mitas c02 prosba o opinie

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: yadam »

qpa,sprobuje spuscic do jeden moze opona faktycznie byla za twarda? mam nadzieje ze kominka nie urwie.

gwardia, z odbiorem osobitym moze byc problem bo je ze slaska. roz. 130/80/17
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: Gacek »

Moim zdaniem 1,5 to sporo za dużo dla tej opony wiec nie dziwi mnie efekt braku odp przyczepności na twardym gruncie .
0.8 - 1.2 to max - tyle ze przydał by się trzymak opony aby nie uwalić wentylka.
Skoro nie masz trzymaka to opcjonalnie jak zmniejszysz ciśnienie możesz zrobić luz na nakrętce trzymającej wentyl no i nie pozostanie nic innego jak kontrolować jego położenie .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: yadam »

Gacek pisze: Skoro nie masz trzymaka to opcjonalnie jak zmniejszysz ciśnienie możesz zrobić luz na nakrętce trzymającej wentyl no i nie pozostanie nic innego jak kontrolować jego położenie .
i tak wlasnie zrobie,jutro kolejne proby. napisze co i jak.
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: gwardia »

yadam pisze:qpa,sprobuje spuscic do jeden moze opona faktycznie byla za twarda? mam nadzieje ze kominka nie urwie.

gwardia, z odbiorem osobitym moze byc problem bo je ze slaska. roz. 130/80/17
Daleko nie daleko, jeżdżę trochę służbowo po Polsce, często do Krakowa, Katowic, dlatego pytam. Ja mam podobne wrażenia z jazdy, ale ogólnie fajnie idzie w błotku i piachu. Muszę też spróbować na niższym ciśnieniu, ale boje się o wentyl.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: yadam »

cisnienie spadlo do 1 atmosfery i jest duzo lepiej. zawodzi mnie inteligencja kiedys mialem suzuki samurai i tam pompowalem 0,8 . jakos w motocyklu tego nie przewidzialem dzieki gwardia gacek i wszyscy co sie wypowiedzieli,spuszcze jeszce do 0,8 bo wentyl sie nie poruszyl.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: yadam »

dzis zrobione 285km z czego ok 200 w terenie musze przyznac ze opona nie jest zla i nawet ja polubilem
choc dalej twierdze ze opona idealem nie jest.
w piachu (pustynia bledowska) jestem bardzo zadowolony
na luznych kamieniach tez nie jest najgorzej (chociaz nie wiem skad nazawa stone king)
...nie wiem po co ta ocena bo w '17 wyboru nie ma
nastepnym razem sproboje maxxis 6001,wyglada lepiej od C02
Awatar użytkownika
masakra.9
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2014, 14:45
Motocykl: Różnymi

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: masakra.9 »

ja ta oponke kupilem na poczatku kwietnia jakos i powiem ze całkiem niezle sie trzyma. Nie za miekka i nie za twarda wlasnie. Dobrze sobie radzi w blocie i na suchym tez całkiem wporzo. kupilem ja https://gmoto.pl/opona-mitas-c02-13080-17,77582.html i dałem z 215pln. jak za takie pieniądze to się bardzo opłaca, wiec ja polecam.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: mazi »

masakra.9 pisze:ja ta oponke kupilem na poczatku kwietnia jakos i powiem ze całkiem niezle sie trzyma. Nie za miekka i nie za twarda wlasnie. Dobrze sobie radzi w blocie i na suchym tez całkiem wporzo. kupilem ja https://gmoto.pl/opona-mitas-c02-13080-17,77582.html i dałem z 215pln. jak za takie pieniądze to się bardzo opłaca, wiec ja polecam.
Wczoraj kupiłem C-02 u naszego forumowego ArturaS za 185zeta plus wysył :-) Jutro montaż do Transa. Polecam zakupy u Artura, zawsze to daje się zarobić swojemu.

Być może mam lekko zgiętą psychikę, ale baaaardzo lubię te gumy. Jedyny ich minus - jak zbliżają się do końca zaczynają wyć. Choć nie tak głośno jak e-09 to i tak wystarczająco, żeby po 300km chcieć zwymiotować :-)
Z drugiej strony w terenie w takim transie robi jak trzeba, a bazując na doświadczeniu z bieżącego sezonu można na nich winklować na asfalcie wcale nie gorzej niż na szosówce. Kwestia odpowiedniego ciśnienia i przełamania psychiki.
Sam prawie zamknąłem tą kostkę na bieszczadzkich zakrętasach.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
masakra.9
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2014, 14:45
Motocykl: Różnymi

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: masakra.9 »

Moje na szczscie jeszcze nie wyja i mam nadzieje, że szybko nie zaczna ; / Na razie jestem ogolnie zadowolony. Spodziewalem sie czegos mniej dobrego , wiec jak na razie na plus
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: mazi »

masakra.9 pisze:Moje na szczscie jeszcze nie wyja i mam nadzieje, że szybko nie zaczna ; / Na razie jestem ogolnie zadowolony. Spodziewalem sie czegos mniej dobrego , wiec jak na razie na plus
Wczoraj do transa wrzuciłem oponkę. Póki co trudno o opis wrażeń, bo przejechałem mało kilometrów. Charakterystyka za to jest całkiem inna niż wtedy kiedy opona dolatywała do swojego końca...
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ