Waga XT

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
fryzjer

Waga XT

Post autor: fryzjer »

Witam.
Kiedyś korzystając z okazji ,kiedy miałem całkowicie rozkręcony motocykl ,zważyłem sobie kilka podzespołów z ciekawości ;) .Czyli co ile waży w XT. Elementy ważyłem na wadze łazienkowej,bo tylko taką dysponuję. Wczoraj porządkując znalazłem kartkę z pomiarami,więc waga w XT wygląda następująco.

Yamaha XT600 ,2KF,rok 89. Waga z dowodu rejestracyjnego 153 kg

1) Rama: 13 kg.
2) Silnik: 48 kg.
3) Półki,lagi,przednie koło z oponą,zacisk,pompka hamulca.Czyli całe przednie zawieszenie kompletne z kołem: 24kg
4) Goły wahacz.Bez koła tylnego, zacisku i kiwaczek : 5,5 kg
5) Tłumik : 4 kg.
Te elementy poważyłem.Pozostałych nie zważyłem przez zapominalstwo :oops: .No ale jakieś rozeznanie mniej więcej jest.
************
Te elementy ważą w sumie 94,5 kg.Czyli do tych 153 kg. z dowodu brakuje jeszcze 58,5kg..
Z takich cięższych elementów to na pewno będzie:
1) Tylne koło,
2) Amortyzator centralny ,
3) Zbiornik paliwa.
4) kolektor wydechowy,
Wiadomo plastiki,instalacja kierownica z osprzętem,kanapa i inne pierdoły.
No i mamy obraz tego dlaczego XT to XT a nie cross czy inny wyczyn ;)
**********
Ma ktoś pomysły jak odchudzić Xt-eka,co by wyrzucić,co zmienić na lżejsze od innego moto??
Tank
Lubiący błoto
Posty: 61
Rejestracja: 24 sty 2016, 04:51
Motocykl: R1200GS Adv
XT600Z 3AJ
Suzuki GS110X
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: Waga XT

Post autor: Tank »

Jak wymienisz tlumik, aku na li-io, kierownicę, urwiesz do 5kg. Pytanie tylko czy warta skorka wyprawki? Mozesz rowniez tankowac tylko po 5 litrow. Efekt bedzie podobny.:)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko…
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Waga XT

Post autor: Gacek »

Fryzjer to ile realnie wazy twój sprzęt to jedna sprawa a ile ma wbite w dowodzie to inna inkszośc , ja mam wbite 168 ;) rozumiem ze to masa samego moto ..Jak bym miał się takimi parametrami kierować to mam deko odchudzony prawie 10 kilo ,mój wazy 158 kg zalany prawie pod korek paliwem - i to jest "pełny klocek " .
Każdy ma inne potrzeby dla mnie osobiście jak by nawet ważył 114 to i tak będzie za ciężki :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ