XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
cieslarmarek
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 28 sie 2012, 08:12
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB 1993r.

XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: cieslarmarek »

Witam , mam pytanie, na czym przymocowany jest tylni wachacz bo u siebie mam na wachaczu podczas niskich obrotów straszne wibracje ponieważ on ma luzy i niewiem jak to usztywnić, co wymienić itd :D Mógłby ktoś wyjaśnić ?;d
On wręcz na niskich obrotach przy duzych predkosciach sie rusza lekko na boki i do produ i do tyłu... ;dz
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: gwardia »

Jeżeli dobrze cię zrozumiałem to masz luz na łożyskach wahacza i kiwaczki, po prostu musisz to rozebrać i wymienić: tuleje, uszczelniacze i łożyska. Pewnie łożyska w kole też się przyda wymienić. Część łożysk uda ci się kupić normalnie w sklepie z łożyskami, nie które pewnie tylko jako części zamienne u yamahy.
Awatar użytkownika
cieslarmarek
Lubiący błoto
Posty: 68
Rejestracja: 28 sie 2012, 08:12
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB 1993r.

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: cieslarmarek »

Już znalazłem ten zestaw naprawczy za 215 z przesyłką. Orientuje sie ktoś coś o firmie all balls?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: Gacek »

Daj sobie na razie spokój z zakupami - w pierwszej kolejności zweryfikuj co jest nie tak - czyli na jakich elementach występują luzy po ściągnięciu koła będzie łatwiej organoleptyczne wyłapać .Potem zweryfikuj za pomocą pomiarów luzy jakie występują na poszczególnych podejrzanych elementach ,a następnie pogłówkuj i dokonaj na podstawie tych danych zakupów .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: Pawlo »

All ballsa bym omijał jeśli jest taka możliwość, tajwańskie łożyska. Ostatnio poszukiwałem łożysk do tylnego koła od Husqvy - według Allballsa 3 łożyska z uszczelniaczami 90 zeta :lol: Złożyłem zestaw na łożyskach FAG i FŁT z uszczelniaczami za niecałe 70 zł i spokój ;) Btw. co za typ to wymyślił, dwa łożyska zwykłe po 9 złociszy, a trzecie szersze i 45 zł :roll:
Zrób jak Gacek pisze, chyba, że lubisz wszystko w ciemno wymieniać :)
No i dorzucę kolorowankę z forum ADV, która u nas już kiedyś była ;)

Obrazek
Niebieski -Zawiera wszystkie części jakie dostaniesz w komplecie naprawczym OLEK MOTOCYKLE

Czerwony - Łożysko igiełkowe, je dostałem tylko a ASO :(

Żółty - rzadko się uszkadza, ale jeśli już to można dotoczyć z brązu z fosforem samosmarującym.

Zielony - Kolor nadziei :lol: To są te tuleje które lecą najczęściej ze względu na teflon i miękki materiał z którego są wykonane. Więc mam nadzieję, że jak je wymienisz problem zniknie
Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: ArturS »

Fajne to z tymi kolorami :lol: Niestety to prawda.
Obrazek
W zeszłym roku odpuściłem "kolor nadziei" i przebujałem te 12kkm ze sporym luzem w pionie, co specjalnie nie przeszkadza, ale w tym roku już chcę to zrobić.
https://picasaweb.google.com/1034218078 ... redirect=1
Awatar użytkownika
Kowal
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 28 mar 2012, 20:40
Motocykl: XT 600 43F 1986
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: Kowal »

A czy ten zestaw naprawczy nie zawiera przypadkiem tych łożysk igiełkowych? http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-waha ... 17800.html tutaj są nazwane jako igiełkowe?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: ArturS »

To jest zestaw zaznaczony na w/w rysunku na niebiesko. Niema w nim igiełek do kiwaczki. Po świętach rozeznam temat cen i podam co można ugrać. Co do "made in taiwan", to nie mam nic przeciwko. To coś zupełnie innego niż chinka. Najbardziej widać to w częściach do skuterów - taiwan jest niewiele droższy niż chinka, a o niebo lepszy.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: Gacek »

Ciekaw jestem jak by to chodziło jak by wywalić tego pro-linka i pdsa w to miejsce wstawić :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Jak odremontować wywalony wachacz..

Post autor: Gacek »

Bez bicia się przyznam :P wkurza mnie ten prolink zakup w ASO przerobiłem (cena z kosmosu) praktycznie komplet (bez uszczelniaczy )zakupiłem po zmontowaniu na pól sucho miałem wyczuwalne luzy nabiłem towotu było OK po 100 metrach dziurawej drogi to samo jak z smarem z montażu i niech mi nikt nie wspomina nawet ze te uszczelniacze są w stanie utrzymać takie ciśnienie ze nie ma luzu :( .Mam w sumie dwa zestawy delikatnie " nadużyte " ze się tak wyrażę u mnie w każdym zestawie umierają na płaszczyźnie śruba sworzeń ( po prostu oski jakby nadmiernie się wycierały ) chociaż jak się cofnę pamięcią to jak kupowałem cały zestaw z YAMAHA to zauważyłem ze to podejrzanie za duży luz ma na tych elementach :roll: .
Co do pytania o PDS to sobie tak markuję mam kompletny delikatnie pogięty wahacz może warto by spróbować wrzucić coś z "rasowego " KTM lub HUSABERGA ? czasami amor można wyrwać za grosze nadużyty ale przynajmniej są jakieś zestawy naprawcze do tego :roll: .
Wyjdzie jakaś rzeźba z tego ale i tak nie zamierzam tego używać na drogach - bo wymiana oliwy w oryginalnych amortyzatorach przy dzisiejszym stanie naszej gospodarki to lepiej kupić inny sprzęt :cry: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ