Jak wjac stacyjke z polki

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: Radzio97 »

Witam. Wie ktos jak wyjac stacyjke z gornej polki.Nie ma tam zadnych nakretek tylko jakies zaslepki czy cos w tym stylu i nie wiem jak to wyjac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: Pawlo »

Z tego co kojarzę to zazwyczaj trzeba rozwiercać te nity, ale może zanim zaczniesz wiercić to niech się jeszcze wypowiedzą jacyś specjaliści od włamów :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: Radzio97 »

Moze masz racje. Z tego co wiem to w drugiej polce co mam bez stacyjki to tam jest normalnie gwint na srobe a tu jakies nity.A po rozwierceniu tych nitow to samo wyjdzie czy jak.Wie ktos jak to rozbroic :?:
fryzjer

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: fryzjer »

A, że tak się spytam z ciekawości.Co jest nie tak ze stacyjką,że chcesz ja wymontować?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: Pawlo »

W sumie źle się wyraziłem - nie tyle nity co ślepe śruby, takie typowe zabezpieczenie producenta. Tak jakoś mi się skojarzyło z nitami, ale oświeciło mnie jak napisałeś o gwincie. Śruby wyglądają mniej więcej tak jak na poniższym obrazku. Łeb zrywa się pod koniec dokręcenia śruby.
Image
Obrazek
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: Krzsiek »

Pawlo pisze:W sumie źle się wyraziłem - nie tyle nity co ślepe śruby, takie typowe zabezpieczenie producenta. [/rimg]
W tym przypadku to raczej zabezpieczenie przed tym żeby zamiast kluczyka do stacyjki nie używać 10 do odpalenia sprzętu.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: Gacek »

Krzsiek pisze:
Pawlo pisze:W sumie źle się wyraziłem - nie tyle nity co ślepe śruby, takie typowe zabezpieczenie producenta. [/rimg]
W tym przypadku to raczej zabezpieczenie przed tym żeby zamiast kluczyka do stacyjki nie używać 10 do odpalenia sprzętu.
bardziej chyba chodzi o zabezpieczenie stacyjki pod katem utrudnienia mechanicznego usunięcia blokady po przez odkręcenie :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
dzekson
Po kostki w błocie
Posty: 254
Rejestracja: 05 lut 2010, 20:36
Motocykl: XT600E '99 / XL650V '00
Lokalizacja: Rzrszów

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: dzekson »

Gacek - to już kolega Krzsiek napisłał (nie wprost), że chodzi o zabepieczenie przed łatwym odpaleniem moto bez posiadanego kluczyka stacyjkowego.
Swoją drogą ciekaw jestem jak autor tematu poradzi sobie z odkręceniem tego patentu.
A łatwo nie będzie bo zerwane łby nito-śrub są schowane we wenękach gdzie dostęp narzędziami nie jest zbyt dogodny.
Gacek pisze:
Krzsiek pisze:
Pawlo pisze:W sumie źle się wyraziłem - nie tyle nity co ślepe śruby, takie typowe zabezpieczenie producenta. [/rimg]
W tym przypadku to raczej zabezpieczenie przed tym żeby zamiast kluczyka do stacyjki nie używać 10 do odpalenia sprzętu.
bardziej chyba chodzi o zabezpieczenie stacyjki pod katem utrudnienia mechanicznego usunięcia blokady po przez odkręcenie :roll: .
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: Gacek »

zastosował bym patent do zerwanych śrub jak nie pomoże to heftnąc do tego śrubę z nakrętką i powinno pościć (najlepiej ciągnąc kluczem zanim śruba do końca nie ostygnie po spawaniu ) ;)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak wjac stacyjke z polki

Post autor: Krzsiek »

Heftanie zapewne będzie skuteczne ale zmasakruje aluminium wkoło. Ten łeb jest wpuszczony w zagłębienie. Mniej inwazyjne byłoby nawiercenie i wykretak.
ODPOWIEDZ