Przeszczep ramy

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Przeszczep ramy

Post autor: terenowiecc »

Widziałem, że chcesz malować ramę. Mam nadzieję, że najpierw wszystko przełożysz i dopasujesz? Bez cięcia i spawania wszystko nie będzie grało.
Silnik i przedni zawias wejdzie plug%play, odnośnie tylnego zawiasu nie wiem, trzeba przymierzyć wahadło.
Najwięcej zabawki będzie z dopasowaniem gratów pod siodłem, skrzynka aku, airbox, plastiki - raczej nic pasować nie będzie z 43F i trochę porzeźbić będziesz musiał.
Dlatego najpierw to dopasuj tak jak ma być żebyś nie pomalował ramy i zaraz jej ciąć nie musiał ;)
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Przeszczep ramy

Post autor: szpadyzor45 »

Na razie nie mam miejsca w garażu na przekładki, więc nie wiem jak z wahaczem. Na pewno mocowanie baku oraz siedzenia z przodu sa przesunięte do tyłu(widocznie w 2KF jest dłuższy bak, a krótsze siedzenie) Prawy boczek ma tylne mocowanie tak samo, lecz przednie i dolne już się trochę różnią. Różni się również mocowanie podnóżka pasażera, lecz dokupiłem wraz z ramą wiec tyle mniej będzie przerabiania. Trochę cięcia i spawania na pewno będzie.

btw. chyba czas wymienić napęd :panika:
http://imageshack.us/photo/my-images/854/hpim1591.jpg/
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Przeszczep ramy

Post autor: Magic »

Zębatka jeszcze w porządku widać (prawie) pełne uzębienie. :tt600:
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Przeszczep ramy

Post autor: szpadyzor45 »

Jestem już przy składaniu wszystkiego w całość, więc jeśli ktoś ma w planach takie przekładki to:
-ramę kupować z podnóżkami i śrubkami lub cięcie i spawanie :panika:
-bak jest w 2KF dłuższy i mocowanie tylne baku(na śrubkę) jest kilka cm dalej do tyłu.
-siedzenie również ma mocowanie przesunięte adekwatnie do mocowania baku
-plastiki boczne mają trochę inne mocowania i kształt więc też są dwie opcje :gleba:
Reszta póki co bez przeszkód, silnik, zawieszenia, airbox wszystko pasuje.

A tak btw. to przy rozbieraniu zapomniałem o fotkach jak poprowadzone są dokładnie wszystkie linki bo opcji jest wiele. Podobnie ma się sprawa kabli. Czy ma ktoś fotki może jak to wygląda prawidłowo?
fryzjer

Re: Przeszczep ramy

Post autor: fryzjer »

Szpadyzor. Rozumiem,że częsci od 43f wkładałeś do ramy 2KF. Więc odwrotnie też da radę.Tzn,części od 2KF,włożyć do ramy 43F.
Czyli te części pasują bez przeróbek:
1) silnik,
2) całe przednie zawieszenie z półkami,lampą przód,czaszą
3)błotnik przód,
4)błotnik/chlapacz tył
5)airbox,gaźnik,króćce
Proszę napisz jeszcze jakie części by podpasowały,jeśli jakieś pominąłem.

Jak wygląda sprawa z takimi częściami:
1) cały tylny wahacz z amortyzatorem,hamulcem tarczowym,felgą tylną,kiwaczkami--Chyba w 43F wahacz nie jest ułożyskowany???
2) mocowanie pompy hamulcowej---czy trzeba by zrobić jej mocowanie?.Czy może jest możliwość wykorzystania jakiegoś otworu.
3) Tylny zadupek,
ODPOWIEDZ