Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Wszystko o tym motocyklu.
mallory

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: mallory »

Tenere 1vj 1987 - ile oleju w ladze? bo wg. tej tabeli: https://www.xt600.de/xt_werkstatt/_tech ... tenere.htm
507 cm
a wg. tej serwisów-ki: https://pl.scribd.com/doc/50604412/Yama ... ng-Deutsch
493 cm
...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Gacek »

Mallory proponuję podejść do tematu z poziomu nie ilości a poziomu , zalewasz oliwą amortyzator klepiesz nim aż się odpowietrzy zgniatasz i wężykiem odciągasz adekwatny poziom .Ilość to tylko taki parametr -(jak np: wielkość mózgu co nie jest równoznaczne z jego wydajnością :lol: ).
Jednym słowem nie istotna jest ilość a raczej ważny poziom.
Jak nie wierzysz to mój byt na tym forum jest tego najwyraźniejszym przykładem :P.
Jak bym mniej pisał na tym forum a był w tym bardziej treściwy to nosił bym dzisiaj przydomek Batman a nie Gacek :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mallory

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: mallory »

Gacek - nie męcz buły jak nie wiesz... zobacz nazwę działu... szybkie pytanie szybka odpowiedź... nie wiesz nie pisz, jak chcesz się w zgodnym z twoją kulturą stylu wyżywać to załóż wątek inny (na tym forum jest wolność) a nie tu.... gdybym potrzebował rad jak wymieniać to bym zapytał albo poczytał (np. Twoje wynurzenia na tym forum o metodach wymiany oleju sprzed lat, umiem szukać, umiem czytać + serwisowałem już przednie zawiasy w różnych moto i nie jest to dla mnie nowość) -
- skąd wiesz do czego mi potrzebna wiedza o ilości?????
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Gacek »

Mallory - jestem jasnowidzem :) posiadam dar odczuwania tego co ludzie myślą :P .
Pytasz o ilość oliwy a ja dedukuję z przerobionego punktu praktycznego ;) .Dla mnie istotnym parametrem jest aby amortyzator się miał prawo zamknąć jak znasz pojemność { objętość} sprężyny to łatwo przeliczyć to na ile można sobie pozwolić dlatego do tematu pochodzę z pozycji poziomu a nie ilości :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: ArturS »

Trzymałbym się poziomu, ale z tego co pamiętam litr na dwie lagi wystarczył nawet po wcześniejszym serwisie na drobne części, czyli nic tam nie zostało.

Taka historia mi się przypomniała - kiedyś znajomy zamówił u mnie progresy do XL650V, bo kawał chłopa prawie 130kg i nurkował mu przód do końca przy byle hamowaniu. Pytał się ile oleju, to podałem poziom, bo wiedziałem że nie będzie rozkładał zawiasu na części pierwsze, więc i do końca nie wyleje starego oleju. No i dzwoni do mnie po jakiś 2 tygodniach i drze ryja, że mu wcisnąłem sprężyny z zupełnie innego motocykla, że zawias się nic nie ugina, bije bo łapach, że mam zwrócić kasę za sprężyny, olej a także uszczelniacze, bo mu je wywaliło, za klocki hamulcowe, bo są całe z oleju i za felgę, bo się skrzywiła po pierwszym wjeździe w off na nowych sprężynach :klnie: :panika: Pytam się spokojnie o co chodzi, jak montował sprężyny, ile zalał oleju... i tym momencie mi przerwał i dalej drze ryja, że "właśnie! Mówiłeś, że 1100ml wystarczy, a tyle to mi nawet nie wystarczyło na jedną lagę!!! :klnie: A składałem to ze znajomym mechanikiem!"
No i co zrobili? Operowali na założonych lagach, miała być szybka akcja przed weekendem, olej zlali dołem, zalali górą, ale przy max rozciągniętym zawiasie, bo moto stało grzecznie na centralce :facepalm: "Mechanik" wał po 1,5L na każdą lagę zanim poziom się zgadzał :lol: Aż dziwne, że im ten nie wyciekał po włożeniu sprężyny :lol: Albo i wyciekał i było pod korek. :lol: Był beton zupełny :lol:
mallory

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: mallory »

Ojj Gacek... z tym czytaniem w myślach to Ci się mocno wydaje... czasami uwierz ludziom, że wiedzą o co chcą się zapytać ...

Dzięki Artur bardzo... właśnie o to mi chodziło... zostało mi 498 mml oleju po serwisie afryki i dylemat czy kupić dwie butelki czy jedną po 0,5 litra - niby tylko 30 pln różnicy, ale po co ma na półce u mnie stać...

Apropos serwisu - nie lubię niedoróbek, tylko porządna robota :::))) Z zawiasem przednim mam doświadczenie - juz kilka razy robiłem ... tu w afryce, m.in. wymiana panewek bo stukało na dziurach...

https://drive.google.com/file/d/1T3lvAB ... N6bF4kvRgv

https://drive.google.com/file/d/12H7u-8 ... fA7udNFge5
Boldun
Lubiący błoto
Posty: 44
Rejestracja: 23 paź 2017, 11:38
Motocykl: GSX1400/XT600Z 3AJ

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: Boldun »

Prace odszczurzające trwają :)
stanąłem jednak przed problemem ... i qfa nie wiem jak ogarnąć :facepalm:
Nie mam zielonego pojęcia jak wsadzić airbox , a raczej go połączyc z Gaźnikami ( wiem za pomoćą dolotów)
problem jest w tym że jak założę doloty do Airboxa to nałożyć je później na gardziele gażnikowe jest dla mnie nie do przeskoczenia.... :niewiem: na odwót? najpierw na gaźniki a potem próbować połączyć Airboxem? nie bardzo to widzę..
Ja wiem a raczej się domyślam że rozwiazanie jest proste... tylko że te najprostrze rozwiązania sa najtrudniejsze do rozkminienia.
Help Hilfe Ajuto Pomoszci ;)
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: fakir »

Jeśli chodzi o 3AJ to połączenie airbox - gaźniki jest bliźniacze jak w 1VJ.
Króćce łączące airbox z gaźnikami założysz bezproblemowo kiedy gaźniki siedzą w króćcach łączących je z głowicą.
Najłatwiej jest usadowić airbox w pozycji w której jest zamocowany do ramy, ale nie przykręcać go!
Następnie wpasowujesz króćce w airbox,kiedy już upewnisz się że siedzą w rowkach, to kolej na wciśnięcie ich na gaźniki,a w ostatniej kolejności przykręcenie airboxa do ramy.
Warto później się upewnić czy się nie zsunęło ;)
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
JasioXT
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:06
Motocykl: Yamaha XT 600E
Honda VFR 750
Lokalizacja: Małaszewicze

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: JasioXT »

Witam
Czy ten komin http://allegro.pl/tlumiki-wrp-yamaha-xt ... ml#thumb/3
Podejdzie do Yamahy XT 600 z 1999r ?
Z góry dzięki za odpowiedz.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Post autor: ArturS »

podejdzie
ODPOWIEDZ