Kierunkowskazy

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bartxt
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 17 maja 2010, 10:08
Lokalizacja: Poznań

Kierunkowskazy

Post autor: bartxt »

Witam

Mam problem z migaczem w lewą stronę ( nie dzała tył i przód ) W prawą jest wszystko ok(swiatło mocne tempo ok.)
Rozebrałem wczoraj połowę intalacji poprawiłem wszystkie podejrzane kable i nic nie pomogło.
Przy skręcaniu moto do kupy odruchowo włączyłem i zadziałał idealnie :D jak zożyłem całe moto to znowu nima :oops:
Czy może to być walnięty przekaznik?
A przy okazji . Co to za płyteczka na nad tylnym kołem na końcu ramyz 4 pinową wtyczką :?: może regler napięcia
Yamaha XT600 3TB/91r
Rear: MITAS stoneking cross (kocha)
Front: METZELER karoo 2 (kocha)
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy

Post autor: Krzsiek »

Regiel jest z tylu, pod zadupkiem.

Jeśli nie masz migacza czasami, zobacz co podczas składania dociskasz, dokręcasz naciągasz i co to może dotykać.
Sam przerywacz przerywa jedynie obwód. Jest jeden przerywacz na oba kierunki, tzn prąd płynie przez przerywacz i z plusa i później kablem brazowo-białym wchodzi w kostkę kabli idących do lewych przełączników na kierownicy.
Dopiero w samym przełączniku wybierasz czy prąd ma lecieć do prawego czy lewego migacza.

Zatem jeśli jedna strona działa to przerywacz jest ok. Sprawdź raczej po kolei co się dzieje z prądem wychodzącym z przełącznika. Czyli przełącznik kostkę, masę żarówek lewej strony.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 10:46 przez Krzsiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bartxt
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 17 maja 2010, 10:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierunkowskazy

Post autor: bartxt »

Dzięki Krzysiek za wyjaśnienie, bo właśnie męczył mnie ten przerywacz (czy rozdziela na prawo , lewo). Teraz już wiem że muszę szukać w kablach
Yamaha XT600 3TB/91r
Rear: MITAS stoneking cross (kocha)
Front: METZELER karoo 2 (kocha)
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy

Post autor: Krzsiek »

Tutaj masz schemat elektryczny.

Dotyczy modelu xt600k 91 94 3tb ale w części kierunkowskazowej najprawdopodobniej we wszystkich jest tak samo.

Przerywacz to 22, przełącznik kierunków na kierownicy to 18. Kolory kabli dojdziesz, opis jest na dole.

pzdr
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
bartxt
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 17 maja 2010, 10:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Kierunkowskazy

Post autor: bartxt »

Jeszcze raz dzieki za podrzucenie schematu
Uporałem się z tematem. Miałem złamany przewód w wiązce pod kierą :) Bez schematu było by cieżko ;)

Pozdro
Yamaha XT600 3TB/91r
Rear: MITAS stoneking cross (kocha)
Front: METZELER karoo 2 (kocha)
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kierunkowskazy

Post autor: Krzsiek »

Ciesze się, że się udało.

pozdro!
ODPOWIEDZ