Przerejstrowanie

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
drylek69
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2010, 16:57

Przerejstrowanie

Post autor: drylek69 »

Nie wiem gdzie ten temat założyć więc walnąłem tu.
Otóż jak to wygląda z tym przerejstrowaniem, trzeba w ciągu dwóch tygodni to zrobić czy też można później, np jak się skończy dopiero ubezpieczenie po sprzedającym? Wiem że w Urzedzie Skarbowym biorą jakieś odsetki za spóźnianie się, czy nie ma już tego?
A jak by tak poszło się zapłacić do Urzędu te 2% od wzbogacenia się i potem czekać aż się skończy ubezpieczenie i przegląd i dopiero wtedy iść do Wydziału Komunikacji, dało by radę tak?
Podzielcie się informacjami jak to jest z praktyki bo wiadomo jak to teoretycznie wygląda.
Acha i do przerejstrowania potrzebne są Pcc-3, karta pojazdu jeśli była, dowód rejstracyjny stary i umowa kupna sprzedaży tak?
Z góry dzięki za info ;)
Awatar użytkownika
XT Bory
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2010, 07:03
Lokalizacja: Chojnice

Re: Przerejstrowanie

Post autor: XT Bory »

W ciągu 14 dni od daty na umowie kupna sprzedaży należy zapłacić 2% podatku od wzbogacenia w US. W razie zwłoki grozi kara i odsetki, więc chyba warto to zrobić. Jeśli chodzi o przerejestrowanie to masz na to 30 dni. Również w ciągu 30 dni możesz wypowiedzieć obecną polisę w przeciwnym razie będzie ona ważna do końca okresu jej ważności. Następnie jeśli najpóźniej na 1 dzień przed końcem ważności polisy nie zostanie ona wypowiedziana, to automatycznie nastąpi jej odnowienie na kolejny okres ubezpieczenia.

Jeśli przerejestrujemy motocykl na siebie to najpóźniej w kolejnym dniu powinniśmy zgłosić to u ubezpieczyciela.

Jeśli masz wysokie zniżki, których nie miał poprzednik, warto zwrócić się do zakładu ubezpieczeniowego o ponowną rekalkulację składki. Działa to również w drugą stronę. Firma ubezpieczeniowa może zażądać od nas dopłaty w przypadku zniżek mniejszych jakie miał poprzedni właściciel.

Dokumenty potrzebne do przerejestrowania:

* umowa sprzedaży, faktura
* dowód rejestracyjny,
* karta pojazdu jeżeli była wydana,
* tablice rejestracyjne,
* dowód osobisty
Yamaha XT 600 DJ02 2000 r.
drylek69
Czyścioch
Posty: 16
Rejestracja: 09 cze 2010, 16:57

Re: Przerejstrowanie

Post autor: drylek69 »

No okej a jeśli zostawię te ubezpieczenie które przedłużył poprzedni właściciel ( bo jest on do kwietnia 2011r.) to cz pod jej koniec to ja muszę do nich zadzwnoić że chce zakończyć te ubezpieczenie czy poprzedni właściciel? No i jak przerejstruje go na siebie to mam to zgłosicć temu ubezpieczycielowi w którm jest ubezpieczony przez poprzedniego właściciela czy w tym w którym ja chce się ubezpieczyć. Bo kurcze trochę tego nie rozumiem, a szkoda płacić ubezpiczenie od nowa jeśli jest ono prawie rok ważne po poprzednim właścicielu jeszcze. Wytłumaczy mi to ktoś na chłopski rozum jak to ma być :|
Awatar użytkownika
XT Bory
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 12 cze 2010, 07:03
Lokalizacja: Chojnice

Re: Przerejstrowanie

Post autor: XT Bory »

Jeśli zostawisz polisę zawartą przez poprzednika, to musisz tylko zrobić aneks u ubezpieczyciela. Polisa ulegnie automatycznemu przedłużeniu po 04.2011 jeśli jej nie wymówisz przynajmniej 1 dzień przed jej końcem.
Yamaha XT 600 DJ02 2000 r.
ODPOWIEDZ