Czujnik luzu

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
averthen
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2018, 10:13
Motocykl: XT600 z 91r

Czujnik luzu

Post autor: averthen »

Ma ktoś zdjęcia z silnika gdzie idzie przewód z czujnika i gdzie ten czujnik się znajduje? Czy wiadomo w których modelach on był? U siebie znaleźć nie mogę, a w serwisówce piszą że bez tego moto nie odpali - podejrzewam że tyczy się to tylko nowszych modeli? Ale z drugiej strony starsze modele też taki czujnik muszą mieć który daje sygnał do kontrolki na kierownicy.
fryzjer

Re: Czujnik luzu

Post autor: fryzjer »

Pytasz o czujnik podpięty pod kontrolkę luzu,czy czujnik luzu.Jeden jest po lewej stronie silnika w okolicy zębatki zdawczej łańcucha-to czujnik połączony z kontrolką luzu. Do niego dochodzi taki cienki przewodzik.Drugi jest przy stopce. Zasadniczo jest on połączony z modułem zapłonowym .Jeśli motocykl będzie na biegu i będzie miał rozłożoną boczną stopkę to motocykla nie uruchomisz.W drugą stronę,jeśli przez roztargnienie zostawisz rozłożoną boczną stopkę i wrzucisz bieg to motocykl zgaśnie.
averthen
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2018, 10:13
Motocykl: XT600 z 91r

Re: Czujnik luzu

Post autor: averthen »

Jesteś w stanie podesłać foto z tych czujników bym mógł u siebie określić czy są? Bo żadnych kabli do nich nie ma i chcę wiązkę odtworzyć. O ile wgl taki czujnik u mnie występuje...?
fryzjer

Re: Czujnik luzu

Post autor: fryzjer »

Jak by co to jutro będę w domu to :pstryk: Poszukaj dokładnie ,przy zębatce zdawczej ,czujnik może być zasyfiony błotem i smarem ,a przewód oberwany.Ten czujnik przy stopce bocznej mógł zostać wcześniej zdemontowany ,obejrzyj okolice mocowania stopki bocznej
averthen
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2018, 10:13
Motocykl: XT600 z 91r

Re: Czujnik luzu

Post autor: averthen »

Czy to jest ten czujnik? Jeśli tak, to wiesz gdzie powinien być podłączony przewód z niego?
Obrazek

Czujnika przy stopce rzeczywiście nie znalazłem. Ale nim akurat nie będę się przejmował.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Czujnik luzu

Post autor: kurol »

Tak to jest czujnik.
Chyba brakuje w nim srubki w srodku ktora trzyma przewod zakonczony konektorem.
averthen
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 05 cze 2018, 10:13
Motocykl: XT600 z 91r

Re: Czujnik luzu

Post autor: averthen »

To pewnie z powodu braku tego przewodu nie świeci mi kontrolka neutral...? Czy przewód ten idzie od razu w zegary / kontrolki czy wpina się do wiązki gdzieś po drodze? I zastanawia mnie od czego jest ta druga śruba troszkę wyżej po lewej.
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Czujnik luzu

Post autor: kurol »

Ta druga sruba to blokada wysprzeglika.
Nie wiem jak w xt ale w ttr przewod od czujnika luzu (cienki niebieski) rozgalezia sie i idzie do kontrolki oraz przez diode do modulu zaplonowego.
Tutaj powinienes znalezc schemat viewtopic.php?f=99&t=4758
ODPOWIEDZ