Odpalanie po Zimie

Wszystko o tym motocyklu.
bmlol
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2016, 04:21
Motocykl: Yamaha xt 600E
Lokalizacja: cz-wa

Odpalanie po Zimie

Post autor: bmlol »

Witam forumowiczów pacjent xt 600e 2003

Mianowicie latem gdy moto stało kilka dni miałem zawsze problem z odpaleniem
Odpalalo na ssaniu i musiałem trzymać gaz żaby nie zgasła, po paru ładnych chwilach odpuszczałem gaz i czekałem aż bedzie gotowa do jazdy...

Teraz chce ja odpalić i juz widzę ze jest problem... aż szkoda mi rozrusznika.

Moze jakieś wskazówki co robic po tak długim czasie postoju. (Jakimś orłem z mechaniki nie jestem) tak wiec przyda sie każda wskazówka :)
Czesterbb
Czyścioch
Posty: 15
Rejestracja: 12 lip 2015, 20:52
Motocykl: dl650,TT 600e

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: Czesterbb »

W TT600e pomaga połozenie na chwile motocykla na boku i właczenie rezerwy :)
W baku musi być przynajmniej połowa paliwa.To tak awaryjnie,docelowo najlepiej wyczyscic gazniki i ustawic zawory :)
bmlol
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2016, 04:21
Motocykl: Yamaha xt 600E
Lokalizacja: cz-wa

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: bmlol »

Wyczyszczeńie gaźniki to dla mnie jakiś kosmos, nigdy tego nie robiłem ...
bmlol
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2016, 04:21
Motocykl: Yamaha xt 600E
Lokalizacja: cz-wa

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: bmlol »

Jakie anemiczne forum. :goodjob:
Archi
Lubiący błoto
Posty: 66
Rejestracja: 25 lis 2014, 07:53
Motocykl: Yamaha TT 600 E 4GV
Lokalizacja: Trestno

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: Archi »

Powodów może być dużo.

Może pierścienie mają za duży luz i nie ma kompresji. Jak się nagrzeją i poszerzą to wtedy dobrze odpala, bo na ciepły silnik rozumiem, że nie ma problemów zapalić, tak?

Filtr powietrza czysty i nasączony? Może za dużo było oleju? Ja raz przesadziłem i zaciągnęło im aż do gaźnika olej. Jak w filtrze jest syf, to też ciężko będzie paliła.

Sam gaźnik też może być brudny i źle ustawiony. Musisz go zdemontować, sprawdzić stan membrany, zobaczyć czy dysze są drożne, przedmuchać je powietrzem. Do tego jeszcze musisz sprawdzić czy gdzieś nieszczelności na dolocie nie ma i lewego powietrza nie bierze z poza układu. Dochodzi jeszcze ustawienie poziomu paliwa, składu mieszanki i wolnych obrotów. Tu nie ma drogi na skróty, że ktoś Ci napisze zrób to i to i zacznie Ci moto palić. Bierzesz serwisówkę i po kolei robisz inspekcję i czyścisz. Serwisówki są na forum wrzucane, ale bez problemu znajdziesz na necie też. Zacząłbym do filtra powietrza i gaźników. Pozdro.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: mazi »

bmlol pisze:Jakie anemiczne forum. :goodjob:
Użyj szukajki, a jak ci sie nie podoba tutaj nie musisz zaglądać do nas. Ewentualnie jak nie masz jaj sam siebie wypisać to mogę ci w tym pomóc. Chcesz?
---
Pozdrawiam
mazi
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: Michaels19 »

na temat gaźnika jest dużo informacji na forum, tylko dobrze poszukać...
viewtopic.php?f=27&t=829
bmlol
Lubiący błoto
Posty: 24
Rejestracja: 19 sie 2016, 04:21
Motocykl: Yamaha xt 600E
Lokalizacja: cz-wa

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: bmlol »

mazi pisze:
bmlol pisze:Jakie anemiczne forum. :goodjob:
Użyj szukajki, a jak ci sie nie podoba tutaj nie musisz zaglądać do nas. Ewentualnie jak nie masz jaj sam siebie wypisać to mogę ci w tym pomóc. Chcesz?
Po to jest forum o wielki administratorze ze jak ktoś czegoś nie wie i nie do końca ogarnia tematu to sa inny użytkownicy którzy nakieruja myśli na jakiś tor lub podrzuca jakiś link jak koledzy powyżej gdzie moge poczytać. Nie każdy ma czas by szukać igły w stogu siana. Temat uważam za zamknięty.
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: fakir »

bmlol pisze:Jakie anemiczne forum. :goodjob:
Moim zdaniem gazniki na stół do sprawdzenia, wymienić należy świece i sprawdzić luzy zaworowe jeśli nie wiadomo kiedy było to robione.
Jeśli nie czujesz się na siłach to zaprowadz motocykl do mechanika,
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Odpalanie po Zimie

Post autor: mazi »

bmlol pisze:
mazi pisze:
bmlol pisze:Jakie anemiczne forum. :goodjob:
Użyj szukajki, a jak ci sie nie podoba tutaj nie musisz zaglądać do nas. Ewentualnie jak nie masz jaj sam siebie wypisać to mogę ci w tym pomóc. Chcesz?
Po to jest forum o wielki administratorze ze jak ktoś czegoś nie wie i nie do końca ogarnia tematu to sa inny użytkownicy którzy nakieruja myśli na jakiś tor lub podrzuca jakiś link jak koledzy powyżej gdzie moge poczytać. Nie każdy ma czas by szukać igły w stogu siana. Temat uważam za zamknięty.
Skoro nie masz czasu na szukanie informacji tobie i tylko tobie potrzebnych to nie licz, że ktoś przyjdzie i odwali całą robotę za ciebie. Jak ci się nie podoba ten stan rzeczy idź szukać informacji gdzie indziej, nikt nie zmusza ciebie do przebywania w tym zakątku internetów.
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ