Urwana sruba przy przedniej osce

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
TommyBoy
Czyścioch
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:16
Motocykl: xt 600e '99 Dj021

Urwana sruba przy przedniej osce

Post autor: TommyBoy »

No to tak sie skonczylo dokrecanie :facepalm:

dokrecalem az przekrecilem- jedna z czterech srub ktore trzymaja przednia oske - z prawej strony kola..
wyglada na powazna lipe i zastanawiam sie jak to jest wszystko zrobione- stalowe sruby osadzone w aluminiowych lagach ?
bo chyba nie odlew razem? :omg:

poki co kupilem dobry zestaw do wyciagania srub (screw extractor set) ktory wkreca sie w srube po nawierceniu i taki secik do odkrecania srub ze zjechanymi lbami. oba dobrej jakosci ale szczerze mowiac to nie wiem czy to wystarczy a jak nie to jestem w du*** :panika:

jak sie za to najlepiej zabrac?!

pomozta chopy, 3 tygodnie juz nie jezdze, zle mysli sie glowie legna...
:niewiem:

P.s. moge wrzucic foty jutro jak tylko je troche zmniejsze bo nie przechodza

Dzieki z gory!
fryzjer

Re: Urwana sruba przy przedniej osce

Post autor: fryzjer »

Rozumiem,że jedną ze śrub przekręciłeś na gwincie.Ale śruba normalnie wystaje z lagi.
Ja w swoim ponad 20 letnim sprzęcie mam niemiłe doświadczenia z wykręcaniem śrub z aluminium.Taki połączenie nie za bardzo się toleruje.
Spróbuj zagrzać porządnie śrubę,złapać jakimiś mocnymi szczypcami i spróbuj odkręcić.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Urwana sruba przy przedniej osce

Post autor: Gacek »

W lagach mojego xt wystepują szpilki - jak u ciebie wystepują sruby to chyba jakaś rzeźba nastapiła :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Feel
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2010, 04:27
Motocykl: 1VJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Urwana sruba przy przedniej osce

Post autor: Feel »

Rzeczywiście kiepsko bywa z tymi czterema szpilkami bo nakrętki dłuższe na nie nakręcane maja małe momenty (ok 10 Nm w zaleznosci od moto) a nie każdy poprzedni właściciel o tym wiedział więc to połączenie leci lub się łamie jak tytuł wątku Twojego. Jak się złamie w połowie to pół biedy bo jak nie wykręcisz dwiema małymi nakrętkami (nakręcasz lekko i je do siebie dokręcasz tworząc łeb stały tego gwintu jakby śrubę) ewentualnie dospawasz nakrętke. Jeśli złamana przy nasadzie to wiertełko i wykrętak (najlepiej nie chiński), w gwint po oczyszczeniu benzyną i osuszeniu wklejasz obciętą śrubę np. czerwonym klejem (są tez pręty nagwintowane ale długie bardzo). Koncowkę miedziową pastą i skladasz do kupy z dobrymi siłami. To moje sposoby, moze ktos podpowie jeszcze jakiś sprawdzony. Powodzenia
TommyBoy
Czyścioch
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2016, 15:16
Motocykl: xt 600e '99 Dj021

Re: Urwana sruba przy przedniej osce

Post autor: TommyBoy »

Dzieki za pomoc chlopaki!

troche mi zeszlo ale na szczescie poszlo latwo- dobra zabka od hydraulika i szpilka wyszla bez problemu, nawet bez grzania.
wkrecilem dobra srube M6, screwlock na gwint i siedzi gicio :bananaevil:

Chociaz zaczalem sie ostatnio zastanawiac czy to dobre rozwiazanie na dluzej bo jednak np przy kazdej zmianie opony trzeba bedzie ja wykrecac a szpilka przynajmniej siedzi na stale w ladze.. ma to sens?

pozdro i dzieki za pomoc :browar:
Awatar użytkownika
Feel
Czyścioch
Posty: 13
Rejestracja: 16 lis 2010, 04:27
Motocykl: 1VJ
Lokalizacja: Kraków

Re: Urwana sruba przy przedniej osce

Post autor: Feel »

Feel pisze:w gwint po oczyszczeniu benzyną i osuszeniu wklejasz obciętą śrubę np. czerwonym klejem (są tez pręty nagwintowane ale długie bardzo)
Osłabia połączenie w tym amelinium zastosowanie śrub z łbem a nie szpilek plus nakrętka. Poza tym tam monent dokręcenia niewielkie o czym warto pamiętać. W trasie to Twoj sposob jest ok, fajnie ze łatwo wyszła, w garażu bym zrobil podobnie jak oryginał
ODPOWIEDZ