Opony w teren

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Opony w teren

Post autor: mazi »

Pogadajmy o oponkach :-)

Aktualnie mam AC10. Założona na początku sezonu i po 400km już jej w połowie nie ma (niestety skutek uboczny długich dojazdówek asfaltowo szutrowych).
Sądzę, że jeszcze 400km i pójdzie na śmietnik. Co dalej na tył montować? Z przodem nie ma problemu, aktualnie AC10 ładnie się trzyma i w terenie dość fajnie pracuje, szczególnie jak powietrza upuszczę.

Używa ktoś z Was np. Mitasów C-18, C-20? Co ewentualnie pokroju AC10 warto rozważyć? Felga 18".
Założenia: twarda guma głównie na błoto, glinę i asfalt. Tak więc rzadki bieżnik, żeby się dobrze czyścił.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opony w teren

Post autor: ArturS »

Dunlop D952 - przód testuję od ok 800km, z czego przynajmniej 70% to asfalt (dojazdówka). Tylca jeszcze nie testowałem. W każdym razie guma twarda jak w E09 i łatwo się nie poddaje w kontakcie z czarnym. Z tyłu mam Mitasa C-04 i cholerwstwo nie chce się w ogóle ścierać - w porównaniu do C-02 lepiej trzyma bokami.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Opony w teren

Post autor: Gacek »

Jak szukasz opony o twardy składzie mieszanki to w moim odczuciu dobrze celujesz w mitasa :) .
Tylko jeżeli chodzi o asfalt to zalecał bym daleko idącą ostrożność .
Dla mnie najbardziej uniwersalny zestaw do xt to opony Metzeler six days ekstreme w moich warunkach na przodzie niestety hard uniwersalnie przyjemnie się trzymają na każdej nawierzchni jednak dosyć szybko schodzą .
Najbardziej trwałą oponą jaką zdarzyło mi się używać w xt na tyle to opona firmy Treleborg wersja zimowa :lol: po zdemontowaniu kolcy klocek w granicy 21 mm 8-) twarda mieszanka na klockach z miękkimi bokami .
Myślę ze po AC 10 ciężko będzie ci coś uniwersalniejszego znaleźć ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Opony w teren

Post autor: Gacek »

Jak już o oponach mowa jako ciekawostkę (moja indywidualna interpretacja ) na przodzie opona kierunkowa z pełną homologacją Metzeller Six Days extrem w wersji hard wyśmienicie się sprawdza po założeniu na opak do kierunku jaki podaje producent :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opony w teren

Post autor: ArturS »

Miałem nie kombinować, tylko zakładać kolejną C-02 lub C-04, ale trafiła się C-20 ze starym DOTem w cenie śmiechu wartej, więc przetestuję za kilka dni. Nie sądzę żeby tego typu guma wytrzymała dłużej niż 3tys.km mieszanej jazdy :niewiem:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Opony w teren

Post autor: Gacek »

To ile przeżyje to chyba bardziej kwestia jak i gdzie będziesz jej w palnik dawał :) .
Ogólnie na ile miałem z Mitas do czynienia na starych dot ta guma twardnieje z upływem czasu bez tzw opcji potencjalnego wykruszania . Jak poruszasz się sporo po asfalcie nacił bym jej na klockach dodatkowy bieżnik aby łapała mniejszego slajda :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Damianos1
Lubiący błoto
Posty: 52
Rejestracja: 31 maja 2016, 20:13
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Opony w teren

Post autor: Damianos1 »

Opona elegancka, ile zapłaciłeś jeśli można wiedzieć?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opony w teren

Post autor: ArturS »

Po ok 700km stwierdzam, że C-20 wolniej schodzi niż C-02 :shock: Naturalnie pilnuję żeby niepotrzebnie nie pałować na czarnym. Teraz w weekend dołożę kolejne 400km praktycznie samego asfaltu, bo nie zdążę przełożyć kapci :facepalm:
michcio1985
Po kostki w błocie
Posty: 121
Rejestracja: 05 paź 2015, 19:49
Motocykl: XT 600
Lokalizacja: Suwałki

Re: Opony w teren

Post autor: michcio1985 »

jak by ktoś miał na zbyciu pół szosowe opony 18/21 to ja chetnie przytule dla siebie :)
mam w tej chwili kostki Michelin Competition i na czarnym idą w oczach, a jeżdzę 80% na czarnym.

póki jeszcze są coś warte chce je zdjąc, może w przyszłości dożyje sie drugiego kompletu felg to będzie jak znalazł.
z pitt stopem jak u Kubicy :tenere:
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Opony w teren

Post autor: mazi »

ArturS pisze:Po ok 700km stwierdzam, że C-20 wolniej schodzi niż C-02 :shock: Naturalnie pilnuję żeby niepotrzebnie nie pałować na czarnym. Teraz w weekend dołożę kolejne 400km praktycznie samego asfaltu, bo nie zdążę przełożyć kapci :facepalm:
Jak tam Artur ta C20tka? Wrzuć fotkę jak to po 1kkm wygląda.

Jak stara ona jest?
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ