Ceramizer,opinie

Wszystko o tym motocyklu.
fryzjer

Ceramizer,opinie

Post autor: fryzjer »

Panowie stosował ktoś w swoich XT/TT , ten wynalazek :?: Ciekawi mnie jak wygląda sprawa późniejszego szlifu cylindra podczas remontu. Ogólnie to interesuje mnie czy warto,czy raczej to tylko pozorna oszczędność. Czy ktoś z użytkowników remontował silnik po użyciu tego środka.Czy raczej taki silnik po zastosowaniu tego preparatu nadaje się na złom ;)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: ArturS »

Ja w te cuda nie wierzę, ale na YT jest sporo testów sceptyków i wychodzi, że jednak to jakoś tam pomaga. Znajomy niedowiarek wlał to do moto przed dłuższą wyprawą, bo na remont już nie był czasu i efekt był sporo powyżej jakichkolwiek oczekiwań. Sam się łamię czy "na wszelki" nie wlać choćby dla, w teorii, lepszej ochrony elementów najbardziej narażonych na jakikolwiek zanik filmu olejowego, w szczególności łoża wałka rozrządu.
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: novvy »

Nie wiem jak to zadziała na XT i na pewno nie będę wlewał takich dodatków do żadnego silnika nigdy więcej. Kilka lat temu postanowiłem dodać do oleju wynalazek z ceramizer.pl i jakieś 2-3 tys. km po dolewce mocno tego żałowałem bo silnik wyzionął ducha. To była profilaktyczna dolewka bo wcześniej nic się z silnikiem dziwnego nie działo i nic nie wskazywało aby mógł się nagle "skończyć". Tzw. docieranie po dolaniu ceramizera było zrobine prawidłowo i wg instrukcji. I spróbuj później napisać neutralną opinię na stronie ceramizer.pl hehehe, nie da się! Tam znajdziesz tylko dziękczynno-chwalebne pseudoopinie pisane w taki sposób jakby ceramizer leczył raka w każdym staduim, gruźlicę, pryszcze i głód w afryce. I oczywiście zauważysz tam, że każdy "Janusz" przed dolaniem ceramizera (a później weryfikuje to po dolaniu) mierzy ciśnienie na cylindrach, w dokładny sposób mierzy spalanie i stan trybów w skrzyni biegów a przynajmniej co drugi hamuje samochód oczywiście dwukrotnie aby później pochwalić się niespodziewanym wzrostem mocy w swoim autku z dopiero co cudownie ozdrowiałym silnikiem znad którego właśnie wizja kapitalki odsunęła się w czasie o jakieś kilka lat.
Coś mi tu ku... śmierdzi, nie będę mówił co ale to chyba ten ceramizer...
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: ArturS »

A co dokładnie padło? Ja mam największe obawy przed tym, że będzie to "zagęszczacz" oleju i może doprowadzić np. do niedrożności magistrali olejowej.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8XRVSZi-_Jg[/youtube]
fryzjer

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: fryzjer »

No tego się nie spodziewałem,co zobaczyłem na tym filmie :shock: Wolałbym, uniknąć takich akcji ze swoim silnikiem.Tak sobie pomyślałem po przeczytaniu wirtualnych komentarzy/samych superlatyw,odnośnie ceramizera w różnych motocyklach, żeby coś takiego zaaplikować do XT,żeby odciągnąć w czasie remont.Tym bardziej,że zastosowanie takiego ceramizera,według producenta wystarcza na przejechanie bez remontu kilkudziesieciu tyś kilometrów .Co przy moim użytkowaniu motocykla starczyłoby na ładnych kilka lat jazdy.W sumie to już mi się odechciało,od stosowania tego specyfiku . Ciekawe jak potem wygląda sprawa szlifu takiego cylindra ,jak ten ceramizer wniknie,w strukturę cylindra
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: Gacek »

Fryzjer - moim zdaniem zageszczacze typu moto doktor i itp to inna sprawa w stosunku do ceramizera - do xt raczej nie polecam ze wzgl na mokre sprzegło .W jakims czasie zastosowałem w samochodowym silniku ale nie wypowiem się co do skutecznosci .Tu jest fajny moim zdaniem niezalezny test :)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4[/youtube]
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: fryzjer »

Dzięki Gacek za film.Wcześniej widziałem ten film,bo często oglądam ten kanał.Może Cię zaskoczę ;) ale ceramizer wypuścił,taki produkt do motocykli z mokrym sprzęgłem.Zastanawiam się,czy na próbę nie wlać ceramizera do mojej zdezelowanej Jawy . Bo z tego co widziałem,to jest też środek do dwusówów
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: novvy »

ArturS pisze:A co dokładnie padło? Ja mam największe obawy przed tym, że będzie to "zagęszczacz" oleju i może doprowadzić np. do niedrożności magistrali olejowej.
Ciężko mi jednoznacznie stwierdzić co padło. Serwis po kilku dniach stwierdził, że silnik się zepsuł ;-) Po odpaleniu słychać było hałas jakby ktoś młotkiem po bloku napierniczał. Samochód sprzedałem kolesiowi który wymienił silnik. Staremu nie zrobił sekcji ale mówił, ze po wykręceniu świec jedna z nich była zbita/urwana więc mógł to być zawór, urwana korba lub wiele innych usterek.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: ArturS »

To mógł być to zbieg okoliczności. To jak u mnie z olejem Shell - zalałem do busa, po kilku tys. padł silnik, zalałem do XT, też po kilku tys. padł silnik. Ale olej winny nie był w żadnym przypadku ;)
novvy
Lubiący błoto
Posty: 48
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:13
Motocykl: XT600 E
Lokalizacja: Kielce

Re: Ceramizer,opinie

Post autor: novvy »

Oczywiście, mógł to być zbieg okoliczności. Jednak żadnego ceramizera już nigdy do niczego nie zaleję. Tak na wszelki wypadek.
ODPOWIEDZ