XT600Z tenere pierwsza rejestracja, waga itd

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
artur0831
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2018, 11:34
Motocykl: Yamaha XT600Z 1VJ

XT600Z tenere pierwsza rejestracja, waga itd

Post autor: artur0831 »

Witam, jest to mój pierwszy wątek.

Chciałbym zarejestrować swoją Yamahe. Pochodzi z Włoch ma jeszcze nieprzetłumaczone papiery, ale to kwesta czasu i 120zł :) Bardziej mi chodzi o to czy uda się ją zrobić na Kat.A2. W internecie znalazłem info że waży 186kg. No i wtedy raczej stosunek mocy do masy ją eliminuje z tej kategorii. Moc to 34kw. W tych włoskich papierach jest coś o masie i tam jest napisane że 245kg czegoś, ale nie potrafię rozszyfrować czego. Możliwe że w dowodzie jest taka masa? Wydaje się to dość dużo. Jeśli jednak to jest prawda to się wszystko uda:) Ktoś może mi to potwierdzić?

Coś o motorze: Yamaha XT600Z tenere 1VJ 1989 rok

Pozdrawiam, Artur.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT600Z tenere pierwsza rejestracja, waga itd

Post autor: ArturS »

Włosi podają masę wraz z kierowcą. Często bywa, że to wpisują w polskich urzędach i później jest problem z lawetowaniem takich motocykli - kiedyś znajomy musiał to odkręcać, bo patrząc w dowody rejestracyjne nie mogliśmy przewieść trzech motocykli na mojej przyczepce. A np. Słowacy sugerują się tylko wpisem w dowodach
artur0831
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2018, 11:34
Motocykl: Yamaha XT600Z 1VJ

Re: XT600Z tenere pierwsza rejestracja, waga itd

Post autor: artur0831 »

Czyli u nas byłaby to masa pojazdu tak? Z lawetowaniem to nie ma problemu bo raczej mnie to nie czeka. Aby tylko udało się na A2 to będzie dobrze. Wiec w naszym urzędzie wpiszą tą wagę z kierowcą tak?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: XT600Z tenere pierwsza rejestracja, waga itd

Post autor: kurol »

Mozna jeszcze poprosic pobliskiego dealera zeby przeslali potwierdzenie z Yamaha Motor Polska na podstawie nr vin jesli w urzedzie cos by im nie pasowalo.
Mnie tak udalo sie odmlodzic yamaha o 10 lat bo wczesniej ktos namieszal w karcie pojazdu i dowodzie rejestracyjnym,
artur0831
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2018, 11:34
Motocykl: Yamaha XT600Z 1VJ

Re: XT600Z tenere pierwsza rejestracja, waga itd

Post autor: artur0831 »

No tak można z tym że im więcej wagi tym dla mnie lepiej bo zmieści się w 0.2 kw/kg. Tylko czy nie będą się na mnie krzywo patrzeć np przy kontroli albo na przeglądzie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Tank
Lubiący błoto
Posty: 61
Rejestracja: 24 sty 2016, 04:51
Motocykl: R1200GS Adv
XT600Z 3AJ
Suzuki GS110X
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Re: XT600Z tenere pierwsza rejestracja, waga itd

Post autor: Tank »

artur0831 pisze:Czyli u nas byłaby to masa pojazdu tak? Z lawetowaniem to nie ma problemu bo raczej mnie to nie czeka. Aby tylko udało się na A2 to będzie dobrze. Wiec w naszym urzędzie wpiszą tą wagę z kierowcą tak?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Nie wpiszą. Teraz wpisują dane z tego co mają w systemie. A przy starych dowodach i trzena je zmienic, bo nie ma miejsc na potw. przeglądów, gdy miałeś coś innego niż mają w systemie to zmieniają.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Idąc prosto przed siebie nie można zajść daleko…
artur0831
Czyścioch
Posty: 7
Rejestracja: 04 cze 2018, 11:34
Motocykl: Yamaha XT600Z 1VJ

Re: XT600Z tenere pierwsza rejestracja, waga itd

Post autor: artur0831 »

A wiecie może ile on waży w tym systemie?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ