Wybór modelu XT 600...Rady???

Wszystko o tym motocyklu.
Wilkolak5
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2018, 17:45
Motocykl: Honda Xl 350 R

Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: Wilkolak5 »

Witam. Planuje zakup motocykla do endurowania....Chce sprzęta niezawodnego, prostego w obsłudze, pozbawionego wad produkcyjnych...Motocykl ma służyć do jazdy 60 % szosa, 40% teren lekki do średniego. Ogólnie do dzikiej turystki, trasy od dojazdu do pracy 10 km po 600 km i więcej podczas wypraw. Ogólnie wybór padł na XT 600 Tenere( Dakar robi opinie). Potrzebuje porady co do wyboru modelu. Wiem że np. 1vj były awaryjne itp. Chciałbym uniknąć wpakowania się na mnie...Proszę o rady. Pozdrawiam
mallory

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: mallory »

Stan nie model.
Co do 1Vj - wystarczy wymienić puszkę airboxa na 3aj lub zmodyfikować bezkosztowo oryginał - tyle z wad. zalety - fabryczna kopka i guzik.
Co do 3aj - można dorobić kopkę - taka najmniej terenowa jest ze względu na duży kokpit i nieobracalną czacho-lampę(y).
Ale różnice są subtelne.
Co do 34L/55W - najwyższa/najlżejsza najwygodniejsza pozycja - brak guzika, tylko kopka - najpojemniejszy bak choć wizualnie nie,,,
Jednak Twoim problemem będzie wogóle znalazienie tenery ze rozsądne pieniądze... generalnie wg. mnie już prawie po ptakach jak to mówią - tanich było kilka sztuk było jeszcze rok temu a ludzie wysmradzali... a teraz w PL żadnej w na mobile prawie a często bardzo mocno ponad 10 tyś pln trzeba dać z transportem logistyką i rejestracją:
https://www.mobile.de/pl/motocykl/tener ... e,frx:1990

https://www.willhaben.at/iad/gebrauchtw ... ord=tenere

To jest po prostu posty genialny motor enduro wszelkiego zastosowania i bardzo cieszący jazdą i niezawodnością...powiem banałm ale jest prawdziwy - teraz nie ma takich motocykli, żeby miały to wszytsko na raz... do tego mają ciężkie życie i dlatego coraz ich mniej... szosowców wszelkiej maści nie zbraknie bo nie dostają tak w tyłek i więcej ich naprodukowali zdecydowanie...
Wilkolak5
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2018, 17:45
Motocykl: Honda Xl 350 R

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: Wilkolak5 »

Dzięki za odpowiedz. Czyli wersja 3 aj nie ma kopniaka??? Zapomniałem wcześniej napisać że musi być kopniak. Po prostu nie wyobrażam sobie enduro bez kopniaka, takie zboczenie...A jak wygląda sprawa z chłodnicą oleju w poszczególnych modelach, czy w którymś jej niema? Wersje 34L/55W podobają mi się, lecz chciałbym mieć dłuższą kanapę,a nie wiem jeszcze jak to ugryźć. Jestem dość duży tj. 105 kh wagi, 190 cm wzrostu...
Wilkolak5
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 24 lut 2018, 17:45
Motocykl: Honda Xl 350 R

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: Wilkolak5 »

A i zapomniałem dodać że liczę się z generalnym remontem przyszłej Tenerki, ale jeśli chodzi o mechanikę, bo wizualnie wystarczy mi mój ulubiony kolor niebieski.
mallory

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: mallory »

Tu jest moja 34L - kanapie nic nie brakuje co do długości...
Kanapy są podobnej długości - tu nie szukałbym różnicy.
Obrazek

Chłodnica jest we wszytskich czyli:
34L/55W - z boku lewego + osłona kierująca na nią strumień powietrza,
1VJ/1VK - z przodu prawego - podobnie jak w 3AJ ale trochę krótsza,
3Aj/3AS - z przodu prawego - najdłuższa.

Ja mam 192 cm wzrostu i najwygodniej mi na 34L - ale nie ma dużej różnicy - subtelna raczej... wszytskie tenery 600 są wygodne dla mnie...ale pamiętaj że 34L nie ma rozrusznika...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: Gacek »

Ja chyba w teraxniejszym czasie nie szukał bym singla do enduro w tej klasie typu xt chyba ze lubisz wyzwania typu archeologia wykopaliska :lol: :? .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Igorro
Lubiący błoto
Posty: 90
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:22
Motocykl: Yamaha xt60043F
Husqvarna te250i-kanarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: Igorro »

Zależy jaki budżet. Ja bym bardziej Ci polecał ttr, lepszy zawias.
mallory

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: mallory »

Igorro pisze:Zależy jaki budżet.
Czyli?
Igorro
Lubiący błoto
Posty: 90
Rejestracja: 27 maja 2015, 14:22
Motocykl: Yamaha xt60043F
Husqvarna te250i-kanarek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: Igorro »

tak jak kolega wyżej pisał. XT to już stary sprzęt i to nie jest prawda że nie jest taki niezawodny, wiek robi swoje. Mam xt 43f w którym nie oszukujmy się zawias jest tragiczny. Dlatego uważam że lepiej dołożyć i kupić coś nowszego i przede wszystkim z lepszym zawieszeniem ;)

tak btw. Na zeszłorocznym tukanie głównie to xt nawalały. Przed samym rajdem jednemu koledze poszedł rozrusznik, jeden składał go jeszcze na polu namiotowym. Mi się skończyła waha jak dolałem to miał problemy z pracą na luzie, poprostu gasł.
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: Wybór modelu XT 600...Rady???

Post autor: fakir »

Igorro pisze:tak jak kolega wyżej pisał. XT to już stary sprzęt i to nie jest prawda że nie jest taki niezawodny, wiek robi swoje. Mam xt 43f w którym nie oszukujmy się zawias jest tragiczny. Dlatego uważam że lepiej dołożyć i kupić coś nowszego i przede wszystkim z lepszym zawieszeniem ;)

tak btw. Na zeszłorocznym tukanie głównie to xt nawalały. Przed samym rajdem jednemu koledze poszedł rozrusznik, jeden składał go jeszcze na polu namiotowym. Mi się skończyła waha jak dolałem to miał problemy z pracą na luzie, poprostu gasł.

Sprzęt jest tak dobry, jak dobry ma serwis :)
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
ODPOWIEDZ