gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
gagasi
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2010, 09:57

gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: gagasi »

Gdzie najtaniej i najlepiej kupić zestaw napędowy RK lub DID na necie do XT ( o-ring lub x-ring)
gagasi
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2010, 09:57

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: gagasi »

ok dzieki... juz zakupiłem na allegro 378 zł z wysyłka DID - X-ring - zobaczymy jak sie bedzie sprawował
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: mazi »

Lepiej bylo kupic RK, oby ten DID nie okazal sie podrobka...
---
Pozdrawiam
mazi
gagasi
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2010, 09:57

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: gagasi »

po tym co widze nie wygąada na podróbke - myslę ze to w 99.9% oryginał dałem 362 (bez wysyłki) jest to zestaw X-ring VM ( sprzedawca twierdzi ze jest to mocniejsza wersja od VX- na kazdym ogniwie wybite DID 520 na pudełku jakis opis po Polsku( naklejony na pudełku) i mozna wyczytac że pochodzi od MOTORLANDU- dystrybucja. Zębatki osobnie kazda zapakowana/zafoliowana z logami i innymi duperelami ( zebatki JTK). W Motorlandzie jak zadzwoniłem powiedzieli mi 500 zł :D. Sądzac po tym co widze..(wykonanie itp) mysle ze ciezko byłoby to podrobic).
Zobaczymy jak się sprawdzi... wazne zeby wytrzymał poki co najblizsze 4 tyś km bo wybieram sie pod koniec m-c w trase.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: mazi »

Zebatki ok. Ja do DIDa nie mam przekonania, ale skoro wszystko wskazuje na to ze jest oryginalny to nie ma co roztrzasac tylko zakladac i gnac przed siebie ;D
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: terenowiecc »

U mnie siedzi DID VM520, od zakupu moto (rok czasu) nie naciągałem go ani razu, albo tylko o ząbek.
Łańcuch ok, powinieneś nawinąć na nim dużo kkm ;)
Awatar użytkownika
endurovoyager
Lubiący błoto
Posty: 51
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: endurovoyager »

Co do zębatek to do mojej Babci Tereski wychaczyłem jakiś czas temu na allegro zębatke do xt 600 -42 zęby na tył za 10 pln :shock: :shock: :shock: kupiłem dla sprawdzenia czy nie z plastiku :twisted: Najlepsze jest to że przejechałem na niej już jakieś 7 tys km i nie widać śladu zniszczenia, czego nie mogę powiedzieć o przedniej :evil: A to kompletnie nie miało jakiej kol wiek nazwy :)
Obrazek
gagasi
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 26 lut 2010, 09:57

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: gagasi »

U mnie poprzedni zestaw był jeszcze w miarę dobry. Tylna zębatka bez śladów zużycia - ( zębatki też JT ) przednia w miarę dobra - myślę ze spokojnie zrobiłbym na tym zestawie jeszcze - 5-6 tyś. Jednak łańcuch już był naciągnięty na skali 7. zauważyłem ze coraz częściej muszę go naciągać tak co mniej więcej 1000-1500km. Łańcuch był nierówno wyciągnięty - w jednym miejscu mierząc luz na stopce bocznej (wg instrukcji XT) luz ok 3-4 cm a w innym miejscu tak napięty ze ok 1cm. Stwierdziłem ze ryzykować nie będę - za długa droga przede mną. Jedynie co mnie mniej optymistycznie nastawia to że poprzedni łańcuch był skuty ten co zakupiłem ma zapinkę.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: mazi »

Ja w swoich motocyklach mam wszystkie na zapinkę. Grunt to załóż zapinkę w odpowiedni sposób, tzn. patrząc od strony łańcucha zapinka C ma być skierowana końcówkami w przeciwną stronę niż naturalny kierunek obrotu łańcucha, czyli tak jak literka C :-)

Poza tym mam nadzieję, że nie mierzysz naciągu łańcucha jak motocykl stoi na stopce bocznej :-)
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: gdzie kupić RK lub DID zest. napedowy do XT

Post autor: terenowiecc »

gagasi pisze:Tylna zębatka bez śladów zużycia - ( zębatki też JT ) przednia w miarę dobra - myślę ze spokojnie zrobiłbym na tym zestawie jeszcze - 5-6 tyś.
Na jeden zestaw napędowy trzeba dwie zębatki zdawcze ;)
ODPOWIEDZ