pompowanie zawieszenia...

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
YOUKONN
Lubiący błoto
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2010, 17:15

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: YOUKONN »

OFF TOPIC!

Gacek wierz mi na słowo: ta gablota z przodu zdaje egzamin. Chociaż do doskonałosci jej daleko- zapewnia minimum komfortu . Całkiem przyjemnie sie popylało 110-130km/h co w "zwykłych" xt`ach na dłuższą metę jest średnią przyjemnością ;)
TENERE....... :cry: łeeeech co to był za (hard)turystyk :roll:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Gacek »

Youkon - ;) jeździłem na suzuki Bandit z owiewką i bez :P .To była mała dygresja odnośnie tematu mająca na celu wrzucenie myślenia na odp tory .Bo to nie jest zadnym odkryciem ze ze wzgl. na wężykowanie w xt - kach zastosowano odp załamany błotnik aby aby ułatwić trzymanie motocykla przy większych szybkościach , w owiewkowych wersjach błotniki zrzucano na koło .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
KAJOW
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 06 maja 2011, 01:08
Motocykl: XT 600 Z Ténéré 3AJ

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: KAJOW »

yadam pisze:skad masz te wezyki?
takim go kupiłem... Co do równego pompowania - po przeczytaniu tego wątku podłączyłem się pod kompresor i bardzo powolutku zacząłem dmuchać - moto poszło w górę i faktycznie dużo lepiej na piachu...
Gacek pisze:rozumiem ze dwie lampy ale coś po za tym ? :roll: czy tylko desing taki ?
Ja mam wersję z jedną lampą... :D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Gacek »

Lampa lampie nie równa tak jak śruba - śrubie :lol: ale o wszystkim można podyskutować na viewtopic.php?f=49&t=552 :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: yadam »

YOUKONN pisze:OFF TOPIC!

Gacek wierz mi na słowo: ta gablota z przodu zdaje egzamin. Chociaż do doskonałosci jej daleko- zapewnia minimum komfortu . Całkiem przyjemnie sie popylało 110-130km/h co w "zwykłych" xt`ach na dłuższą metę jest średnią przyjemnością ;)
TENERE....... :cry: łeeeech co to był za (hard)turystyk :roll:
wlasnie tego okreslenia mi brakowalo :) "hard turystyk" pieknie to nazwales. tak wlasnie bede nazywac mojego XTeka.
Awatar użytkownika
KAJOW
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 06 maja 2011, 01:08
Motocykl: XT 600 Z Ténéré 3AJ

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: KAJOW »

Jak długo trzyma powietrze w lagach?? Bo co podpompuje i wyskoczę w las, to dość szybko powietrze ucieka... Czy tak ma być??
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Tecza »

Wiem: złota łopata za odkopanie tematu ale prosiłbym o opomoc:

Nie trzyma mi powietrze w lagach i podejrzewam o to wentyle, zjezdziłem cale miasto w poszukiwaniu i lipa przeszperałem alledrogo i tez niebardzo mogłem znaleźć, a serwis jedyne 100 pln za jeden no troszkę za drogo :facepalm: tym bardziej ze w planach jest zmiana zawiasu.

Wiec ma ktoś może namiar na taki albo jak fachowym językiem to sie nazywa (typ, rodzaj, jakis symbol) moze jakis adapter zeby wkrecić w lagi połoczyć wężykiem i jeden wspolny zawor/wentyl? Wyczytałem ze ktoś tak miał.

jedyne co udało mi sie wyszperać to:
http://allegro.pl/adapter-wentyl-dv-sv- ... 54904.html
http://allegro.pl/redukcja-adapter-prze ... 25329.html
http://allegro.pl/reduktor-adapter-zawo ... 86522.html
tylko kompletnie nie orientuje sie w temacie co i jak.

Ogólnie ciężko jest je napompować stało sie jakby jajko, a jak sie przejadę gdzies po wertepach to puszcza .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Gacek »

Moim zdaniem jak podejrzewasz wyciek powietrza przez wentyl to nakręć na nie kapsle które uniemożliwią taki wyciek :) .
Ja u siebie w 3tb zaadaptowałem wentyle z dętek kiedyś jak używałem azotu to nabijałem nakręcając końcówki do bezstratnego pompownia jedynie do tyłu zdarza mi się bić gaz .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
pawelo96
Czyścioch
Posty: 11
Rejestracja: 23 paź 2014, 17:50
Motocykl: Suzuki Bandit 650 i Yamaha XT 350

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: pawelo96 »

A macie jakiś sposób na pompowanie zawiasu, ponieważ wentyl jest bardzo krótki i nie mogę żadnej końcówki i pompki założyć, a właśnie w kompresorze mam manometr. Uchwyt od kompresora jest za długi i ten wciskacz w środku nie otwiera zaworu :D
Pluszak
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 05 lis 2014, 10:12
Motocykl: Yamaha XT 600 '84
Lokalizacja: Kraków/Opatów

Re: pompowanie zawieszenia...

Post autor: Pluszak »

Czy to zawieszenie z wentylami powinno tak "ciuchać"? - przy naciskaniu słychać jak powietrze ucieka. Jeśli nie, to czego może być to przyczyną? - uszczelniacze, wentyle? Czy regenerować to czy też raczej wymienić zawieszenie?
Jeszcze zielony w te sprawy, ale zapał nie stygnie.
ODPOWIEDZ