Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Wszystko o tym motocyklu.
tytusek7
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 10 sty 2010, 09:41

Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: tytusek7 »

Witam. Mam pytanie do kompetentnych osób. Posiadacie wiedzę na temat zdławionych wersji xt 600(poniżej 40 km) i jakie one miały oznaczenie, czym sie różniły. pozdrawiam
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: ogur69 »

z tego co wiem to po 95roku były tlko 39km i miały ztyłu zębatke 39zębów zamiast 45 niewiem czy dławienie było na gażniku rozrządzie czy wydechu ,a jeszce były trochecięższe od 3tb i bardziej udrogowione zawieszeniowo
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: mazi »

ogur69 pisze:z tego co wiem to po 95roku były tlko 39km i miały ztyłu zębatke 39zębów zamiast 45 niewiem czy dławienie było na gażniku rozrządzie czy wydechu ,a jeszce były trochecięższe od 3tb i bardziej udrogowione zawieszeniowo

dlawione na gazniku.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
bohun
Po kostki w błocie
Posty: 117
Rejestracja: 06 sty 2010, 16:25
Motocykl: XL600V PD10
Lokalizacja: Lubaczów / Rezszów

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: bohun »

Kupiłem ostatnio xt600z 3aj 89 z Niemiec. W niemieckim dowodzie jest napisane:
0025/06100 (Nenleisung in KW/ Nenleisung bei min -1) czyli 25KW lub 34KM przy 6100 obr/min. W Polsce na przeglądzie wpisali mi że mam 25 KW :shock: Trochę mnie to rozśmieszyło bo mam 2 takie same modele i nie czułem zbytnio różnicy po między jednym a drugim, a w drugim z 88r mam wpisane 34kw tj 46KM to powiedzcie mi dlaczego tak jest, może trafiłem na szwajcarską zdławioną wersje, którą ktoś później odblokował :roll:
Kto prędko daje, ten 2 razy daje.
gagasi
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2010, 09:57

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: gagasi »

tak - u mnie w dokumentach niemieckich też pisało, że została zdławiona na mniej koni (nie mam w głowie teraz ile) przez wymianę dysz w gażniku i zębatki napędowej. Po pewnym czasie ktoś ponownie ją "odblokował"
Awatar użytkownika
Baca84
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 26 lut 2014, 20:42
Motocykl: XT 600Z tenere 1VJ, KTM 450 EXC

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: Baca84 »

Moja XT 600 1VJ z 1986 byla zdlawiona na gazniku miala mniejsze dysze.Pozatym na ramie w dowodzie wszedzie bylo wbite 1 VK zamiast 1VJ.Dostanie oryginalnych dysz graniczy z cudem chyba ze w salonie Yamaha ale cena cie odstraszy,dlatego zakupilem kompletne gazniki od 3AJ i teraz jest ok
Witam.Potrzebuje filtra powietrza do 1vj ,a widzialem ze na Twojej stronie jest niedostepny.
michcio1985
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:49
Motocykl: XT 600
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: michcio1985 »

U mnie w dowodzie ma 20 kw a ma pelna moc, dlawienie bylo na wydechu i gaźniku.
fryzjer

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: fryzjer »

michcio1985 pisze:U mnie w dowodzie ma 20 kw a ma pelna moc, dlawienie bylo na wydechu i gaźniku.

Dodatkowo dławione były jeszcze na tych króćcach między gaźnikiem a cylindrem.
Ciekaw jestem jak wyglądało zdławienie na wydechu.
michcio1985
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:49
Motocykl: XT 600
Lokalizacja: Suwałki

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: michcio1985 »

nie wiem czy mają też na to wpływ kryzy w kolektorze wydechowym, profilaktycznie je spilowalem pilnikiem. wydech mam wybebeszony.kryz w krócach nie miałem już od momentu zakupu.

z chęcią założyłbym oryginał w dobrym stanie. nie podoba mi sie ten warkot pustej puchy.

pozatym czy starsze modele te na gaźniku z metalowym tłokiem zamiast membrany nie mają mniejszych średnic przelotu powietrza i kanały w glowicy ciut weższe?? a co za tym idzie mniejszej mocy niż dajmy na to 3vj lub 2kf?gaźnik jest ciut mniejszy, to i mocy mniej.. ale to nie więcej niż kilka koni

jeśli chodzi o blokady to jednak najostrzej kroili moc w szwajcarii
Awatar użytkownika
k3nd
Po kostki w błocie
Posty: 196
Rejestracja: 08 lis 2015, 17:56
Motocykl: XT 600 47N, 3TB
CBR 929
Lokalizacja: łódzkie

Re: Czy byly wypuszczane zdławione wersje XT 600??

Post autor: k3nd »

michcio1985 pisze:nie wiem czy mają też na to wpływ kryzy w kolektorze wydechowym, profilaktycznie je spilowalem pilnikiem. wydech mam wybebeszony.kryz w krócach nie miałem już od momentu zakupu.

z chęcią założyłbym oryginał w dobrym stanie. nie podoba mi sie ten warkot pustej puchy.

pozatym czy starsze modele te na gaźniku z metalowym tłokiem zamiast membrany nie mają mniejszych średnic przelotu powietrza i kanały w glowicy ciut weższe?? a co za tym idzie mniejszej mocy niż dajmy na to 3vj lub 2kf?gaźnik jest ciut mniejszy, to i mocy mniej.. ale to nie więcej niż kilka koni

jeśli chodzi o blokady to jednak najostrzej kroili moc w szwajcarii
Na Szwajcarie szły normalne wersje, sam mam xt ze Szwajcarii tylko jest inne oznaczenie, zamiast 43f mam 47n. Dławili na Austrie, wypuszczali 500cc. Jest tam inny cylinder i tłok.
Yamaha XT600 47N ; ; Yamaha XT600 3TB serce bije w tempie obrotów maszyny... Obrazek
ODPOWIEDZ