Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - XT

Wszystko o tym motocyklu.
gruby33
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 05 lut 2013, 11:43
Motocykl: XT600E `03

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: gruby33 »

Mam szybkie pytanko. Otóż chce kupić szczelinomierz do kontroli luzów w swojej XT600E z 2003r. Tam granice są na zawory ssące na zimnym silniku 0.05mm-0.10mm, wydechowe 0.12mm-0.17mm?
Czy taki szczelinomierz będzie odpowiedni: http://allegro.pl/yato-szczelinomierz-1 ... 38137.html
Chodzi też o jego długość czy sięgnie aby sprawdzić luz.

Drugie pytanko. Aktualnie na liczniku mam 32tyś km. Nie wiem czy to oryginalny przebieg czy nie ale moto jest zadbane i nie wiem czy kiedykolwiek widziało teren (chyba tylko polne ścieżki).
Spraw się tyczy kiedy trzeba wymienić tłok? I jakie objawy będą kiedy da znać o sobie?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: qpa »

Szczelinomierz będzie ok, co do tłoka to będzie Ci dawał wcześniej znać poprzez zwiększenie konsumpcji na olej, zakładając że przebieg jest prawdziwy i motocykl nie był katowany to przed Tobą prawie drugie tyle do nalatania dla jednego tłoka, sprawdź stan łańcuszka rozrządu.
gruby33
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 05 lut 2013, 11:43
Motocykl: XT600E `03

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: gruby33 »

OK dzięki. Napinacz jak sprawdzałem jest na 9 ząbku.
P.S Jakie w tym modelu i roczniku jet typowe zużycie oleju na 3-4 tyś km? (bo tyle robię sezonowo)
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: szpadyzor45 »

Szybkie pytanie. Czym uszczelnić kartery? Silikon? hermetyk? inne wynalazki?
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Krzsiek »

Jak masz połączenie metal metal to masa na poliuretanie REINZOPLAST http://allegro.pl/listing.php/search?st ... val=7&sg=0

a jak metal uszczelka dla pewności można uszczelkę zwilżyć tym REINZOSIL http://allegro.pl/listing.php/search?st ... val=7&sg=0

Nie jest to silikon tylko masa uszczelniacza do uszczelnień, wiec zachowuje sie poprawnie, nie twardnieje i jest przystosowana do kontaktu z olejem, temp itd.

Pokazuje Reinza bo używam i znam.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: szpadyzor45 »

Kupiłem łożyska na wał http://allegro.pl/show_item.php?item=2993310649 oraz drugie 6307 i po ściągnięciu osłon widzę, że koszyczek jest plastikowy... Domyślam się, że sie nie nadają?
XfarmerX
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 26 cze 2012, 11:33
Motocykl: Yamaha XT 600 r 84
Lokalizacja: Śląsk/Powiat Pszczyna

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: XfarmerX »

Witam posiadam Xt 43f z roku 84 rozebrałem górę silnika okazało się że cała góra do wymianyi mianowicie pokrywa zaworów/wałek razem z łańcuszkiem/głowica /napinacz rozrzadu/ cylinder który ma przed ostatnią selekcje z tym że tłok nowka poprzedni właściciel musiał założyć o wybitych z góry numerach (100)/ reszta sprawna i tu moję pytanię czy lepiej cycek oddać do tulejowania (300zł razem z robocizną) i przy okazji resztę do regeneracji albo kupić na allegro wszystko po kolei w dobrym stanie bo ogólnie silnik dość żwawy 120-130 km osiągnie bez problemu ma seryjne przełożenie oliwy teraz nie pali jedynie drobne wycieki
Awatar użytkownika
Brroda
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2012, 19:30
Motocykl: XR400
Lokalizacja: TKA

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Brroda »

Witam! Szybkie dwa pytania:
1.Wymienilem dzis olej +filtr, znalazlem na forum ze wiekszosci ludzi wchodzi 2,8 litra oliwy, tyle wlalem, rozgrzalem koze, 5 min.sprawdzam i : bagnet sie moczy 3 mm od dolu a olej widac, Dolewac??
2. Mialem wczesniej xt 91 rok i zamiast obrotomierza mial 4 kontrolki między innymi (czerwona )cisnienia oleju ktora zreszta swiecila na wysokich obrotach bo piec byl padło ostatnie, tera mam xt 95rok i mam obrotomierz a w nim 3 kontrolki: kierunki, neutral,długie lajty a cisnienia oleju nie mam, przynajmniej nie widze zeby byla, albo nie widze albo nie mam. To normalne?? Wrazie gdyby spadl poziom oleju to piec sie zatrze a nic tego nie zasygnalizuje?? Odpiszcie pliss :niewiem: :panika:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Gacek »

W xt nie ma kontrolki ciśnienia oleju :? chyba ze ktoś sobie taką zamontuje ;) czerwona kontrolka moim zdaniem to kontrolka od ładowania u mnie również się zapala jak przedobrze z manetką :) kiedyś kolega dzekson stwierdził ze jest to kontrolka sygnalizująca za wysokie obroty i zapalenie jej się ma być sygnałem do zmiany biegu na wyższy dla zapominalskich :roll: .
Co do ilości oliwy w xt z zbiornikiem w ramie wchodzi ok 3.5 litra na suchy układ wiec moim zdaniem dolej do połowy bagnetu pojeździj i potem sprawdz stan .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

Post autor: Pawlo »

Gacek pisze:kiedyś kolega dzekson stwierdził ze jest to kontrolka sygnalizująca za wysokie obroty i zapalenie jej się ma być sygnałem do zmiany biegu na wyższy dla zapominalskich :roll:
I ma rację, bo jak sam pisałeś jest na tej kontrolce napisane "REV" co z angielskiego oznacza odcinkę/ogranicznik obrotów (Rev Limiter) ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ