Mała prędkość maksymalna

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hondzior
Po kostki w błocie
Posty: 110
Rejestracja: 07 sie 2015, 19:16
Motocykl: yamaha xt600 2KF
Lokalizacja: Mordor

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: hondzior »

No napisałem,wersja xt600 2Kf z 1988 roku
mallory

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: mallory »

hondzior pisze:No napisałem,wersja xt600 2Kf z 1988 roku
OK. Dzięki. Ładne osiągi.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: Gacek »

@hondzior powiem ci tyle co sadze na temat tego typu wychyleń - fantazja ludzka nie zna granic 8-) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
86matusz
Lubiący błoto
Posty: 73
Rejestracja: 05 lis 2016, 19:45
Motocykl: FZ 750 XJ 550 XT 600 43f

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: 86matusz »

novvy pisze:Ostatnio zastanawiałem się jak to jest z tą prędkością maksymalną w naszych XT... W moim modelu to jakieś 140 do max 145 km/h niezależnie czy na 4 czy 5 biegu, przełożenie 15/45. Widzę, że w większości modeli wygląda to podobnie jak u mnie. Ale wystarczy sprawdzić dane seryjne np. fiata seicento (albo się nim przejechać) który w wersji 0,9 też ma 39 KM, V-max też 140 przy masie z kierowcą min. 800 kg, o oporach powietrza nie wspomnę...
Eee... Jak ma 900cm to powinien miec 140km i sypac 290 cos nie tak z tym siaczeqento, moze masz "krotki dyfer"
Boldun
Lubiący błoto
Posty: 44
Rejestracja: 23 paź 2017, 11:38
Motocykl: GSX1400/XT600Z 3AJ

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: Boldun »

Moja 3AJ z `88 ( mała chłodnica, czarny silnik) ma przełożenia 15/39
Przy 100km/h mam równe 4,5k/rpm
Max prędkość jaką uzyskałem to 145km/h . Szła by jeszcze troche lecz silnik by chyba wyskoczył z ramy
Nie wiem, może to moje subiektywne odczucia lecz te 6k/rpm to koniec zdrowych obrotów dla tej jednostki.

btw. bardzo przyjemnie się tym motorkiem pomyka po czarnym, co ciekawe nie przeszkadza mi że "tylko" 100-110 :) na GSX 1400 mam prędkości przelotowe "nieco" wyższe. ale Babkowiną (XT) trasę Lublin - Rzeszow zrobiłem równo w 2 godziny :biker:
Awatar użytkownika
hondzior
Po kostki w błocie
Posty: 110
Rejestracja: 07 sie 2015, 19:16
Motocykl: yamaha xt600 2KF
Lokalizacja: Mordor

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: hondzior »

Gacek pisze:@hondzior powiem ci tyle co sadze na temat tego typu wychyleń - fantazja ludzka nie zna granic 8-) .
Ja przekładam tu swoje obserwacje, i wskazania mojego motocykla. A każdy niech się wypowie za sibie. Wychyły, mogą być a propo samych opon kostka kontra szosowa już parę km na szybkości naleci.
fryzjer

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: fryzjer »

hondzior pisze:Ja na początku miałem zestaw 16/40, vmax 160km. Następnie poszła 14 na przód vmax 145km, teraz zjechałem tylnią, miałem oryginalną 39, i teraz jest the best, vmax podchodzi pod 140km. Ale bestia ciągnie przepięknie. Las i asfalt, wszystko pięknie się zgrywa. Model 2KF no i koło z tyłu 18.

hondzior.W takim zestawieniu 14/39
Przy jakiej prędkości wrzucasz 5 bieg na asfalcie? Jaką masz wtedy prędkość obrotową silnika?
Do jakiej prędkości ciągniesz na 1 biegu w terenie? Napisz jaką masz prędkość obrotową?
Awatar użytkownika
hondzior
Po kostki w błocie
Posty: 110
Rejestracja: 07 sie 2015, 19:16
Motocykl: yamaha xt600 2KF
Lokalizacja: Mordor

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: hondzior »

No teraz ci fryzjer nie powiem, bo już dokładnie nie pamiętam, a i obrotomierz mam uszkodzony,a teraz miesiąc noga w gipsie. Ale dziś ściągają. Więc jak za tydzień się wykaraskam i zrobię parę rund to napiszę.
mallory
Lubiący błoto
Posty: 62
Rejestracja: 27 sty 2019, 09:02
Motocykl: Tenere 600

Re: Mała prędkość maksymalna

Post autor: mallory »

Ato widzieli?
Zamyka licznik w XT - Wiseco i wtrysk...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=L2z0MgtUC5g[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=y496ghSlFgk[/youtube]
ODPOWIEDZ