Mała prędkość maksymalna

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
MarcinXT
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 09:40
Motocykl: KTM 690 SMC, YAMAHA XT 500E
Lokalizacja: Sandomierz

Mała prędkość maksymalna

Post autor: MarcinXT »

Witajcie,
zastanawiam się co jest na rzeczy z moim XTekiem. Nie kopci, oleju nie bierze, wydech ma fabryczny z urypaną końcówką, przełożenie oryginalne, bardzo szybko przyspiesza do setki. Jednak powyżej tej prędkości dochodzi z trudem na czwórce do 120 i po wrzuceniu piątki nie chce więcej iść (na dłuższym odcinku przy wciśniętym gazie wskazówka ledwo wyjdzie za 120). Na dobrą sprawę mi to nie przeszkadza, bo nie jest to ścigacz i nie jeżdżę zwykle tyle.
Dodam, że sprzęgło się na pewno nie ślizga.
Moje pytanie natomiast brzmi, czy XTeki tak po prostu mają, czy gdzieś leży problem? (3TB, 94r.)

Edit: Czy może problem istnieć w prędkościomierzu?
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: ogur69 »

podaj jakie masz przełożenie różnie ztym bywało w tych rocznikach niby powinno być 15/45 ale spotkałem się z 15/39 które wychodziło niby od 95r z wykastrowaną mocą do 39km może masz model z końca 94r i możesz tak mieć ja w swoim z 93 roku tydzień temu przekroczyłem 130 i myśle że poszedł by ponad 140 na off-owy 14/45 gdzie na piontym biegu moto zdrowo się zbiera przy 50km/h mam uczucie jakby mi brakowało jednego biegu albo nawet więcej w poruwnaniu z szosowym 16/46
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: Magic »

ja na swoich oponach z kostki jechałem max. 150km/h i to był już hardcore, z głową schowana za kierownicą. Ale w trasie jeżdżę 90-100km/h przy obrotach 4-4,5tys/min. Z tylu zebatka chyba 45. Przodu nie sprawdzalem jeszcze.
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: robcio1187 »

Moze po prostu masz gdzieś zdławiona , ja u siebie być może też mam gdzieś niespodzianki :lol: ale pewien nie jestem i na razie nie bede grzebał , najwięcej jechałem 110 km/h i dalej nie cisnełem a przełożenie mam 16/45 ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: Gacek »

Jak ci na 4 dochodzi do 120 a potem nie chce iśc wiecej to moim zdaniem brakuje mu mocy .A jaki powód tego jest to już obadać by należało może to taka wersja a może zajechany .Co do prawidłowości wskazań licznika - jak masz w okolicy oddział PKS to oni mają swoje oznaczone pomiarówki ( a przynajmniej kiedyś mieli ).Jak znajdziesz takie miejsce to wystarczy sie przejechać i porównać wskazania licznika i wszystko będzie jasne.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
MarcinXT
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 09:40
Motocykl: KTM 690 SMC, YAMAHA XT 500E
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: MarcinXT »

Przełożenie mam 15/45, ostatnio nawet zmieniałem napęd na nowy. Gdzie może być zdławiony? Problemem jest natomiast to, że w mojej wersji nie ma obrotomierza, ale czuć wyraźnie, że nie może przejść na piątce do wysokich obrotów. Byłem po prostu ciekaw jakie prędkości osiągają Wasze XTeki. Najlepiej byłoby porównać moc z innym.
Może w sumie obstawiać jeszcze wypalone gniazda zaworowe, zawory? Przebieg 35000km.
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: robcio1187 »

Taki przebieg to nic dla tego singla , jeszcze sporo km nawiniesz żeby go styrać oczywiście jeśli jest on autentyczny ;)i był serisowany na czas, myśle że jest zblokowany , ale musiałbyś pogrzebać żeby cokolwiek wywnioskować lub się przejechac na taki samym sprzecie jesli masz taką mozliwość i porównać ;)
MarcinXT
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 25 gru 2010, 09:40
Motocykl: KTM 690 SMC, YAMAHA XT 500E
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: MarcinXT »

Dzięki za odpowiedzi. Możecie mi podpowiedzieć gdzie szukać blokad? Szukałem w googlach i tu poprzez wyszukiwarkę, jednak bezskutecznie.
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: robcio1187 »

Na forum xtz ten temat był poruszany ;) z tymi blokadami jest różnie zależy wszystko od rocznika moto i na jaki rynek były wypuszczane , głównie gaznik choć nie koniecznie , sprawdz dysze jakie maja rozmiary , iglice , można też krucce ssace luknać moga być w nich zwężki , tłumik także można było by wymienic na jakiś przelot :mrgreen: , nie wiem czy XT było jeszcze blokowane na manetce gazu i wałkach rozrządu bo tak były dławione XTZ na rynek Szwajcarii i Austrii generalnie dobrze by było jak byś miał manuala zawsze jest się do czego odnieść .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: Gacek »

robcio pytanie ? na podstawie czego stwierdzasz ze przebieg 35 kkm to nic dla tego motocykla ? bo ja z swojego doświadczenia wyciągam inne wnioski .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ