Regeneracja zacisku przód XT600

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
lukas311
Czyścioch
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2015, 19:58
Motocykl: XT 600N '88

Regeneracja zacisku przód XT600

Post autor: lukas311 »

Witam.
Przy próbie wymiany klocków w świeżo zakupionym XT 600 '88 okazało się, że tłoczek jest zapieczony, guma zerwana. Wiecie może gdzie w necie można dostać zestaw naprawczy do zacisku? Regenerować czy szukać cały zacisk - używkę? Regenerował ktoś?
Pluszak
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 05 lis 2014, 10:12
Motocykl: Yamaha XT 600 '84
Lokalizacja: Kraków/Opatów

Re: Regeneracja zacisku przód XT600

Post autor: Pluszak »

Mam ten sam problem z rocznikiem 86. Zakupiłem sobie inny używany zacisk z lagami, ale od modelu nieco nowszego i już nie podchodzi tarcza więc wracam do pomysłu regeneracji tłoczka.
Jeszcze zielony w te sprawy, ale zapał nie stygnie.
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Regeneracja zacisku przód XT600

Post autor: Tomaszo »

Witam.
Mam mały problem z zaciskiem do tenery 3aj, dokładnie z przednim, była rozerwana manżeta na tłoczku, i kumpel załatwił zestaw uszczelnień, i o ile uszczelka pasuje tak manżeta wydaje się być za duża na zamontowanie w zacisku. Jest też tam pierścień osadczy, który nie wiadomo z której strony dać, czy pod, czy na manżete.
Już mnie palce bolą od tego kombinowania z tym, poskładałem już kilka(naście) zacisków samochodowych, ale nigdy nie spotkałem się z takim rozwiązaniem z zabezpieczeniem na drut... :panika:

Wiem że pewnie dostanę złotą łopatę na forum, ale co mi tam :)
Awatar użytkownika
Tomaszo
Lubiący błoto
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:10

Re: Regeneracja zacisku przód XT600

Post autor: Tomaszo »

Jako że nie mogę edytować swojego postu to muszę dodać jeden pod drugim, chyba że admin to scali, to proszę o usunięce tej formułki :bananasaluta:

Dla potomności szukającej zestawów naprawczych do pacjenta dokładnie: yamaha xt600z tenere 3aj '88 ASO posiada takowy zestaw za całe 84 pln.

A dokładnie to przekonam się co mają za 4 dni robocze licząc od poniedziałku :D
ODPOWIEDZ