mitas c02 prosba o opinie

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: Gacek »

terenowiecc pisze:Daj znać jak się lata na tej gumie. U mnie tyłu już niemalże slik został i też będę musiał coś zanabyć na przyszły sezon.
terenowiec a tu masz u siebie 18 koło czy 17 ? (sorry ze zadaje tak banalne pytania ? )ale oczy mi już umierają od czytania pdf :( .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: Pawlo »

Gacek pisze:Zapytam jeszcze szprychy ci wycinał czy wykręcał ?
Dwie tylko wykręcił, bo były potrzebne na wzór, ale baaardzo ciężko było. Reszta szlifierką, bo nawet nie było jak się do tego zabrać.
Obrazek
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: gwardia »

Gacek pisze:Z tego co się orientuję Metzeler nie wypuszcza (produkuje) już tej opony jak masz zamiar jeździć nią po asfalcie to odradzam zginie w mgnieniu oka szybciej niż Mitas.
gwardia pisze:Z tym, że C02 wolno się ściera na asfalcie to się nie zgodzę, wystarczy paręset km po czarnym i w zasadzie po oponie, ja na mojej zrobiłem na asfalcie 300, może 400 km po asfalcie i żalem patrzę na to co mi zostało. Gumy, z której jest wykona też bym nie nazwał twardą.
- zapytam ? bo może masz jakieś głębsze doświadczenia ? - używałeś innych opon o podobnej rzeźbie bieżnika na asfalcie ? uważam że te 300 -400 km to i tak dobry wynik dla takiego kształtu bieżnika w stosunku do ceny .Niestety nie ma idealnej opony która w każdych warunkach będzie idealnie się sprawować a ten mitasek nie jest z górnej półki ale jako tako daje radę po terenie i czarnym .
Doświadczeń nie mam dużych, sezon zaczynałem na Mitasie E07, szukałem opony w teren i na asfalt, teraz widzę jaki byłem naiwny. C02 kupiłem używkę za 80 zeta w niezłym stanie, musiałem kupić coś szybko na rajd do Świecia. Kumpel w tym czasie kupił E09 i widzę, że C02 zdecydowanie lepiej idzie w piachu i błocie, niż E09, natomiast na twardym piachu to trochę kicha, jakbym po asfalcie jechał
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: yadam »

mitas C02 na sprzedaz
zrobilem 34km na tej oponie i raczej nie tego szukalem :(
w piachu opona jest OK w blocie tez OK
ale na twardym podlozu jak powiedzmy ubite szutry albo twarda ziemia opona nie ma najlepszej przyczepnosci.

do decyzji o sprzedazy przyczynil sie tez fakt ze pojawila mi sie okazja kupna kola w rozmiarze '18

jezeli znajdzie sie ktos kto bedzie chcial te opone kupic za 150pln (wysylka gratis) to chetnie sprzedam
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: ogur69 »

z opon 17-to calowych polecam maxxis6001 jest to chyba najostrzejsza dosrępna 17-nastka rok temu płaciłem 209 plus poczta jestem zadowolony nawet na pałuka leciałem prawie 300km w jedną strone narazie zrobione jakieś2500km i zostało z 8-9mm z 16 lub 18mm gdy była nowa na zimepójdzie do kolcowania a na wiosne nówke znowu zakupie oto link do tematu
viewtopic.php?f=17&t=555
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: yadam »

z tym maxxis'em to troche juz za pozno bo po pierwsze kupilem juz mitasa:(

a po drugie raczej wymienie kolo na '18
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: Gacek »

Yadam aż tak tragicznie :? można spytać ile biłeś ciśnienia w koło ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: yadam »

Gacek pisze:Yadam aż tak tragicznie :? można spytać ile biłeś ciśnienia w koło ?
no nie tego szukalem a pozatym jak kupilem te opone to pojawila sie oferta kupna kompletu kol z '18 z tylu

nabilem 1,5 tak jak zawsze ale musze ci przyznac ze zastanawiam sie czy to nie za duzo.

ta opona mimo ze to kostka jest raczej owalna i to powoduje ze ona jedzie na srodkowym klocku i nie ma odpowiednio wielkich klockow bocznych ktore by ja stabilizowaly w przechyle motocykla
dlatego jak moto sie przechyla z opona wpada w drift


wiekszosci opon cross i T63 rowniez ma na srodku poprzeczne belki to daje inne prowadzenie bardziej pewne.

zastanawiam sie czy ten efekt zniknie jak opona sie troche zuzyje i srodkowy klocek nie bedzie tym ktory najbardziej wystaje albo...jesli spuszcze cisnienie tylko ile mozna spuscic nie majac trzymaka opony?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: qpa »

1 atmosfera smiało, wiecej to już sie klocek z opony robi
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: mitas c02 prosba o opinie

Post autor: gwardia »

Mam te same doświadczenia, piach i błoto OK, ale twardy to już trochę nieciekawie, jaki dokładnie masz rozmiar tej opony i skąd jesteś to może odbiorę osobiście?
ODPOWIEDZ