Oponki do xt

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Paskal
Po kostki w błocie
Posty: 104
Rejestracja: 06 sty 2010, 18:42
Lokalizacja: Krasnystaw

Oponki do xt

Post autor: Paskal »

Witam mam dylemat który zapewne dopadł was lub niebawem dopadnie a chodzi jakie oponki do xt opon jest duzo i do roznych celów i terenow dlatego pytam jakie wy ma cie na swoich XTkach i mala opinie o nich Pozdrawiam

P.s najbardziej chodzi o ich zużycie na asfalcie i jazde np.lasy podjazdy
jak nie posmarujesz to nie pojedziesz
mariuniu666
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 03 sty 2010, 09:09

Re: Oponki do xt

Post autor: mariuniu666 »

Siemka pascal
Powiem ci tyle iz jestem posiadaczem tych opon
http://allegro.pl/item872299531_opona_1 ... no_17.html
ogolnie nie jestem z nich zadowolony i postanawiam je zmienic...
w teren nic sie nie nadaja(zero przyczepnosci)
w szutrze jazda na nich jest bardziej stresujaca, i nie ma zabawy po przez ciagle zarzucanie i nieraz az sie cieplo potrafi zrobic ze strachu ale na upartego wjedziesz w lekki teren
na szose jak jest mokro to tez troche lipa,a na sucha ubita droge sa swietne
minusem jest tez szybka utrata bieznika w srodkowej czesci opony i moliwosc poslizgu przy zmianie nawierzchni np. z ulicy na szutr
opony ktore mialem byly spoko tu sa one:
http://moto.allegro.pl/item875827285_op ... _dr_z.html
te oponki mialem i moge powiedziec ze byly dosyc uniwersalne lecz w ciezki teren tez lipa, ale szutry ,bezdroza to ich zywiol ale na ulicy tez se dobrze radza
a w teren standardowo polecam kostki
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Oponki do xt

Post autor: mazi »

Ja osobiście jestem zadowolony z Mitasa E07 na tyle.
Calkiem niezle sobie radzi w blotku.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Paskal
Po kostki w błocie
Posty: 104
Rejestracja: 06 sty 2010, 18:42
Lokalizacja: Krasnystaw

Re: Oponki do xt

Post autor: Paskal »

dzieki za konkretna odpowiedz.:D ja to sie zastanawiam chyba nad mitasem C-02 bo zadna inna oponka chyba niema tak wysokich kostek miałem taką kiedys w dr 600 smigałem tylko po czarnym i własnie niepamietam czy mocno mi ona sie scierała czy nie przednia pamietam bo od hamowania przodem starło koski dlatego na przód chce cos bardziej enduro a na tył cross na poczatek sezonu kiedy niema jeszcze dalekich tras (w planach włochy) to bym posmigałał po lasach itp ale dale jestem ciekaw na jakich wy smigacie
jak nie posmarujesz to nie pojedziesz
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Oponki do xt

Post autor: mazi »

Paskal pisze:dzieki za konkretna odpowiedz.:D ja to sie zastanawiam chyba nad mitasem C-02 bo zadna inna oponka chyba niema tak wysokich kostek miałem taką kiedys w dr 600 smigałem tylko po czarnym i własnie niepamietam czy mocno mi ona sie scierała czy nie przednia pamietam bo od hamowania przodem starło koski dlatego na przód chce cos bardziej enduro a na tył cross na poczatek sezonu kiedy niema jeszcze dalekich tras (w planach włochy) to bym posmigałał po lasach itp ale dale jestem ciekaw na jakich wy smigacie
C-02 to już kapeć bardziej w teren niż na szosę. W sypkim piachu powinien ladnie radzic sobie.
Jeśli chcesz z początku sezonu tłuc w terenie to na przód zakładałbym obowiązkowo oponkę w teren, z bocznymi kostkami żeby trzymanie było lepsze - tym bardziej, że Twoja XT600 trochę waży.

Zaś na wyjazd do Włoch o którym piszesz zmieniłbym opony na szosowe. Na takiej kostce nie puściłbym się, bo w połowie mogłoby okazać się że trzeba będzie po dojechaniu kapcia szukać :-)
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
bohun
Po kostki w błocie
Posty: 117
Rejestracja: 06 sty 2010, 16:25
Motocykl: XL600V PD10
Lokalizacja: Lubaczów / Rezszów

Re: Oponki do xt

Post autor: bohun »

Ja swoją tzn koledzy którzy sprowadzali mi pierwszą tenere wracali z Gdańska (700km) na kostkach MITAS C-02 dały rade do 130 nawet dochodziło :D w terenie wyśmienite są, po lodzie jeździłem też dawały rade, całą zimę jeździłem. Później miałem MITAS E-07 około 6-7 tyś szosa-szutry (Przypominam że mitas to dawny BARUM :!: )
Przyczepność:
Raz ostro mnie rzuciło w Bieszczadach, ale tak po za tym to nie narzekałem, ciężej się złożyć w zakręt niż na MITAS E-08 które mam teraz i wcześniej jeździłem trochę na nich powiem że na szosę są dobre. Odczułem że motocykl na E-08 jest bardziej elastyczny łatwy do złożenia, a w terenie to lekkie błotko mokra trawa potrafi stworzyć problemy. Na ten sezon mam HEIDENAU K60 zobaczę jak to będzie. 8-)

PS: a co myślicie o mieszanych oponach np tył K 60 a przód jakiś MITAS szutrowy ??
Kto prędko daje, ten 2 razy daje.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Oponki do xt

Post autor: terenowiecc »

Jak coś w teren to na tył polecam Michelina AC10. W mojej kozie siedzi 140/80, poprzedni właściciel przejechał na niej Enduromanie, chyba 2 czy 3 sezony XTkiem, ja nalatałem ok 1,5kkm i jeszcze trochę bieżnika jest (ze 3kkm powinna dać radę). Świetnie się na niej śmiga (mimo iż sfatygowana już), a i na czarnym do 140 Koza szła jak wścieknięta.
Polecam!

Pozdrawiam
terenowiecc
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Oponki do xt

Post autor: ogur69 »

w mojej xt po kupnie siedził z przodu bardzo chwalony tkc80 a z tyłu heidenau k63 podobny do mitas e07 w terenie tył był za słaby więc zapodałem mitas e09 jakiś rok tamu i mam jeszcze 11mm bieżnika niezła opona choć na mokrej trawie i glinie jest kiepsko na przód mam od wakacji mihała ac10. czy ktoś się orientuje czy ac10 jest na tył na koło 17" bo 18 mam w drugim xt500 i jest nieżle zużycie około 1,5mm na 1000km
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Oponki do xt

Post autor: mazi »

ogur69 pisze:czy ktoś się orientuje czy ac10 jest na tył na koło 17" bo 18 mam w drugim xt500 i jest nieżle zużycie około 1,5mm na 1000km
Muszę skusić do zarejestrowania się na naszym forum packmana, On trochę może poopowiadać o oponkach - a i dobre cenki na towary kupowane u niego jest w stanie zaoferować.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: Oponki do xt

Post autor: ogur69 »

endumazi pisze:
ogur69 pisze:czy ktoś się orientuje czy ac10 jest na tył na koło 17" bo 18 mam w drugim xt500 i jest nieżle zużycie około 1,5mm na 1000km
Muszę skusić do zarejestrowania się na naszym forum packmana, On trochę może poopowiadać o oponkach - a i dobre cenki na towary kupowane u niego jest w stanie zaoferować.
nie orientujesz się jaką głebokość ma tylny mitas e09 zapomniałem u siebie jak była nowa zmierzyć teraz mam 11mm i ze 3000km
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
ODPOWIEDZ