Z jakiego tworzywa są plastiki od 43f

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Z jakiego tworzywa są plastiki od 43f

Post autor: Tomiacho »

Czy ktoś się orientuje ? Kupiłem sobie spawarkę do plastiku i błotnik mam acerbis i pospawałem. Metodą prób i błędów odkryłem że to PP/PE. Nigdzie opisane nie było. Z boczkiem i osłoną łańcucha mam problem bo próbowałem już spawać topnikiem PP (kilkoma rodziajami), PE, abs, pp+em1 itd. mam tego trochę ale nic się nie trzyma. Proszę o pomoc
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Z jakiego tworzywa są plastiki od 43f

Post autor: Tomiacho »

Przeprowadziłem test tworzywa poprzez spalanie i według wskazań z tabeli jest to tworzywo PS. Podpaliłem kawałek zeskrobany z owiewki. Pali się kopcącym płomieniem, kapie i ma ostry zapach. Próbowałem tym spawać i nawet się trzyma ale tylko jak jest gorące. Jak ostygnie to sam topnik odpada. Już mam dość tej cholernej owiewki.
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Z jakiego tworzywa są plastiki od 43f

Post autor: Tomiacho »

Udało się :D Pospawałem to PELD i się mocno trzyma. Na to wychodzi że plastiki w xt są z Polietylenu o niskiej gęstości. Może na razie nie wygląda to estetycznie ale tam była wielka dziura wypalona od wydechu. Muszę to teraz obrobić, poszpachlować i pomaluje :)

Obrazek
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Z jakiego tworzywa są plastiki od 43f

Post autor: Gacek »

Przerobiałem kiedyś temat z łączeniem przy pomocy temp. plastików niestety niektórych nie da się trwale połączyć tą metodą :| materiał spawany utwardza się jego struktura w miejscu łaczenia pod wpływem temp .i nie ma już takiej elastyczności jak cała reszta i prawie zawsze peknie w miejscu łączenia lub okolicy , podobne perypetie powstają przy spawaniu alu tylko el wykonany z alu można wygrzać w piecu w odp temp zdejmując w ten sposób naprężenia i spaw jest już mniej podatny na pęknięcia .Oryginalne plastiki dosyć trwale można podreperować żywicą tyle ze epoksydową a nie poliester em - próbowałeś :roll: ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: Z jakiego tworzywa są plastiki od 43f

Post autor: Tomiacho »

Jak jest pospawane z odpowiednią temp i odpowiednim topnikiem to nie ma problemów. Mam znajomego który spawa motory już ładnych kilka lat i nigdy się nic nie dzieje z tym. Ja na razie się uczę. Żywicami też kleiłem ale są za sztywne do motocyklowych plastików.
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
ODPOWIEDZ