xt660z tenera

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
xt600moto
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:51
Motocykl: xt 600

xt660z tenera

Post autor: xt600moto »

Miał ktoś styczność z xt 660z tenere ciekawi mnie wasze opinię czy solidny motocykl czy lepiej się w terenie sprawdza od pierwszego xt 660 czy silniki nowszej były coś modyfikowane bo w kilku motocyklach są podobne czy wytrzymałe są plastiki drobne upadki bo na fotkach to wyglądają kiepsko ale być może tylko tak wyglądają ile tak naprawdę waży ten motocykl bo nawet mi się spodobał bardziej turystycznie wygląda w tym roku chyba mam jeszcze wyjść yamaha 700 tenere
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: xt660z tenera

Post autor: ArturS »

XT660Z Tenere to ciężki kloc, niema wiele wspólnego ze starymi XT. Wagowo bliżej mu do XRV750 Africa Twin, niż do XT600.
Silnik - można powiedzieć, ze to wersja rozwojowa, ale części wspólnych mają niewiele. W standardzie w XT660 dół jest mega, ale góra wydaje i się bardziej oddzielona niż w XT600 - można skorygować mapami zapłonu.
Swojej starej tenery za nic bym nie wymienił na 660-tkę. Prędzej bym poszedł w XT660R i dłubał z zawisem, wagą itd
xt600moto
Lubiący błoto
Posty: 30
Rejestracja: 28 lut 2018, 20:51
Motocykl: xt 600

Re: xt660z tenera

Post autor: xt600moto »

Ja to chciałem sobie kupić 660 tenere na sezon żeby trochę po Polsce pojeździć nowszym modelem i młodym rocznikiem bez żadnych modyfikacji ale jak napisałeś że rewelacji niema jeszcze większą wagę ma i gorszą górę to szkoda się w to pchać , miałem możliwość sprowadzenia ale szkoda pieniędzy potem jeszcze będę musiał stać na olx z 2 lata albo coś się sypnie albo wyglebie będą kolejne koszty.
ODPOWIEDZ