regeneracja przedniego zawieszenia xt 125 r 2005r

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
din_a4
Lubiący błoto
Posty: 65
Rejestracja: 31 mar 2014, 12:04
Motocykl: Xt 125 R --->
Lokalizacja: okolice Rybnika

regeneracja przedniego zawieszenia xt 125 r 2005r

Post autor: din_a4 »

Regenerował ktoś zawieszenie? U mnie po weekendowej jeździe rozciekła się lewa laga i co jakiś czas opuszcza olej.Podejrzewam, że gdzieś dobiło i nie wytrzymało. Co potrzebuje do regeneracji? Jaki olej do lagów? Przeczytałem gdzieś że 10w po 220 ml do każdej lagi. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc, bardzo proszę!
helmec
Lubiący błoto
Posty: 53
Rejestracja: 21 lis 2013, 22:11
Motocykl: ktm 640 smc 06r

Re: regeneracja przedniego zawieszenia xt 125 r 2005r

Post autor: helmec »

niby do każej lagi wlejesz tyle samo i powinno być ok ale najlepiej ustawić na wysokosć ( szukaj w google co i jak ) a do regeneracji lag napewno uszczelniacze cały komplet olej i po ogledznach moze panewki itp . a i napewno klucz do rozbierania lag
din_a4
Lubiący błoto
Posty: 65
Rejestracja: 31 mar 2014, 12:04
Motocykl: Xt 125 R --->
Lokalizacja: okolice Rybnika

Re: regeneracja przedniego zawieszenia xt 125 r 2005r

Post autor: din_a4 »

Dzisizj byłem po uszczelniacze i olej, zobacze co dalej. Myślę że koło soboty będzie ok. a przy okazji filmik z Youtube'a. O hondzie, ale krok po kroku pokazane co robić:


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-B5NDhn5CW0[/youtube]
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: regeneracja przedniego zawieszenia xt 125 r 2005r

Post autor: Gacek »

Ja regenerowałem ale w xt 600 - dosyć skutecznie tak uważam na dzień dzisiejszy , Zimą lubił mi się zawias spocic "polać oliwą " zmiana uszczelniaczy nie wiele wnosiła - oględziny " wnikliwe"i polerowanie rur nośnych przyniosło pozytywny skutek . Mimo stosowania osłon miałem porysowany chrom tech nie było ubytków typu obicie - polerka nowe uszczelniacze "tyle ze nie all bals" i mam spokój biję na lagę do 0.5 bara ciśnienia i jest sucho ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ