pompowanie zawieszenia...

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: yadam »

Gacek pisze:Nikt - nikogo na tym świecie jeszcze na siłę nie uszczęśliwił , ale dedukcją określam ze brakuję ci kąta pochylenia główki ramy ( to pewnie od tych wynalazków typu przednia ciężka czacha :mrgreen: ) skoro do upalania po piachu wszelakie modernizacje ci nie pasują a na reszcie nie odnoszą pożądanego skutku :| to zaproponuję ci karkołomny wybryk :twisted: . Możesz śmiało wysunąć lagi 1,5 cm z górnej półki w dół i pohalsować w takim ustawieniu po piachu i zerknac pod tym kątem na sprawy .
czacha nie jest zbyt ciezka to lekki laminat a stelaz jest w wiekszosci wykonany z aluminiu.
p.s.
z wysunieciem lag to dobry pomysl,ze tez na to wczesniej nie wpadlem...ale zobacze czy to jeszcze bedzie potrzebne.
Awatar użytkownika
KAJOW
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 06 maja 2011, 01:08
Motocykl: XT 600 Z Ténéré 3AJ

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: KAJOW »

yadam pisze:
KAJOW pisze:Ja mam takowe coś u siebie: z obu lag poprowadzone wężyki, podłączone do trójnika na wysokości stacyjki i ze środkowego króćca jest wężyk z wentylem na końcu...
mozesz zapodac zdjecie?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: yadam »

skad masz te wezyki?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Gacek »

Yadam z metra kupisz hamulcowe odp koncówki i po sprawie mogą byc nawet w oplocie stalowym 8-)
Zadaję sobie pytanie czasami po co taka gablota z przodu motocykla ? to rodzaj osłony na owady ? aerodynamika ?, czy rodzaj schowka ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: yadam »

Gacek pisze:Yadam z metra kupisz hamulcowe odp koncówki i po sprawie mogą byc nawet w oplocie stalowym 8-)
Zadaję sobie pytanie czasami po co taka gablota z przodu motocykla ? to rodzaj osłony na owady ? aerodynamika ?, czy rodzaj schowka ?
nie wiem co masz na mysli. mozesz jasniej? jaka gablota? w jakim motocyklu?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Gacek »

Yadam - spójrz na zdjęcia które wkleił Kajkow .To robi wrażenie olbrzymiego pudła rozumiem ze dwie lampy ale coś po za tym ? :roll: czy tylko desing taki ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: yadam »

Gacek pisze:Yadam - spójrz na zdjęcia które wkleił Kajkow .To robi wrażenie olbrzymiego pudła rozumiem ze dwie lampy ale coś po za tym ? :roll: czy tylko desing taki ?

Gacek ale my tu o wezykach mowimy,co by sie szybciej pompowalo takie same cisnienie do obydwu lag...owiewka nie jest wogole tematem postu :)

owiewka w tym modelu jest taka jakie byly wtedy trendy. to tenere wiec jej przeznaczenie bylo w zalozeniu inne niz xt.stad taki owiew...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Gacek »

Yadam czytać umiem rozumiem tez to co czytam (jak nie rozumiem to banalnie pytam )Natomiast w kwesti twojego zawiasu przedniego to od dłuzszego czasu zastanawiam się czy wiesz czego chcesz :P bo wszystko wskazuje na to ze chyba nie bardzo umiesz to nazwać .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: yadam »

Gacek pisze:Yadam czytać umiem rozumiem tez to co czytam (jak nie rozumiem to banalnie pytam )Natomiast w kwesti twojego zawiasu przedniego to od dłuzszego czasu zastanawiam się czy wiesz czego chcesz :P bo wszystko wskazuje na to ze chyba nie bardzo umiesz to nazwać .
Gacek nie dogadamy sie,dajmy temu spokoj,bo po co sie sprzeczac.
...juz raz albo nawet nie raz ci pisalem o co mi chodzi a ty znowu o to pytasz.
czy nie pytales mnie juz pare watkow wstecz czego pragne? czy nie odpisalem ci ze chodzi o piasek?
...przy okazji tematu wezykow piszesz o owiewce tenery jakbys ja pierwszy raz widzial i dziwisz sie po co ta owiewka jest.
jak odpisalem ci na temat owiewki to ty znowu pytasz mnie o co mi chodzi z zawieszeniem...nie nadazam za toba
...pisze ci ostatni raz na ten temat _poprostu chce miec regulacje przodu_ na piasek i na asfalt
... dla mnie EOT
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Gacek »

:lol: - faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu prowadząc ją w ten sposób :P banalne pytania zadaję w banalnym sensie a by sie przekonać czy ktos widzi czarne taj jak ja czy widzi inny kolor ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ