Brak prądu.

Wszystko o tym motocyklu.
pezeot20
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 23 kwie 2019, 05:11
Motocykl: Xt 500

Re: Brak prądu.

Post autor: pezeot20 »

I teraz jest taka sprawa. Przejechałem około 2 km i pokazał się prąd. Klakson, kierunki i wogole wszystko. A ładowanie jest pomiędzy 5.90 a 6.30. Po włączeniu świateł spada na około 3v. Czy mogę stwierdzić że ktoś pozmieniało żarówki na większe a ja przez pomyłkę założyłem za duży akumulator?
fryzjer

Re: Brak prądu.

Post autor: fryzjer »

Ten 6vx21w ,koło akumulatora to możliwe,że to przerywacz kierunkowskazów.Jeśli ma on takie oznaczenie,to wygląda na instalacje 6v..Możliwe,że ktoś pozamieniał żarówki na 12v.
Możliwe,że po założeniu akumulatora 12v,nie wyrabia alternator przystosowany do akumulatora 6V.

Ewidentnie Ktoś przed Tobą coś pomotał.
Zastanawiający jest ten spadek napięcia po przekręceniu zapłonu.Może to faktycznie wina za dużego 12V akumulatora i żarówek 12v.
Nie wiem,aż tak nie jestem obeznany w elektryce,więc nie chcę się za bardzo mądrzyć i wprowadzić Ciebie w koszta.
pezeot20
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 23 kwie 2019, 05:11
Motocykl: Xt 500

Re: Brak prądu.

Post autor: pezeot20 »

fryzjer pisze:Ten 6vx21w ,koło akumulatora to możliwe,że to przerywacz kierunkowskazów.Jeśli ma on takie oznaczenie,to wygląda na instalacje 6v..Możliwe,że ktoś pozamieniał żarówki na 12v.
Możliwe,że po założeniu akumulatora 12v,nie wyrabia alternator przystosowany do akumulatora 6V.

Ewidentnie Ktoś przed Tobą coś pomotał.
Zastanawiający jest ten spadek napięcia po przekręceniu zapłonu.Może to faktycznie wina za dużego 12V akumulatora i żarówek 12v.
Nie wiem,aż tak nie jestem obeznany w elektryce,więc nie chcę się za bardzo mądrzyć i wprowadzić Ciebie w koszta.
W czwartek będę zmieniał żarówki i aku na 6v. Może będzie ok. Dodam że przy tych pomiarach nie było świateł. A po około 10minutach jazdy prąd wrócił i ładowanie na wolnych obrotach i bez świateł wachalo się pomiędzy 5,90 a 6,50. Ale przy zwiększeniu obrotów zielona kontrolka przygasala a w czasie jazdy przy gwałtownym dodaniu gazu przerywa.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Brak prądu.

Post autor: Tygrys »

To z tym oznaczeniem to pewnie przerywacz do kierunkowskazów
ODPOWIEDZ