Yamaha XT 600 43F (niezgodność)

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
tomrom2879
Czyścioch
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2021, 13:40
Motocykl: Yamaha XT 600

Yamaha XT 600 43F (niezgodność)

Post autor: tomrom2879 »

Witam.
Chciałbym poruszyć z wami pewien temat który nie daje mi spokoju. Chyba pisze to w złym dziele ale tylko tutaj mogę dodać temat. Jeżeli coś będzie nie tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.
A mianowicie:
Posiadam motocykl Yamaha XT 600 43F z 1986 roku sprowadzony z Niemiec. Motor mam już odstawiony w garażu na zimę i zacząłem go powoli rozbierać gdyż chciałbym do wiosny odrestaurować silnik i ramę. Zaznaczę, że w przyszłości chciałbym go całego odrestaurować na oryginalnych częściach. Chciałbym doprowadzić ten motor do takiego stanu w jakim wyjechał 35 lat temu z fabryki - każdy najmniejszy detal. Praktycznie wszystko będę robić sam.

Moje 43F ma grafike (bak i przedni błotnik) w kwadraty. Widziałem że niektóre 43F mają grafike w paski. Czy mógłby ktoś wyjaśnić dlaczego na stronie z częściami OEM (yama-sklep) gdy przez wyszukiwarkę odszukam mój motor to na schemacie "zbiornik paliwa" wyskakuje tylko bak w paski? Chciałbym dojść do wniosku czy mój motor faktycznie jest cały w oryginale i czy nie jest skundlony... Zauważyłem też że w moim 43F moduł ma swoje miejsce obok cewki zapłonowej (pod bakiem), a ze schematu wynika, że powinien być pod siedzeniem. Jeżeli chodzi o przekażnik od kierunkowskazów to ma on swoje miejsce pod reflektorem a ze schematu wynika że powinien być pod siedzeniem. Sprawdziłem tabliczke znamionową na ramie i jest na niej napisane XT600 43F, a numery zgadzają sie z numerami wybitymi na główce ramy.
Może siedział ktoś w Yamaha XT 600 43F w grafice w kwadraty i jest w stanie mi pomoc...
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Yamaha XT 600 43F (niezgodność)

Post autor: qpa »

Wrzuć zdjęcia motocykla.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yamaha XT 600 43F (niezgodność)

Post autor: Pawlo »

Rocznik 84 miał kwadraty, roczniki 85/86 miały paski. Źródło: http://www.rallye-tenere.net/Stamb_xt_600_43f.htm
Data, którą masz w dowodzie to pewnie data pierwszej rejestracji pojazdu.
Obrazek
ODPOWIEDZ