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Dafid94 »

Trochę go odgiołem jeśli nie pomoże to z chęcią go kupię i wymienię przy zmianie oleju bo nie dawno był zmieniany 300 km temu. Czemu tak się mogło zrobić? Od temperatury oleju ?
A jeśli chodzi o przednie zawieszenie dobiłem powietrza i niebo a ziemia ;-) dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ