Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
motoser
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 02 mar 2013, 16:25

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: motoser »

seryjny shift light:)
Awatar użytkownika
Brroda
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2012, 19:30
Motocykl: XR400
Lokalizacja: TKA

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Brroda »

Panowie dzieki bardzo bardzo wielkie za odpowiedz, W takim razie doleje oliwki i mam nadzieje ze wszstko bedzie oko. A z tą kontrolka to mnie zaskoczyliscie. Bylem przekonany ze w tamtym xt to kontrolka cisnienia oleju byla, tymbardziej ze sprzedalem go znajomemu, wzial go w ciezki teren i zabil piec na pierwszej wycieczce :bananaevil: bo faktycznie byl zwloki . Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Gacek »

Witam
panowie ma ktoś jakiś patent na jakieś inne podnóżki moje są w 4 litery mam ori krokodylki pol szerokości buta narciarskiego Axo mi się opiera ledwie na stopce :evil: - zmiana biegu to wyższa filozofia .stoję jakby 2 cm wyżej ma ktoś doświadczenie co siądzie gotowego do xt co poprawi komfort ?
wygląda to tak http://imageshack.us/photo/my-images/138/dscn2017w.jpg/
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: szpadyzor45 »

XfarmerX pisze:Witam posiadam Xt 43f z roku 84 rozebrałem górę silnika okazało się że cała góra do wymianyi mianowicie pokrywa zaworów/wałek razem z łańcuszkiem/głowica /napinacz rozrzadu/ cylinder który ma przed ostatnią selekcje z tym że tłok nowka poprzedni właściciel musiał założyć o wybitych z góry numerach (100)/ reszta sprawna i tu moję pytanię czy lepiej cycek oddać do tulejowania (300zł razem z robocizną) i przy okazji resztę do regeneracji albo kupić na allegro wszystko po kolei w dobrym stanie bo ogólnie silnik dość żwawy 120-130 km osiągnie bez problemu ma seryjne przełożenie oliwy teraz nie pali jedynie drobne wycieki
A tak z ciekawości mierzyłeś cylinder? numer 100 na tłoku oznacza nadwymiar 1mm.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Krzsiek »

Gacek pisze:Witam
panowie ma ktoś jakiś patent na jakieś inne podnóżki moje są w 4 litery mam ori krokodylki pol szerokości buta narciarskiego Axo mi się opiera ledwie na stopce :evil: - zmiana biegu to wyższa filozofia .stoję jakby 2 cm wyżej ma ktoś doświadczenie co siądzie gotowego do xt co poprawi komfort ?
wygląda to tak http://imageshack.us/photo/my-images/138/dscn2017w.jpg/
Jeśli chodzi o szerokość to podnóżek można wymienić, albo zrobić i przyspawać większy.
Jak chcesz kupić to wymierz czy wejdzie w mocowanie
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... nge_view=1

Co do wysokości na jakimś niemieckim forum był gość któremu tez było za wysoko. Dorobił nowe, niższe mocowania przykręcane do ramy i miał niżej podnóżki. Wycinane to było i gięte z blachy komputerem. Teraz nie jestem w stanie podać gdzie to widziałem.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Gacek »

Przyznam się ze liczyłem na to ze ktos przerabiał juz ten temat i kupował od innego sprzęta kompatybilne podnóżki w sumie znalazłem coś takiego nie zamierzam tego kupować ale idea do sprawdzenia ;) http://allegro.pl/poszerzenia-podnozkow ... 39953.html
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: szpadyzor45 »

Dla Yeti w sam raz ;] :bananaevil:
Awatar użytkownika
Brroda
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2012, 19:30
Motocykl: XR400
Lokalizacja: TKA

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Brroda »

Pany jeszcze jedno : smarowalem tylny zawias, 3tb 95 rok, znalazlem 2 kalamitki, przesmarowalem, smar wykipial, na forum kiedys tam czytalem ze xt ma 3 kalamitki . Albo nie moge namierzyc 3ciej albo moja koza jej nie ma, Napiszcie gdzie jest bo ku...cy dostaje. Dzieki z gory bardzo!
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Krzsiek »

Nie wszystkie maja. Im młodszy tym mniejsza szansa ze w ogóle jakakolwiek znajdziesz.
W moim XT z 96 nie było kalamitek na wachaczu i kiwacze, ale dało się dorobić.

Jak wiesz śniegi idą, mróz nastaje. Radze Ci, rozkręć to wszystko, umyj i przesmaruj nowym smarem. Nie wszędzie masz kalamitki. Nie wiesz ile to jeździło, jak było konserwowane. Może nie ma już tam smaru tylko suchy strup który pięknie drze łożyska i tulejki. Roboty nie tak dużo a będziesz miał pewność ze jest to dobrze zrobione.
Awatar użytkownika
Brroda
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2012, 19:30
Motocykl: XR400
Lokalizacja: TKA

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Brroda »

Dzieki bardzo za podpowiedz, narazie przesmarowalem te dwie kalamitki i smar wykipial pieknie, rozkrece ale blizej czerwca jak bede mial troche wolnego bo narazie u mnie open sezon :-)
ODPOWIEDZ