Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: Gacek »

Obiecuję ze się poprawie z tymi zdjęciami :? -( nie noszę po prostu przy sobie aparatu tylko telefon ) i z reguły idę tylko pojeździć na moto a po powrocie zdarza m się coś podłubać popijając :browar: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: Gacek »

Moje CNC :P stworzone z tego co walało się po garażu - bez wydatków się nie obyło śrubki szpilki na posuw i jakieś łożyska :roll: .
Obrazek
dorobić na tym coś to się nazywa " wyzwanie" :lol: wykorzystałem to również do " frezowania " a raczej drapania otworów umieszczając w tym końcówkę dremla .
Normalnie się pomyliłem dumpery znacznie się różnią wymiarami i konstrukcja wlotów ja w swoim zawiasie mam specjalnie spreparowany pod 3tb dumper z 3AJ .Obrazek są w nim już dowiercone otwory .
A tu zdjecie porównawcze wlotów .
Obrazek
Same zawory wolę przerobić aby nie goniły na dumperze ale w sumie można by wykasować ten luz za pomocą tulejki itp
Obrazek
Jeszcze długa droga prze de mną bo jak byłem się pytać o dorobienie sprężynek w okolicznej wytwórni pan stwierdził ze nie posiadają takich w standardzie i polecił mi abym wybrał sobie coś z kosza na złom :lol: wiec sobie pogrzebałem co nie co ale jak to będzie działać :roll: to sam nie wiem (kolejny raz będę robił jak królik doświadczalny ) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: Piekny »

Gacku, pomijając cały aspekt DIY za który należy Ci sie flaszka, to taniej było by dosztukować do tego Twojego kloca inny zawias z lepszymi parametrami :D :biggrin:
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: mirecki »

E tam inny zawias. Hardkorowy zawodnik - hardkorowy zawias - hardkorowe CNC z hardkorowymi opiłkami w przedłużaczu :shock: Jak wystrugałeś te zaworki na tej wydumce to rispekt wielki dla Ciebie, zwłaszcza widząc jakie trociny to produkuje. Jak będziesz miał jeszcze jakieś projekty ciekawe to weź zbierz do kupy te :browar: które byś wychylił w trakcie roboty i uderzaj w Biesy i Czady - tokarz ze mnie żaden ale przynajmniej dostęp do tokarki po godzinach sie załatwi i nie trzeba będzie otwartych drzwi z buta traktować. W każdym razie :goodjob:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: Gacek »

Ja w sumie nigdzie chyba nie pisałem :roll: ale obecne zawieszenie w moim xt sporo odbiega od oryginału w tej wersji na przodzie mam realnie 255 mm skoku (bo zadaptowałem dumper z 3aj ) tył mam tez oparty na tenerce to dużo zmienia jeżeli chodzi o możliwości jazdy na tym moto .Wyżej stoi to minus ale mam większy prześwit , Sama praca zawiasu też jest już inna .Cieszy mnie ze mam inaczej ułożony zbiornik bez garba i ogólnie to ze moto jest delikatnie węższe od oryginału .
Motorek na sucho wazy ok 160 kg lepiej mi się nim teraz jeździ off niż kiedyś.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: Gacek »

W sumie olałem chwilowo dorabianie od nowa pewnych elementów znalazłem kawałek rurki aby zniwelować różnice średnic zmontowałem to i pojechałem dzisiaj to testować .
Za mało tego było aby konkretnie opisać , warunki tez nie typowe jak dla mnie (wszędzie sucho )
Pierwsze co mnie uderzyło odczuwalnie czuć inną reakcja zawieszenia na wciśniecie przedniej klamki wolniej wchodzi zawias , odczucie jakby czegoś brakowało podczas jazdy po małych nierównościach (jakby zawias nie pracował ) , duże zaskoczenie przy najeździe na hopki inna reakcja , przyznam się ze biję delikatnie gaz w amory wiec po wprowadzeniu 1 bara i krótkiej przejazd ce pomyślałem ze trzeba będzie ortezy na ramiona załatwić :lol: .
Ja bardzo krytycznie spoglądam na wszelkie wynalazki jakie stosuję ,druga sprawa to jeden wypad to za mało aby coś powiedzieć więcej .
Jest inaczej - na pewno nie chcę przed wcześnie bez własnego przekonania wypowiadać się oceniać pracy tego patentu -z drugiej strony pluję delikatnie sobie delikatnie w brodę bo to kolejny gadżet który będzie jakiś czas kradł mi czas :oops: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: Gacek »

Czegoś odczuwalnie mi brakowało jakiś czas jeżdzę xt i do pewnych spraw się przyzwyczaiłem :? teraz brakuje mi tego delikatnego pływania .
Powierciłem u siebie w klapce kompresji 4 otwory niskich prędkości o śr 1,5 mm nie wiem czy to nie za mało :roll: no i sprężyna która zaadoptowałem chyba muszę spróbować coś miększego bo mam wykręconą na maksa a jadąc po nierównościach 80 90 odczuwam ze daje delikatnie po łapkach zawias nie dobija ale jakby sie to zdjęło było by super 8-) (chociaż jak pamiętam bez zaworu nie było lepiej ).
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: szpadyzor45 »

Gacek co byś polecił na tył do 2KF? Czy można zaadaptować jakąś twardszą sprężynę lub cały amortyzator? Moja jest już zbyt uklepana i często dobija w terenie.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: Gacek »

Ja jeżdżę na amortyzatorach 3aj z sprężyną 3tb wydaje mi sie ze to najtwardsza z sprężyn stosowanych w monocross xt 600 - niestety aby ją włożyć do amortyzatora trzeba ją ścisnąć .
Dla mnie taki amortyzator na oryginalnym shim nawet z krótszą kością z 3aj zbyt twardo pracuje mimo ze tłumienie mam ustawione na środkowym położeniu regulacji .
Nic nie dobija tyle ze nie robię 20 m lotów .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Innowacje ulepszenie pracy przednich wideł wg recetech

Post autor: Gacek »

Dodam do tematu tyle - staram się dużo jeździć i pomału zaczynam się przyzwyczajać ( łapać zaufanie ) do innych delikatnie warunków pracy zawiasu .
Golenie zalałem nową oliwą o gęstości 5 W jak ktoś kiedyś się bawił z gęstościami to ma pojecie co to oznacza jazda na takiej gęstości na tym widelcu - sam jestem w szoku :roll: bo widelec po dolaniu 80 ml 10 w i dobiciu delikatnie kompresji 0.5 bar bardzo stabilnie prowadzi się po dziurawych koleinach (tyle ze teraz jest dosyć sucho ).
Mam jedną ideę - cel jeżeli uda mi się upalać xt na takim małym dzikim górskim torze z przyzwoitymi prędkościami i poczuję ze jeżdżę i nie walczę z sprzętem tylko z terenem to dla mnie będzie cool 8-) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ