xt 600 Rozrusznik - pytania

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: xt 600 Rozrusznik - pytania

Post autor: Pawlo »

Pomiń przekaźnik rozrusznika - daj plus bezpośrednio na rozrusznik lub wsadź gruby klucz/śrubokręt w przekaźnik by zewrzeć dwa grube styki jeśli jest taka możliwość w twoim przekaźniku. Sprawdź czy będzie lepiej kręcił. Tylko zwarcia do masy nie zrób ;)
Obrazek
MarcinM
Lubiący błoto
Posty: 58
Rejestracja: 04 lis 2018, 10:52
Motocykl: Xt600 34l
Lokalizacja: głogów-polkowice-okolice

Re: xt 600 Rozrusznik - pytania

Post autor: MarcinM »

sprawdż przewody-plus i masę-często masa jest przykręcona ale skorodowana,zaśniedziała i podobny objaw,raz miałem przypadek że regulator napięcia padnięty powodował taki sam objaw-brak mocy by rozrusznik pokręcił,wymieniłem akumulator a tu dalej lipa ,po odpaleniu na pych pomiar ładowania na akumulatorze a tam 18v ,nowy regulator i cacy,po temacie :happy:
maroch
Lubiący błoto
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2018, 15:56
Motocykl: xt 600

Re: xt 600 Rozrusznik - pytania

Post autor: maroch »

Pawlo pisze:Pomiń przekaźnik rozrusznika - daj plus bezpośrednio na rozrusznik lub wsadź gruby klucz/śrubokręt w przekaźnik by zewrzeć dwa grube styki jeśli jest taka możliwość w twoim przekaźniku. Sprawdź czy będzie lepiej kręcił. Tylko zwarcia do masy nie zrób ;)
ja go próbowałem kręcić gablami z auta, plus bezpośrednio, jak rozrusznik trzymam stopą na ziemi i kręci z aku, to drugą stopą mogę zatrzymać rozrusznik drugą stopą, tak jak to mogłem zrobić przed naprawą
Awatar użytkownika
blur
Lubiący błoto
Posty: 37
Rejestracja: 16 lip 2010, 11:58
Motocykl: XT350 ETZ250 WSK175 Simson SR1 i SR2
Lokalizacja: Gliwice

Re: xt 600 Rozrusznik - pytania

Post autor: blur »

No to raczej wirnik umarł.
maroch
Lubiący błoto
Posty: 46
Rejestracja: 23 cze 2018, 15:56
Motocykl: xt 600

Re: xt 600 Rozrusznik - pytania

Post autor: maroch »

blur pisze:No to raczej wirnik umarł.
a skąd dostać wirnik, jakiś pomysł , aczkolwiek nadal nie wiem jaką on by musiał miec moc aby obrucić bez dekompresatora
ODPOWIEDZ