Tylny zacisk hamulcowy XT 600

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
COBO
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 30 sty 2013, 12:16
Motocykl: XT TENERE, WR250R
Lokalizacja: Wrocław / Podkarpacie

Re: Tylny zacisk hamulcowy XT 600

Post autor: COBO »

Rzuć fote jak to wygląda po rzeźbie.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Tylny zacisk hamulcowy XT 600

Post autor: ArturS »

W XTZ dwutłoczkowy jest z przodu, tył jest jednotłoczkowy :niewiem: Dawaj foty, bo sam właśnie dumam nad tylnym hamulcem - u mnie skuteczność zerowa niezależnie od klocków. Myślę czy nie wymienić pompy na brembo z TTS (akurat taką mam), bo w XTZ660 mimo większej wagi i tego samego zacisku, hamowanie jest bardzo dobre nawet na załadowanym motocyklu :niewiem: Ostatnie wypusty XT600E też już miały inną pompę i hamulec również działał już jak należy.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Tylny zacisk hamulcowy XT 600

Post autor: Gacek »

ArturS pisze:W XTZ dwutłoczkowy jest z przodu, tył jest jednotłoczkowy :niewiem: Dawaj foty, bo sam właśnie dumam nad tylnym hamulcem - u mnie skuteczność zerowa niezależnie od klocków. Myślę czy nie wymienić pompy na brembo z TTS (akurat taką mam), bo w XTZ660 mimo większej wagi i tego samego zacisku, hamowanie jest bardzo dobre nawet na załadowanym motocyklu :niewiem: Ostatnie wypusty XT600E też już miały inną pompę i hamulec również działał już jak należy.
ArturS może spróbuj wypełnić czymś wew wytłoczenie w tłoczysku ,zmniejszając powierzchnię na jaką oddziaływuje ciśnienie podawane z pompy :roll: .
Faktycznie zacisk z xtz na tył nie podejdzie bo tylko z innych modeli 2kf wchodzi w grę :? .
Kiedyś jak stałem przed podobnym dylematem bo ni uja nie szło dorwać kompletnej używki na żadnej aukcji dodłubałem sobie do uwalonego zacisku trzpień do którego dorobiłem adekwatny klocek z otworem - tylko u ciebie prezes to jest niemożliwe bo twoje jarzmo jest "roz...e " nieprzyzwoicie jak dekolt panny na avatorze :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
_prezes_
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2015, 10:05
Motocykl: XT 600 i K6 750

Re: Tylny zacisk hamulcowy XT 600

Post autor: _prezes_ »

Panowie sorrki, dopiero teraz tu zajrzałem. Obecnie do środy jestem poza domem jak wrócę wstawię foto :bananasaluta:
ODPOWIEDZ