licznik prędkości zawyża

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Polak
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2015, 11:50

licznik prędkości zawyża

Post autor: Polak »

Mam pytanie co jest nie tak z licznikiem zawyża mi prędkość o jakieś 15km/h w czym może być przyczyna ? dodam że czujnik od licznika ten co sie mocuje przy kole miał awarie bo była tam pęknieta guma woda dostała sie i przestał licznik działać wysuszyłem czujnik, klejem to pęknięcie zakleiłem i działa tylko mi zawyża liczni,k czy przyczyną może być to że ten czujnik nie przylega idealnie do powierzchni bo tam troche kleju dałem i chyba płasko do powierzchni czujnik nie przylega to może być przyczyna? motocykl to yamaha xt 125
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: licznik prędkości zawyża

Post autor: Pawlo »

Zawyża względem czego? Przyczyn może być wiele, chociażby niefabryczny rozmiar opony.
Obrazek
Awatar użytkownika
fakir
Po kostki w błocie
Posty: 314
Rejestracja: 03 wrz 2014, 10:15
Motocykl: VFR750 & XT600 1VJ
Lokalizacja: Poznań

Re: licznik prędkości zawyża

Post autor: fakir »

Pawlo pisze:Zawyża względem czego? Przyczyn może być wiele, chociażby niefabryczny rozmiar opony.
Zazwyczaj liczniki prędkości zawyżają o te 10% względem GPS'u, dodatkowe 5% możesz uzyskać przez zmianę rozmiaru ogumienia
Yamaha XJ600N
Honda VFR750
Yamaha XT600z Ténéré
Polak
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2015, 11:50

Re: licznik prędkości zawyża

Post autor: Polak »

opony mam takie jakie miałem fabryczne, nie chodzi mi że zawyża względem GPSu tylko po tej awari jak ten czujnik wysuszyłem zamontowałem to zauważyłem że licznik pokazuje mi wyższą prędkość niż wcześniej przykładowo wcześniej v-max 100km/h teraz 115km/h i sie zastanawiam czego tak
Polak
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 22 paź 2015, 11:50

Re: licznik prędkości zawyża

Post autor: Polak »

chyba doszłem oco tu chodzi bo ta yamaha ma dwa tryby ustawień enduro i mtdr czyli supermoto na mniejsze koła dlatego mi przekłamuje pewnie i ustawiłem mtdr czyli na koła supermoto mniejsze a ja mam enduro trzeba to zmienić czyli
ODPOWIEDZ