Przednie polki

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Przednie polki

Post autor: Gacek »

Przyznam się ze mam mały problem zawsze jak wracam z off i odczuwam ze moto mi nosi to po powrocie stawiam na windę lub ustawiam podpierając i lukam na sprząta co jest nie tak :oops: .Czesio optycznie weryfikując nie pasuje mi ustawienie przedniego koła i pulek do reszty :roll: . Jak jest sucho to nie odczuwam zadnych mankamentów ale jak się zrobi bardziej ślisko to zaczynam główkować :oops: .Jak waszym zdaniem skręcić prawidłowo przednie polki lagi koło ? aby to grało idelanie z tyłem :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Przednie polki

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Gacek każdza gleba pozostawia jakieś ślady .Sprawdz czy lagi proste ,sztyca , ośka, niepodbita półka . Coś pręży :roll:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przednie polki

Post autor: Gacek »

JAWKA SIEDLCE pisze:Gacek każdza gleba pozostawia jakieś ślady .Sprawdz czy lagi proste ,sztyca , ośka, niepodbita półka . Coś pręży :roll:
ale jak to zrobic :roll: aby wyszła igła jak moje 3tb to ewenemwent jezeli chodzi o symetrię :oops:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Przednie polki

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

lagi na czymś płaskim (rury) przetocz po blacie to wyjdzie czy są proste, sztyce z dolną półką w tokarkę , musisz pokombinować trochę . A ile koła się mijają?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przednie polki

Post autor: Gacek »

Rury od lag mam proste polerowałem chrom przy wymianie uszczelniaczy nie było bicia jedynie pochylenie przedniego koło do tylniego jakby się miajało (wizualnie - optycznie ) przy 100 km na godzinę puszczam kierę łapię tylny hamulec nic się nie dzieje jednak ganiając off odczuwam jakieś wypaczenie lewą inaczej łazi w winklach niż prawą :roll: optycznie to schizy sie nabawię predzej moze głowkę ramy mam kropnięta moto jak się rozgrzewa i stygnie to daje strzał (taki odgłos )sam nie wiem co to jest może jakieś naprężenia z temp :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Przednie polki

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Na główce jak by była gugnięta to koła na pewno by się mijały , obejrzyj spawy czy lakier nie popękał na nich . Ale czuje że jest ok tylko uległeś własnej autosugestii i się nakręcasz :lol: .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przednie polki

Post autor: Gacek »

Zawsze po "przecinkach "mam dylematy :oops: najczęściej wtedy na ślinie jadę szmatą szprychy piję browara aby nie zabrakło śliny i główkuje co się stało :roll: . Jest pewnie jak piszesz ale ja jestem tak niedoskonały ze szukam zawsze przyczyn na zewnątrz - jestem zbyt stary aby się zmienić a wszystkim którzy to czytają powiem przepraszam ale tak mam :cry:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Przednie polki

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Gacek póki próchno z du.... się nie sypie to niema co się nad sobą użalać ;) , poprostu masz za mało roboty i szukasz zajęcia . dlatego zaklepałem starego ktm 300 exc z padniętym silnikiem (tłok, korba) za pare groszy żeby mieć porównanie i głupoty się mnie niczepiały związane z niedomaganiami xt .
Ale to tylko moje zdanie :roll:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Przednie polki

Post autor: Gacek »

Oj czasu mam naprawdę mało kiedyś znajdowałem czas na codzienne 30 min małe wypadziki dzisiaj bida panie :oops: - Nie wiem czy masz pojecie ale 3tb w mojej wersji to bardzo niesymetrycznie zbudowane XT :shock: Jak wygląda prawidłowa skuteczna procedura na skręcanie pólek lag ? bo ja po skręceniu sztycy górną pólkę ustawiam już do dolnej z lagami tylko odnoszę wrażenie ze przednie koło ma inne pochylenie od tylnego albo znowu wahacz z tyłu mam kropniety :?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przednie polki

Post autor: Pawlo »

Raz mi moto zaczęło ściągać po glebie. Wrzuciłem na podnośnik, bez odkręcania koła, wszystkie śruby trzymające lagi w półkach poluzowane, następnie kilka ruchów każdą lagą w półkach góra-dół i już tylko skręcenie w pozycji wyjściowej na równo, z suwmiarką w łapie. Pomogło ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ