KOŁA XT 18/17

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
mirko
Czyścioch
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:04
Motocykl: Yamaha TDM 850

Re: KOŁA XT 18/17

Post autor: mirko »

Podpiąłem się pod ten wątek , by nie zakładać niepotrzebnie nowego.
Drodzy użytkownicy Yamahy xt 600 , mam prośbę, potrzebne są mi wymiary bębna koła tylnego 18 cali
lub wymiary piasty w przypadku kół z tarczą hamulcową.
Potrzebna jest mi średnica i szerokość bębna / piasty.
Buduję motocykl i nie wiem czy to koło wejdzie mi pomiędzy ramiona wachacza.
Przy okazji , jaka jest średnica ośki koła w XT 600 ?
Dziękuję bardzo za pomiary i odpowiedź.
Pozdrawiam.mirek
mirko
Czyścioch
Posty: 3
Rejestracja: 28 paź 2014, 15:04
Motocykl: Yamaha TDM 850

Re: KOŁA XT 18/17

Post autor: mirko »

Wygląda na to ,że prawie nikt kto odwiedza to forum nie ma Yamahy XT :shock:
Dziękuję bardzo wszystkim użytkownikom Yamahy XT za tak liczne odpowiedzi na
moje pytanie.
Przy okazji gdyby ktoś potrzebował : średnica wew bębna: ok 150mm, zew.( po krawędzi rantu) ok 210mm, szerokość bębna ok 154mm, średnica ośki- 17mm .
Na OLX wiedzieli .
krzychu_74
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2014, 20:52
Motocykl: XT 600E 3TB
Lokalizacja: Wałcz

Re: KOŁA XT 18/17

Post autor: krzychu_74 »

Chciałbym podbić temat. Może ktos potrafi odpowiedzieć jakie są wymiary osi kół oraz szerokość piast ( przód i tył) XT 600 z 2000r Chce kupić XT 600 i założyć koła supermoto. Trafiają sie też juz przerobione XT, na 17 calowych kołach szosowych. Jedna oglądałem pod Gnieznem, ale dość mocno zapuszczona- jedyne co ma fajne to kola supermoto :-)
Więc pomyślałem że kupię enduro i dokupię / zbuduje koła supermoto. Kół supermoto jest trochę na rynku, ale głównie do KTM, WR czy KLX. Bez wymiarów nie wiem czy będą pasować. Może to absurd kupować kola supermoto do motocykla którego się jeszcze nie ma, ale ładne enduro chyba łatwiej znaleźć niż pasujące do niego koła supermoto.
zakręt jest najciekawszym elementem prostej
krzychu_74
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 16 lis 2014, 20:52
Motocykl: XT 600E 3TB
Lokalizacja: Wałcz

Re: KOŁA XT 18/17

Post autor: krzychu_74 »

Witam
Poszperałem w sieci i analizując rozmiary łożysk kól: przednie B 6202 (15x35x11) oraz tylne B 6203 (17x40x12)
wychodzi ze XT 600E z 2000 r ma średnice osi z przodu 15mm i z tyłu 17 mm. Jeżeli się mylę, proszę mnie poprawić
zakręt jest najciekawszym elementem prostej
ODPOWIEDZ