Zapytanie o wzrost na XT 600

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Barth
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2015, 08:24
Motocykl: Etap poszukiwań

Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Barth »

Witam przyierzam się do zakupu XT 600 niestety w mojej okolicy nie ma żadnej XT600 do której mógłbym się przymierzyć bedzie to mój pierwszy motocykl dlatego przyznam że obawiam się troche o "nie-dopasowanie" jeśli chodzi o wielkośc motocykla co do moich wymiarów

Mam 172 cm i waże około 85 kg - wiec raczej średni wzrost - zastanawiam się czy ogarne xt600 wmiare konfortowo (obie stopy na ziemi)

Zapewne są i niższe i wyższe osoby na forum które mogą rozwiać ewentualne wątpliwosci - dlatego uprzejmie poprosze osoby posiadajace xt600 o napisanie swojego wzrostu oraz jego przełożenia na swobode użytkowania xt600

Dziekuje uprzejmie i życze udanego dnia
WK
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Krzsiek »

Miałem podobne warunki, pojechałem kupować w ciemno bez wcześniejszych doswiadczen z xt na żywo. Nóg starcza spokojnie. Jest zapas na wyższy moto.
A tak poza wszystkim, wysokość moto w zasadzie nie jest ograniczeniem żeby na nim jeździć. Nawet jak podpierasz się palcami. Kwestia pozycji.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: ArturS »

Przymierzając się do motocykla tego typu absolutnie nie patrz na to, że obie stopy mają być na ziemi. Przy 172cm spokojnie dasz radę.
Awatar użytkownika
Barth
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2015, 08:24
Motocykl: Etap poszukiwań

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Barth »

No to ufff .. kamień z serca :D i dziekuje za wasze opinie

Pozdrawiam Serdecznie
WK
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Krzsiek »

Jak się chce to można
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=kRFyw57o_Ic[/youtube]
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Gacek »

Ten sprzęt to w oryginale ok 180 kg wagi chcesz się na tym uczyć jazdy , techniki ? - moim zdaniem to chory pomysł .
Stan sobie przy barierce złap ją rękoma dla utrzymania równowagi zrób przysiad na jednej nodze , nastepnie wrzuć sobie na plecy 1/4 masy tego motocykla i powtórz to ćwiczenie .Do nauki , zdobywania techniki jazdy kup sobie lżejszy sprzęt bo możesz nieświadomie doprowadzić się do inwalidztwa .Moim zdaniem to nie jest motocykl na pierwszy sprzęt dla zielonego człowieka :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Barth
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2015, 08:24
Motocykl: Etap poszukiwań

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Barth »

Hey Gacek ,

Zdaje sobie sprawe iż waga tego motocykla to sporo KG a moje zdolnosci jeszcze zerowe dlatego też założyłem temat :

viewtopic.php?f=13&t=4685

Decyzja jeszcze nie padła a świerzak jestem wiec ucze się (w miare z pokorą :) ) od bardziej obytych w temacie wiec doceniam twoją uwage

Fakt XT600 bardzo mi się podoba ale też podchodze do tego logicznie

Zaproponuj mi prosze inne maszyny które wg ciebie powinienem wziosc pod uwage (dual-sport) cały opis dość szczegółowo zrobiłem w powyższym temacie

myśle o również o DR 350

Pozdrawiam serdecznie
WK
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Krzsiek »

Gacek pisze:Ten sprzęt to w oryginale ok 180 kg wagi chcesz się na tym uczyć jazdy , techniki ? - moim zdaniem to chory pomysł .
Stan sobie przy barierce złap ją rękoma dla utrzymania równowagi zrób przysiad na jednej nodze , nastepnie wrzuć sobie na plecy 1/4 masy tego motocykla i powtórz to ćwiczenie .Do nauki , zdobywania techniki jazdy kup sobie lżejszy sprzęt bo możesz nieświadomie doprowadzić się do inwalidztwa .Moim zdaniem to nie jest motocykl na pierwszy sprzęt dla zielonego człowieka :| .
Aby odnieść się merytorycznie, podsumuje to następująco:
Eeeeee tam.
Awatar użytkownika
Barth
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 07 lis 2015, 08:24
Motocykl: Etap poszukiwań

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: Barth »

Troche zmieszany jestem wiec może sprecyzuje - techniki "off" nie zamierzam się uczyc bo to nie mój cel.

Moj cel to "obycie" sie z tematem motocylka na możliwie uniewrsalnej maszynie która bedzie na tyle konfortowa i użyteczna aby poradzić sobie spokojnie z transportem mnie z punktu A do punktu B

Jako iż zielony jestem maszyna musi być łatwa do ogarniecia i nie "szarpać agresywnie mocą"

Moja wizja to przyjazny motocykl który może wziąść 30-35kg bagażu , bedzie przewidywalny , prosty w obsłudze i dość pancerny aby nie psuć dnia awariami

mam 29 lat i szaleństwo mi nie w głowie - raczej praktyczne podejscie do motocykla

Pozdrawiam serdecznie
WK
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Zapytanie o wzrost na XT 600

Post autor: ArturS »

Wzrostem spokojnie dasz radę. Mocą ten sprzęt nie powali Cie na kolana - jest przewidywalny, nie szarpie tak "na dol"e jak np. F650GS, jest bardzo prosty w naprawach i cholernie trwały na wszelkie zaniedbania. Pojedziesz nim do pracy, do lasu, na wyprawę asfaltową i poza asfaltową.
Kupuj XTeka i tyle w temacie ;) Jak się nie spodoba, to sprzedasz i kupisz coś innego.
ODPOWIEDZ