Lakierownie plastików

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hubertus2103
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2017, 08:48
Motocykl: Yamaha xt125 x

Lakierownie plastików

Post autor: Hubertus2103 »

Witam mam zamiar polakierować plastiki w xt125x, chodzi konkretnie o przedni błotnik i ten plastik który jest za siedzeniem, ponieważ zaczął odpryskiwać lakier. Pod tym lakierem jest czarny plastik (czy może lakier) i zastanawiam się czy plastiki były pokrywane tylko lakierem bezbarwnym czy również czarnym. Wystarczy zeszlifować ten bezbarwny lakier i pokryć nową warstwą, czy trzeba dawać podkład, kolor i na końcu bezbarwny ? :mrgreen:
fryzjer

Re: Lakierownie plastików

Post autor: fryzjer »

Jak Masz plastiki w dobrym stanie,znaczy nie popękane,nie klejone to spróbuj metody jak w linku,poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=mKHeZusdTTM


Jak dla mnie malowanie plastików w motocyklu cross/enduro,to ostateczność.Do tego dochodzą koszty preparatów.Sam jak kupowałem swojego 2KF,to był on pomalowany,pewnie pod sprzedaż :P Bardzo szybko lakier odpadł.
Efekt jest,że tak powiem,obleśny
Sam tak planuję odnowić plastiki.Zobaczymy co z tego wyjdzie
Awatar użytkownika
Hubertus2103
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2017, 08:48
Motocykl: Yamaha xt125 x

Re: Lakierownie plastików

Post autor: Hubertus2103 »

Dosyć ciekawy sposób w tym filmiku. Jeśli będę miał czas to w weekend spróbuje w jakimś mało widocznym miejscu. Ewentualnie zawsze jest czas żeby polakierować, więc zaryzykuje z tym sposobem chyba :D :lol:
fryzjer

Re: Lakierownie plastików

Post autor: fryzjer »

W sumie jak nie masz dużych rys i zadrapań,to ja bym pominął darcie tym nożem.Obok w linku z następnym filmiku autor,używa tylko papierów ściernych wodnych o coraz drobniejszych gradacjach.oraz polerki
W innym sposobie używane jest między innymi gorące powietrze z opalarki,lub palnika.Sposobów jest kilka,więc zrobisz jak uważasz
Awatar użytkownika
Hubertus2103
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2017, 08:48
Motocykl: Yamaha xt125 x

Re: Lakierownie plastików

Post autor: Hubertus2103 »

Właśnie ja mam całość pokrytą lakierem bezbarwnym więc plastiki są okey. Mam zamiar zedrzeć ten lakier wygładzić plastik i wypolerować. Papier, koło do polerki i pasta kupione więc pewnie jutro albo w sobotę spróbuje coś z tym zrobić. Zapewne dam znać co z tego wyszło :D
Awatar użytkownika
Hubertus2103
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 23 maja 2017, 08:48
Motocykl: Yamaha xt125 x

Re: Lakierownie plastików

Post autor: Hubertus2103 »

Niestety okazało się że plastiki które są w xt125x są chyba przystosowane do lakieru. Po usunięciu starego lakieru, wyszlifowaniu i polerowaniu plastik zamiast być czarny jest szary, miejscami bardzo jasno szaru. Czyli niestety skończy się na lakierowaniu czarnym matem :D
Ogólnie te plastiki są inne niż te na filmie. Chyba twardsze, bo na filmie facet robił duże rysy paznokciem, a u mnie to nie działa.
ODPOWIEDZ