Nie pali po remoncie

Wszystko o tym motocyklu.
Verpis

Nie pali po remoncie

Post autor: Verpis »

witam.
Dziś ukończyłem składanie xtka nowy tłok kpl uszczelek na górę , zalałem olej ,wlałem wachę kopie kopie nic tylko co jakiś czas strzał z wydechu.Wziąłem go z bratem i kumplem na asfalt pchamy pchamy ... zapalił chodzi nie równo na biegu jałowym dodaje sobie gazu ujmuje ... no ale nic wsiadam wrzucam 1 daje gazu do połowy jedzie wrzucam 2 gaz na full i jest buuu i gaśnie,czyszczenie gaźnika regulacja,teraz właśnie skończyłem chce odpalić dupa odzywa sie ale nie chce zapalić.Zdjąłem świece(nowa) kopie kopie nie ma iskry no to wymiana kabla , czyszczenie styków-bez rezultatu.Zdjąłem lewy boczek rozpiąłem kostkę przeczyściłem iska sie pojawiła ale tak jak wyżej łapie zapalić nie chce :facepalm: co z nim jest nie tak może ktoś mnie naprowadzi na trop dodam że iskra pojawia się nie reguralnie co np 2 obroty wału nie ma potem jest i tak dalej ...
Verpis

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: Verpis »

przed chwila byłem w warsztacie zmniejszyłem przerwe na swiecy,przeczyściłem jeszcze raz kostki odpala na dosłownie sekunde i gaśnie
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: Gacek »

Witam
zacznij działać metodycznie - jest iskra czy jej nie ma ? .
Druga sprawa jak przed remontem chodził bezproblemowo to zweryfikuj swoją robotę ;) -nic nie sugeruje bo opcji jest wiele np:rozrząd źle poskładałeś (jest przestawiony ) itp itd. :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Verpis

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: Verpis »

temat ogarnięty odpala jeździ ładnie przyspiesza ale jest jedno ale mianowicie podczas wchodzenia na duże obroty zaczyna go lekko szarpać tak od ok 95 km/h poniżej jest jak najbardziej ok chodzi jak należy za mały poziom paliwa?
pawel1992xxx
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2016, 16:40

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: pawel1992xxx »

Verpis pisze:temat ogarnięty odpala jeździ ładnie przyspiesza ale jest jedno ale mianowicie podczas wchodzenia na duże obroty zaczyna go lekko szarpać tak od ok 95 km/h poniżej jest jak najbardziej ok chodzi jak należy za mały poziom paliwa?
Co było przyczyną że nie palił?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: Gacek »

Verpis pisze:temat ogarnięty odpala jeździ ładnie przyspiesza ale jest jedno ale mianowicie podczas wchodzenia na duże obroty zaczyna go lekko szarpać tak od ok 95 km/h poniżej jest jak najbardziej ok chodzi jak należy za mały poziom paliwa?

Wstępnie obadał bym "synchro" gaźników a następnie spojrzał na ew poziom paliwa -" alle" ty i tak lepiej wiesz co jest grane :lol: druga sprawa jak o coś pytasz ? a po drodze rozwiązałeś problem to w dobrym tonie było by poinformować wszystkich czytających co było przyczyną ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Verpis

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: Verpis »

witam po dłuższej przerwie spowodowanej pracą i brakiem czasu na grzebanie.Wczoraj przyszła prawa komora gaźnika gaźnik rozebrałem i dokładnie wyczyściłem ropownicą pod ciśnieniem.Po przerwie nie wiem może 2tyg odpalił od strzała ale ujechałem ze 100m i tak jakby nie dostawał paliwa... dławi go trzeba lekko tylko trzymać gaz dopiero wejdzie na ok 2,5tys obrotów jak odkręcę manetkę na full gaśnie.Gaźniki wyregulowane wg manuala i kilku tematów na forum chyba użytkownik ArturS opisywał synchronizację niestety nic nie pomaga. Jakieś propozycje ?
Verpis

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: Verpis »

Dodam jeszcze,że poziom wg serwisówki dysze wszystkie wyczyszczone,membrany całe króćce ssące całe kupiłem używki w bdb stanie,filtr powietrza czyściłem sprężarką,membrany w gaźnikach całe,synchro zrobione kranik wyczyszczony,świeca nowa,fajka świecy nowa.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: Gacek »

Dziwny typ z ciebie :roll:" temat ogarnięty" a ty dalej masz problemy :P .
Może oddaj sprzęt w kompetentne łapki - skoro nie ogarniasz tematu ;) .
Opcji na pomoc w twoim toku opisu nie widzę -chyba ze ktoś ma dar jasnowidzenia :P - wg opisu wszystko zrobione jak należy a sprzęt nie pracuje , jakieś czary ? :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Nie pali po remoncie

Post autor: ArturS »

Jak go tak kopiesz i kopiesz, to świeca sucha, czy przylewa? Jaki tam jest typ zapłonu? Z akumulatorem, czy bez. Jak bez to z kondensatorem, czy jak w starych XTkach? Jak nie wiesz, to zrób fotę lewego dekla to się wyjaśni. Zrób pomiar rezystancji cewki zapłonowej, pickup coil, uzwojeń alternatora itp, w tym na przebicia do masy.
ODPOWIEDZ