Boczne owiewki na bak - air scoop

Wszystko o tym motocyklu.
Piotr
Lubiący błoto
Posty: 93
Rejestracja: 08 mar 2015, 14:19
Motocykl: GSXR1300

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: Piotr »

Dziwne, że w ChinaTown nikt nie czuje tematu i na alliexpress bidnie :)
slobodan
Lubiący błoto
Posty: 44
Rejestracja: 18 sie 2013, 18:57
Motocykl: XT 600E 3TB 99r

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: slobodan »

Do nowszego typu 3tb można łatwo wykonać takie boczki z blachy alumniowej. Gdzieś w internecie znalazłem zdjęcie tak zrobionego boczku i prezentuje się całkiem ładnie:

Obrazek

Sposób zdecydowanie łatwiejszy niż lepienie tego z żywicy i włókna szklanego. Wystarczyłoby odrysować szablon (okrój) na papier z oryginalnych boczków, następnie przerysować go na arkusz blachy aluminiowej (grubość 1- 1,5mm) i wyciąć szlifierką kątową. Następnie ręcznie wyprofilować kształt i nawiercić otwory.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: Pawlo »

Gacek, myślę, że chętni by się znaleźli, kwestia tylko odpowiedniej jakości zamiennika. Co z tego, że cena na poziomie ASO, skoro powoli brakuje tego nawet na magazynach? W przypadku tych przetopionych z butelek plastików do TT-S/E to pewnie uległy one biodegradacji na półkach magazynów 8-)

Slobodan, patent z blachą fajny, ale przy glebie nie chciałbym mieć tego w pobliżu nóg ;)
Piotr pisze:Dziwne, że w ChinaTown nikt nie czuje tematu i na alliexpress bidnie :)
Chińczyki lachę na to kładą, bo za mały popyt. Oni by mogli walnąć kilka milionów sztuk, ale kto tyle kupi? :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: Gacek »

Pawlo szkło w żywicy jest cool do chwili kiedy nie ulegnie rozerwaniu - jak się tak stanie to tnie jak skalpel wszystko nawet kości - taka blacha wprasuje ci się w ciało ale moim zdaniem mniej szkód wyrządzi po za opcją załapania alzheimera :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
piot5rek
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 05 cze 2015, 17:10
Motocykl: Yamaha XT 600 E 1997 r.

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: piot5rek »

Straciłem chyba nadzieję na zdobycie tego na rynku wtórnym... Rzecz jest wg mnie nie do zdobycia.

Kupno nowych plastików mija się z celem (400-450 zł/szt. :facepalm: ). Za tyle to wolałbym opony kupić i jeszcze 300 zł by zostało.

Jeśli by ktoś znał kogoś kto planuje XTeka z tymi nowszymi skrzydłami wziąć na cioranie do lasu to chętnie odkupię plastiki. Do 300 zł jestem w stanie dać ;)
fryzjer

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: fryzjer »

piot5rek pisze:Straciłem chyba nadzieję na zdobycie tego na rynku wtórnym... Rzecz jest wg mnie nie do zdobycia.

Kupno nowych plastików mija się z celem (400-450 zł/szt. :facepalm: ). Za tyle to wolałbym opony kupić i jeszcze 300 zł by zostało.

Jeśli by ktoś znał kogoś kto planuje XTeka z tymi nowszymi skrzydłami wziąć na cioranie do lasu to chętnie odkupię plastiki. Do 300 zł jestem w stanie dać ;)



A tutaj sprawdzałeś.To chodzi o takie owiewki ?

http://allegro.pl/xt-600-00r-os-tarcza- ... 55258.html
piot5rek
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 05 cze 2015, 17:10
Motocykl: Yamaha XT 600 E 1997 r.

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: piot5rek »

Dokładnie takie.

Telefonowałem jakiś czas temu i dostałem info, że owiewek już nie ma...

Jakbym ciorał go po lesie to bym lał na to ale zmieniłem sobie opony na szosowe i chcę nim po drogach publicznych trochę polatać. Nie jest w stanie idealnym ale brak tych owiewek od razu rzuca się w oczy. Nie stać mnie na nowe moto więc muszę jeździć tym co mam :)

Zdenerwuje się to kupię oryginały, pójdę do jakiegoś rzemieślnika, zlecę wykonanie formy i wykonanie ponad 1000 kompletów i zbiję na tym fortunę :D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: Gacek »

piot5rek pisze: Zdenerwuje się to kupię oryginały, pójdę do jakiegoś rzemieślnika, zlecę wykonanie formy i wykonanie ponad 1000 kompletów i zbiję na tym fortunę :D
Nie stać cię na oryginalne owiewki a chcesz zlecic wykonanie formy ? :P .
Kiedyś zrobiłem od swojej wersji komplet z epidiamu same koszty materiału wachały się w okolicy 150 zł na komplet chetnych jest kupę ale jak coś do czego przychodzi szczypią się wydać po 100 na stronę :roll:bo wymagały delikatnego przygotowania i polakierowania :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: fryzjer »

Kolego piot5rek.Taka luźna propozycja.Jeśli jest taki problem z kupnem tych owiewek,to może poszukaj kompletnego zbiornika od innego modelu XT.Ewentualne jakiś używany zbiornik acerbisa np taki :
http://www.olx.pl/oferta/bak-zbiornik-p ... fc5da8b891

.No chyba,że chcesz wszystko w oryginale.
Z niektórymi częściami do XT to klęska.U mnie w 2KF po :gleba: miałem połamane praktyczne wszystkie plastiki.Szukałem konkretnie niebieskich i tutaj zaczeły się schody.Plastiki kompletowałem chyba ze 2lata. I tak do dzisiaj,nie udało mi się wszystkiego kupić.
piot5rek
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 05 cze 2015, 17:10
Motocykl: Yamaha XT 600 E 1997 r.

Re: Boczne owiewki na bak - air scoop

Post autor: piot5rek »

Gacek pisze: Nie stać cię na oryginalne owiewki a chcesz zlecic wykonanie formy ? .
Kolego Gacek... stać mnie na nowe jeśli już chcesz wiedzieć. Pisałem, że nie stać mnie na nowe moto za 30 koła. Mój motocykl warty jest patrząc po ogłoszeniach w granicach 6 - 7 tys zł i uważam za niemądre, a wręcz głupie wydawać ponad 1000 zł na dwa plastiki o wartościach głownie estetycznych i troche chłodzących piec.

W kwestii acerbisa to interesuje mnie ten model:
http://www.sklepy24.pl/sklep/motorus_pl ... 5-03/20900

Cena jest też konkret ale odeszłoby od tego jakieś 200 zł może za zbiornik, który obecnie posiadam i uzyskałbym większy litraż i chłodzenie. Bardziej racjonalne rozwiązanie od tych plastików w oryginale.

Zmiana zbiornika od starszego XT pociągnie za sobą zmianę tylnich osłon wydechu i aku.
ODPOWIEDZ