Starszy / młodszy ? Użytkowanie Tenere/3TB

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Sodalit
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2016, 08:13

Starszy / młodszy ? Użytkowanie Tenere/3TB

Post autor: Sodalit »

Witam,

Szukam dalej swojej pierwszej XT i myślę czy wybrać Tenere 1VJ 1986r (Podoba mi się charakter maszyny) czy 3TB (młodszy sprzęt)
Doświadczenie użytkowników nasunie odpowiedź :) Czy przy normalnym codziennym użytkowaniu starsza Tenere się sprawdzi ? Jak wypada awaryjność maszyny i dostępność części (jeżeli się różnią od młodszych modeli). Za 3TB przemawia popularność i wiek. Proszę o opinie, wtedy będzie łatwiej zdecydować ;)
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Starszy / młodszy ? Użytkowanie Tenere/3TB

Post autor: Tomaszo »

A czemu tak drastycznie pominąłeś 3aj? Ja kożystam z tego sprzętu co prawda dopiero od 2 miesięcy, zrobiłem prawie 3kkm i jestem mega zadowolony.

Nie neguję twojego dylematu, bo sam chciałem zakupić 1vj, ale jako że w mojej okolicy pojawiła się 3aj w rozsądnym stanie technicznym, no to się nie zastanawiałem.
I w sumie sam musisz sobie odpowiedzieć, co Ci jest bardziej odpowiednie, czy jest to długodystansowość(1vj), czy zabawa bardziej off(3tb)
Tak mi się wydaje, jak jestem w błędzie to szanowne grono doda coś więcej.
Ja miałem okazję jeździć tylko 1vj i 3aj, dlatego moje zdanie o 3tb, to jest tylko to co dowiedziałem się tutaj na forum.
Percival
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:01
Motocykl: XT 600 Tenere

Re: Starszy / młodszy ? Użytkowanie Tenere/3TB

Post autor: Percival »

a jaka jest różnica między 3TB a 1VJ oprócz baku i siedzenia ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Starszy / młodszy ? Użytkowanie Tenere/3TB

Post autor: Gacek »

Sodalit pisze:Witam,

Szukam dalej swojej pierwszej XT i myślę czy wybrać Tenere 1VJ 1986r (Podoba mi się charakter maszyny) czy 3TB (młodszy sprzęt)
Doświadczenie użytkowników nasunie odpowiedź :) Czy przy normalnym codziennym użytkowaniu starsza Tenere się sprawdzi ? Jak wypada awaryjność maszyny i dostępność części (jeżeli się różnią od młodszych modeli). Za 3TB przemawia popularność i wiek. Proszę o opinie, wtedy będzie łatwiej zdecydować ;)
To wszystko zalezy od tego co ci po glowie łazi ;) .
Róznice miedzy sprzetami są moim zdaniem astronomiczne (albo i nie ) kwestia podejscia do tematu .
3TB to jamniki nie okłamujmy się fabrycznie wypuszczanie jako pseudo enduro .
W moim odczuciu potencjał 3tb lezy -to ostatnie modele yamachy "made in japan" silnikowo najbardziej dopracowane .
Układ hamulcowy to dwutłoczkowy nissin na przodzie i jednotłoczkowy champel oparty o tarcze na tyle .
Zawieszenia ostro okrojone fabrycznie w zakres skoku w stosunku do starszych modeli .
Osobiscie uzywam wersji 3tb produkowana do 95 r po delikatnych swapach robi u mnie jako hart enduro do przysłowiowych "wypadów na grzyby do lasu " :P .
Chwalę sobie ten model za guzik zamiast kopy ,mozliwość swapu na zawiasie przód mozna do 270 mm tył do 265 mm .Fabryczne minusy wg mnie stalowe obrecze kól wraz z 17 calowym kołem (to jakieś dodatkowe 3 kg masy ), silnik delikatnie wiecej wazy na sucho jakies 45 kg , po za tym niesymetryczne rozbudowana rama (chociaz tutaj wyszedł jeden plus umozliwiła mi zastosowanie zewnetrznego zbiornika kompresji do tylnego amortyzatora ) bez nadmiernych kombinacji .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ