Zapytanie o wzrost na XT 600

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Gacek »

ArturS pisze:Wzrostem spokojnie dasz radę. Mocą ten sprzęt nie powali Cie na kolana - jest przewidywalny, nie szarpie tak "na dol"e jak np. F650GS, jest bardzo prosty w naprawach i cholernie trwały na wszelkie zaniedbania. Pojedziesz nim do pracy, do lasu, na wyprawę asfaltową i poza asfaltową.
Kupuj XTeka i tyle w temacie ;) Jak się nie spodoba, to sprzedasz i kupisz coś innego.

AturS - powiem ci tyle - człowieku roll: z perspektywy swojego doświadczenia polecasz zielonemu człowiekowi tego typu sprzęt :shock: do czego ? do nauki ? pierwszych kroków ? weź się zastanów co piszesz :!: . Normalnie ustawowo nie puszcza się zielenego pacjenta na taki sprzęt ?
Barth - moim zdaniem kup sobie na początek setę w 2t dt 125 to moja rada -pożyj na tym a później zdecyduj :| czy masz dalej ochotę .
Gacek pisze:Ten sprzęt to w oryginale ok 180 kg wagi chcesz się na tym uczyć jazdy , techniki ? - moim zdaniem to chory pomysł .
Stan sobie przy barierce złap ją rękoma dla utrzymania równowagi zrób przysiad na jednej nodze , nastepnie wrzuć sobie na plecy 1/4 masy tego motocykla i powtórz to ćwiczenie .Do nauki , zdobywania techniki jazdy kup sobie lżejszy sprzęt bo możesz nieświadomie doprowadzić się do inwalidztwa .Moim zdaniem to nie jest motocykl na pierwszy sprzęt dla zielonego człowieka :| .
specjalnie ci tak napisałem abyś sobie uzmysłowił pewien uciążliwy fakt "masa " i nie uległ ogólnemu przekłamaniu panującemu w takich środowiskach - Jak kupiłem xt to to forum jeszcze nie istniało :) - było inne nic tak naprawdę się nie sprawdziło w stosunku co ludzie na tamtym pisali odnośnie xt .W tym miejscu panuje podobny klimat :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: ArturS »

Głupoty piszesz i tyle. Większość motocykli polecanych na początek przygody z dwoma kółkami, czyli popularne 500-tki (GS500, GPZ/KLE500, CB500) mocowo zostawiają daleko w tyle XT600, w dodatku są cięższe i w kosmos bardziej wymagające podczas jazdy w zakrętach. XT600 skręca nawet w rękach zupełnie zielonego... powiedzmy rowerzysty. Każda wspomniana 500-tka za cholerę nie skręca jak XT, bo z miejsca wymaga opanowania przeciwskrętu. Ktoś, kto uczył się na kat.A na Suzuki GN250, czy Hondzie CBF250, wsiadając na XT po prostu jedzie, skręca i czuje motocykl jak należy. Wsiadając na KLE500 czy XL600V w pierwszym zakręcie jest "osz kur..a!".
Na 3TB posadziłem nie jedną kobietę (w tym własną żonę) i każda była zachwycona jak łatwo się to prowadzi, więc nie wiem o co Ci chodzi :niewiem: Wsadzać faceta na DT125? Po hux? W Dublinie i tak 90% jazdy to będzie przepychanie się między puszkami, więc jak już tak doradzać, to lepiej kupić nocnik, bo wielkiego offowania to i tam tam na miejscu nie będzie. Zresztą mi tam się najlepiej jeździło właśnie lekko podrajcowanym skuterkiem.

Barth, zrób to prawko i umów się z kimś na jazdę. Nie wiem czy masz tam kogoś na miejscu z XT, ale na 100% jest kilka osób na wszelkiej maści KTMach i BMkach - zakręć się na forum advrider.pl. Po nickach nie kojarzę, ale pamiętam, że kilka osób było z tamtych okolic.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2015, 22:40 przez ArturS, łącznie zmieniany 1 raz.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: mazi »

Krzsiek pisze:Jak się chce to można
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kRFyw57o_Ic[/youtube]
Wskoczyć na koń, ruszyć i na prostej postawić na koło to wzrost nie jest istotny... problem pojawia się jak trzeba pomanewrować np. w krzakach :gleba:
---
Pozdrawiam
mazi
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: mazi »

ArturS pisze:Głupoty piszesz i tyle. Większość motocykli polecanych na początek przygody z dwoma kółkami, czyli popularne 500-tki (GS500, GPZ/KLE500, CB500) mocowo zostawiają daleko w tyle XT600, w dodatku są cięższe i w kosmos bardziej wymagające podczas jazdy w zakrętach. XT600 skręca nawet w rękach zupełnie zielonego... powiedzmy rowerzysty. Każda wspomniana 500-tka za cholerę nie skręca jak XT, bo z miejsca wymaga opanowania przeciwskrętu. Ktoś, kto uczył się na kat.A na Suzuki GN250, czy Hondzie CBF250, wsiadając na XT po prostu jedzie, skręca i czuje motocykl jak należy. Wsiadając na KLE500 czy XL600V w pierwszym zakręcie jest "osz kur..a!".
Na 3TB posadziłem nie jedną kobietę (w tym własną żonę) i każda była zachwycona jak łatwo się to prowadzi, więc nie wiem o co Ci chodzi :niewiem: Wsadzać faceta na DT125? Po hux? W Dublinie i tak 90% jazdy to będzie przepychanie się między puszkami, więc jak już tak doradzać, to lepiej kupić nocnik, bo wielkiego offowania to i tam tam na miejscu nie będzie. Zresztą mi tam się najlepiej jeździło właśnie lekko podrajcowanym skuterkiem.
Widzisz, Gacuś lubi się przyjebać do tematów z serii nieprzyjebliwych... :panika:

XT w zależności od modelu jest motocyklem niskim lub bardzo niskim jak na 4T 600ccm enduro. Wagowo zależnie od modelu średnio lekki lub średnio ciężki.
Polecać komuś 125 2T... eeee na ciul? Zeby po 2 miesiącach musieć szukać kolejnego motocykla? Bez sensu.

Sam poszedłbym dalej i powiedział: kup coś pokroju DR-Z, starczy Ci na lata.

XT600 jest niezłą propozycją, ma swoje wady, ale ma też zalety którymi nie pochwalą się tłuczki z tamtych lat: niezajebliwość i praktycznie totalna bezproblemowość. Znajdź to np. w DR.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Kula »

Ot to, moim zdaniem DRZ S byłaby dużo lepszym wyborem niż XT.
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Barth
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2015, 08:24
Motocykl: Etap poszukiwań

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Barth »

Popierwsze chciałbym wam podziekować za wszystkie opinie : Dziekuje :)

Po drugie mimo że obiektywny nie jestem to chciałbym przedstawić punkt widzenia oraz kilka faktów o ich interpretacje poprosze was jesli zechcecie

Myśle sobie tak : Głupi nie jestem i szaleć nie chce - dodatkowo szanuje swoje (i innych w miare możliwosci) zdrowie wiec nie chce wpakować się na mine w postaci trudnego do opanowania potworzyska które moje małe umiejetnosci przemieni w sieczke na drodze lub off-drodze .

Wiec temat doboru motocykla rozpoczołem około 4 miesiecy temu - przegladałem fora , recezje i porównania wszelakiej maści motocylki mając na celu wstęmpną selekce tego co wg mojej skromnej wiedzy bedzie pasować do tego czego oczekuje od pierwszej bestyjki na dwóch kołach

Gacek : Zdaje sobie sprawe w kwesti masy maszyny i bede miał również obowiązek szkolenia się na motocyklach prawdopodobnie wiekszych : tutaj wyglada to tak ze jak A2 robisz to bedziesz sie uczył chyba na 500cc lub 600cc i nanich zdawał prawo jazdy "L" lub "N" co poprostu oznacza tymczasowe prawko

Jeśli jednak chcesz zdawać na kategorie "A" to kurs robisz i egzamin zdajesz na czymś wiekszym niż 600cc (prawdopodobnie na 1000cc lub coś koło tego !! i zapewne bedzie to jakiś cieższy cielak)

I tutaj również zostaje fakt iż po zdaniu kategori "A" i tak masz prawo jazdy tymczasowe oznaczone "L" lub "N" czyli możesz jeździc na wiekszych moto ale jest kilka ograniczen np nie wjedziesz na autostrade (legalnie) oraz ze takie prwo jazdy możesz uzywać tylko na terenie Irlandi ... i kilka innych rzeczy

Dodatkowo aby zdać pełne "A" musisz jeździć na motocyklu przez około 6 miesiecy i finalny egzamin zdajesz również na dużej maszynie

zadje sobie sprawe również iż masa jest bardzo ważnym kryterium na wybór pierwszego motocykla i wybieranie cieżkich zbyt wysokich lub agresywnych maszyn to głupi pomysł

biorąc jednak pod uwage fakt iż kupując mały motocykl bede go "musiał zmienić" przed finalnym egzaminem na coś wiekszego żeby ogarnąć niuanse operowania wiekszym traktorem ta perspektywa troche odpada

dodatkowo jak ktoś ładnie mi kiedyś napisał na 125 DT z "bagażem + 20-35kg" moge uszkodzić ten mały silnik (mam 85kg swojego własnego cielska)

Swoją prace domową staram sie sumiennie odrobić dlatego chce wybrać realistyczny praktyczny i mocno niezawodny motocykl który pozwoli mi przygotować się do pełnego prawka i który bede mógł realnie ogarnąc (chuchro nie jestem wiec myśle że sredniej wielkosci moto odpowiednią techniką z ziemi podniose - tak sobie myśle )

Gacek czy mogłbyś mi polecić troche wieksze maszyny dobre dla początkującego które wg ciebie (znając charakterystyke którą tuaj i na innych tematach starałem się najpełniej przedstawić) maszyny które mogą być nawet docelowym motocyklem typu dual sport i które można dostać w kwocie 8000 zł w dobrym/bardzo dobrym stanie (tak aby nie grzebać itp - wiem wiem troche pewnie trzeba bedzie pogrzebać ale wiesz o co mi chodzi) i takie które są na tyle popularne żeby dostać je bez wiekszych problemów




ArturS

To mniej wiecej potwierdza co znalazłem (uff) ze XT600 całkiem ładnie wg różnych opini w róznych krajach itp się prowadzi i spokojnie jest do ogarniecia czytałem też gdzie ze jest to jeden z top wyborów dla poczatkujacego pod wzglendem łatowsc prowadzenie/ niezawodnosc / dostęmpności i cena (nie ukrywam to pierwsze moto i nie chce wywalić 14 000 tylko poto aby przekonać się ze to nie to :D ) jeśli chodzi o dual-sport oczywiscie

Wiec jak by nie patrzec coś w tym XT600 jest , zapisze się dziś na to forum co sugerujesz (rozsądnie posting.php?mode=reply&f=13&t=4683#- :) i postaram się wsiąść na najwiecje interesujacych mnie modelów - ( tak zrobie najpierw kurs - w tym lub przyszłym tygodniu kurs sie rozpocznie )



Mazi :

Ta DRZ to ciekawe moto nie wiem tylko czy do ogarniecią w założonej kasie 8000zl max (motocykl) - do tego musze doliczyc kask , ochraniacze , buty itp + transport z PL do IE + rejestracja + ubezpieczenie wiec hmmm sporo tego bedzie jak na jeden raz

myślisz o DRZ 400 tak fajny jest a z tymi DR to mnie zaskoczyłeś myślałem ze solidne bestie

Czy mogłbyś zasugerować mi coś wiecej (może być docelowy motocykl ale do ogarniecia - wiesz o co chodzi)

Kula : Deceniam sugesie - S oznacza super moto tak - bardziej chyba bede szedł w strone norlamnych kół (może się myle są jakieś mega plusy takiego rozwiązania > ? )


Pozdrawiam

PS o cholera ale się rozpedziłem - mam nadzieje ze bedzie się miło czytać

Pozdrawiam Serdecznie
WK
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Kula »

Barth masz niby Internet a wogole z niego nie korzystasz...
S'ka to enduro. Najslabsza i najciezsza z DRZ. To taki lżejszy nowszy XT'tek.
http://www.dr-z.pl/viewtopic.php?f=15&t=12
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Barth
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2015, 08:24
Motocykl: Etap poszukiwań

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Barth »

Ehh no tak - powinienem tak zrobić - to DRZ 400S fajne tylko cholera troche mało sztuk do sprzedaży i cena 3000 ponad budżet hmmm tak czy inaczej zakup bedzie około 12 stycznia 2016 wiec koło początku stycznia przysiąde i poszukam - naprawede interesujaca opcja - jesli spokojnie weźmie na grab 30kg i jest solidna to jest szansa na nią
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: mazi »

Za 8k nie kupisz DR-Z, nie szukaj.

Gdzie w PL stacjonujesz?
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Barth
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2015, 08:24
Motocykl: Etap poszukiwań

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Barth »

Obecnie przebywam zagranicą Irlandia (dublin) jak przebywam w polsce to głównie Sosnowiec (woj śląskie)

W polsce pojawie się dopiero na początku stycznia na 7 dni (plan jest taki aby wtedy kupić motocykl dać go na przeglad i zrobić co się da - ewentualnie jak nie zdaże z ewentuanymi naprawami ((oby nie było napraw - please ... )) to moto zostanie i poczeka kilka dni przed wysyłka)

Dlatego całe "teoretyczne" kwestie wyboru selekcji itp chce załatwić dość sprawnie i z pomocą kilku ogarniętych osob wybrać odpowiedni model a potem w styczniu odpowiednią maszyne

Jeśli DRZ do 8k odpada to odpada - tak jak pisałem trzeba rozsadnie podejsc i sprzecik kupić ochronny roównież

Obecnie zastanawiam się nad

1)XT 600
2)DR 350
3)DR 650 SE

w tej kolejnosci

Jakieś sugestie odnośnie tego zestawienia (co wywalić , co fajne - historie cele i inne szczegóły znacie)

WK
ODPOWIEDZ