Jaki naped wybrac?

Wszystko o tym motocyklu.
fryzjer

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: fryzjer »

mlody pisze:Miałem VX2 i u mnie przejechał 8tys. km głównie off. Ostatnio kupiłem napęd JT i w piątek po niecałych 3kkm pękł łańcuch :klnie: To był mój pierwszy i ostatni łańcuch tej firmy... :bananasaluta:
Młody.Mam nadzieję,że nic się nie stało ani Tobie, ani maszynie.

Mam pytanie.Ty masz w swoim moto zębatkę przednią firmy JT?.Czy masz taką jak w załączniku?.Symbol na zębatce to: JTF577-15.?

Czy mógłbyś,zmierzyć wymiary wewnętrzne widoczne na rysunku zębatki,oznaczone jako A i B.Ewentualnie pomierzyć,starą zębatkę,jeśli nową masz zamontowaną w motocyklu i wszystko masz już skręcone.Od strony kołnierza,będzie trochę powierzchni,która nie pracowała na wałku zdawczym.
Pytam się,ponieważ mam dwie zębatki tej firmy i w każdej z nich te dwa wymiary są większe o---- 0,2mm----,od wymiarów podawanych przez producenta.I w sumie to nie wiem,czy tak powinno być,czy są to jakieś podróbki.
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: mlody »

Poza urwanym slizgiem, rolka i peknietym karterem wszystko ok.


Co do zębatki to mogę w wolnej chwili sprawdzić co mam obecnie założone. Mam jeszcze stare w garażu to też sprawdzę. Tyle że ja mam 3tb i nie wiem jak to wygląda w porównaniu do 2kf
fryzjer

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: fryzjer »

mlody pisze:Poza urwanym slizgiem, rolka i peknietym karterem wszystko ok.


Co do zębatki to mogę w wolnej chwili sprawdzić co mam obecnie założone. Mam jeszcze stare w garażu to też sprawdzę. Tyle że ja mam 3tb i nie wiem jak to wygląda w porównaniu do 2kf


Raczej będą te same zębatki,no ale wiadomo 100% pewności to nie mam,więc jakbyś znalazł chwilę,to byłbym wdzięczny :browar:

Co do szkód,to taki łańcuch może zrobić potężne spustoszenia w motocyklu.Mam w domu Jawę 350.Poprzedniemu właścicielowi spadł,lub pękł łańcuch.W efekcie został wyłamany częściowo karter,urwane dwa mocowania automatu sprzęgła.No ale do Jawy części kosztują nie wiele,a takie XT może nieźle szarpnąć po kieszeni.
Po za tym,jeśli wydarzy to się podczas jazdy,to może słono kosztować.Może ucierpieć cały motocykl.Nie wspominając o utraconym zdrowiu.
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: mlody »

Byłem właśnie w garażu i sprawdziłem tą zębatkę którą miałem na wierchu. Niestety nie jest to JT tylko Sunstar. JT mam jeszcze założoną i mogę ją sprawdzić jak będę zmieniał napęd. Natomiast Sunstar ma takie wymiary A=21.3 B=23.1. Mierzyłem to manualną suwmiarką, więc wiadomo że nie jest to zbyt dokładnie, no ale jakieś tam porównanie jest.
fryzjer

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: fryzjer »

Dzięki mlody.To mi wystarczy.Więc ,masz taką zębatkę jak w załączniku z tego postu.Widzę,że zębatka Sunstara dokładniej trzyma wymiary,oraz w porównaniu do tej mojej JT,jest ciaśniejsza.W przyszłości,zakupię takiego Sunstara.Na razie,nic nie ruszam,bo zębatkę mam wklejoną na klej -------------- zużyty wałek zdawczy.
Jeszcze jedno pytanie.Czy wałek zdawczy,powinien być pokryty jakimś smarem przed montażem zębatki,czy montować zębatkę powinno się na sucho.Jeśli smar,to jaki?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Gacek »

mlody pisze:Poza urwanym slizgiem, rolka i peknietym karterem wszystko ok.

Bez jaj :roll: twierdzisz ze wszystko OK :roll: ? kiedyś tez miałem akcję na badziewnym SFR nie wiem czy miał z 2 k przebiegu urwała się zapinka robiąć off 200 km od chaty :facepalm: .
Jak dbasz o kietę i jest zdrowa to bardzo mało prawdopodobne aby rozbiła karter a jak chcesz uniknąć tego typu sytuacji to zapodaj na zew bieżnie ślizg rodzaj wypełnienia który podczas zerwania kety przeciągnie ją lagodnie po trybie atakującym be z uszkodzenia karterów .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: mlody »

mlody pisze:Poza urwanym ślizgiem, rolka i pękniętym karterem wszystko ok.
Czytaj "wszystko OK poza wymienionymi szkodami". Jasne, że to nie powinno mieć miejsca, kiedy łańcuch ma zaledwie 3tys. km przebiegu. Tym bardziej, że po prawie każdym wypadzie staram się go dokładnie umyć i nasmarować. Zresztą patrząc na łańcuch widać, że jest w dobrej kondycji, bo ani jedno ogniwo się nie przycina czy coś z tych rzeczy. Po prostu trafiło się jedno słabe ogniwo i narobiło szkód.
Jutro wybieram się do Yamahy zamówić nowe ślizgi na wahacz. Rolki mam zamiar dorobić z tulejek resorów żuka czy poloneza. Podobno zdaje to egzamin. Zapodam małe łożyska i powinno dawać radę.
Zastanawiam się tylko jaki łańcuch teraz wrzucić. DID VX2 wytrzymał około 8kkm, więc też niezbyt długo :niewiem: Może kupić jakiś bez X-ringów? Będzie tańszy to i nie będzie szkoda jak się szybciej skończy :niewiem: Nie wiem już sam.
Gacek pisze:Jak dbasz o kietę i jest zdrowa to bardzo mało prawdopodobne aby rozbiła karter ...


Chodziło mi o uszkodzenie ścianki lewej kapy. Jest ona w tym miejscu podwójna (na szczęście), także oleju nie wywaliło. Nie oglądałem dokładnie wałka zdawczego, ale na pierwszy rzut oka nie dostał po dupie.
A z tym wypełnieniem to nie głupi pomysł. Będę musiał o tym pomyśleć.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: Gacek »

mlody pisze:A z tym wypełnieniem to nie głupi pomysł. Będę musiał o tym pomyśleć.
to nie jest pomysł -jest to sprawdzony patent - w crosówce takie coś na bez oringowej kiecie u mnie się wyśmienicie się sprawuje 8-) .Szarpię srednio ketę na 1 /3 do mth bez obawy ze piec dostanie po kulach .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: fryzjer »

Hej Gacek.Mógłbyś strzelić fotkę jak wygląda u Ciebie taki "spowalniacz łańcucha".
Niby słyszę,że dzwonią,tylko nie wiem w którym kościele.Czy masz to zamontowane na tym ślizgu z wahacza,czy na tej obrotowej rolce?.Piszesz,że jest to sprawdzony patent z Crosówek.Czy ma to jakąś specjalistyczną nazwę?
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaki naped wybrac?

Post autor: mlody »

Wydaje mi się, ze chodzi o wypełnienie luki między łańcuchem na przedniej zębatce, a lewą pokrywą silnika.
Też chętnie bym zobaczył jak to wygląda w XT. Można by w sumie sobie coś takiego wyfrezować z tworzywa.




EDIT:

Muszę jeszcze zrobić coś z brakiem rolek łańcucha. Oryginalne są za drogie, więc odpadają. Myślałem, żeby sobie wytoczyć rolki łożyskowane, tylko nie wiem jaki materiał wybrać. Zacząłem przeglądać allegro i w cenie samych łożysk znalazłem gotowe rolki:
http://allegro.pl/rolka-napinacza-lancu ... 57259.html
Wyglądają na miękkie i pewnie szybko się zużyją. Ale za taką cenę to nie można za dużo wymagać.

Trafiłem jeszcze na coś takiego:
http://allegro.pl/napinacz-lancucha-z-r ... 17335.html
Może warto by pomyśleć o zaadaptowaniu takiego napinacza? Co myślicie? Wtedy łańcuch byłby praktycznie cały czas napięty.

Prowadnicę przy tylnej zębatce i ślizg na wahacz zamówiłem w ASO Yamahy i po zniżce wyszło niecałe 170zł:)
Cały czas się jeszcze zastanawiam jaki łańcuch kupić, także jak macie jakieś sugestie to śmiało pisać.
ODPOWIEDZ